Ağrılı sonuç

Doğru malzeme seçimi ile banyoda düşme tehlikesini önleyin

Stefan yorucu bir iş gününden sonra nihayet evinde. Koşmak için iyi bir sebep. Yorgun fakat endorfin dolu sporundan sonra duş alıyor.

Dikkat, kayma riski!

Şimdi dişleri fırçalama ve TV izleyerek keyifli bir akşam geçirme zamanı. Hay aksi! Ne olduğunu bile anlamadan ıslak zeminde kayıp kendini yerde buldu. Neyse ki Stefan şanslıydı. Yalnızca birkaç morarmayla ucuz atlattı. Son derece acı verici bir deneyim, ancak Almanya, Avusturya ve İsviçre'de yapılan araştırmaların ortaya koyduğu gibi, daha da bir sonuç da kötü olabilirdi. Buralarda, kaza istatistiklerinde evlerde yaşanan düşmeler üst sıraları işgal ediyor.

Riski azaltın

Özellikle duşlarda ıslak zemin nedeniyle kayma ve düşme riski nispeten yüksektir. Bununla birlikte, doğru malzeme seçimi ya da kullanışlı banyo aksesuarlarından biri ile risk azaltılabilir:

  • Bir ev inşa ederken ya da bir banyoyu yenilerken, malzeme seçimini dikkatli yapmakta fayda vardır. Mineral malzemelerden yapılmış kaydırmaz karolar ya da duş zeminleri, kesinlikle kaydırmaz özelliklere sahiptir, tıpkıOlonagibi üstün fonksiyonlarıyla etkileyicidir.
  • Kayma önleyici işlemi ile kaygan yüzeyler yürümeye karşı daha dayanıklı hale getirilebilir. Bu da pürüzlülüğü arttırır ve kayma direncini iyileştirir. Bu tür bir işlem, her zaman bir uzman tarafından yapılmalıdır.
  • Kaydırmaz paspaslar veya şeritler, bir tasarım ödülü kazanmasa da istenen desteği sunar. Kaydırmaz paspaslar, topuzları sayesinde yüzeye iyi yapışır, ancak yine de çıkarılması kolaydır. Bu paspasların temizliği kolaydır ve kurutulabilir, ancak hijyenik değildir.
  • Duştan çıkarken ıslak ayaklarınız ile kaygan karo zeminde düşmemek için duşun önüne bir banyo paspası veya ayak havlusu koyun ve ayaklarınızı bunun üzerine kurutun.

Küvetten çıkarken de aynısı geçerlidir.

Nasıl bir banyo istersiniz?

Kusursuz bir banyo, tüm istek ve talepleri karşılar. Peki ihtiyaçlarınız neler? Sizin için mekan mı, temizlik mi yoksa tasarım mı önemli? Kullanımı kolay ürünler mi istiyorsunuz yoksa ör. Geberit AquaClean otomatik taharet sisteminin sunduğu gibi ekstra konfor mu tercih edersiniz? Yoksa sizin için önemli olan evrensel bir tasarım mı? İhtiyaçlarınız ne olursa olsun, akıllı banyo çözümleriyle günlük hayatınızı kolaylaştırıyoruz.

Banyoda daha fazla alan
Banyoda daha fazla temizlik
Banyoda daha fonksiyonel tasarım
Banyoda daha fazla konfor
Banyoda daha fazla erişilebilirlik
Banyoda daha fazla kullanım kolaylığı