Çatının altındaki banyo

Çatının altındaki banyolar, genellikle biraz daha fazla planlama gerektirir. Fakat hayallerinizdeki banyoyu çatı katına da yapabilirsiniz. İşin püf noktası, eğimli çatıyı bir stil ögesi olarak planlamaya dahil etmek ve olası alan eksikliğini, pratik depolama seçenekleri ve sofistike sıhhi teknoloji ile yerden tasarruf sağlayan ekipmanla telafi etmektir.

İyi bir planlama yolun yarısıdır

Çatı altında bir banyo planlarken, öncesinde kendinize her zaman şu soruları sormalısınız:

  • Banyoda hangi farklı alan yükseklikleri var?
  • Klozet , duş ve lavabo modülü nereye yerleştirilebilir?
  • Mevcut alanı en iyi nasıl kullanırım ve hangi ek ekipmanlar kullanılabilir?
  • Alanda özellikle gösterilmesi ya da vurgulanması gereken kısımlar var mı?
  • Göz alıcı olabilecek çatı kirişleri veya taşıyıcı kolonlar var mı?

Renovasyon örneği: Çatı katı operasyonu

1953 yılında inşa edilen fotoğraflardaki bu müstakil ev, büyüyen bir aile için yapılmıştır. Birkaç yıl sonra, 1,5 metrekarelik ayrı tuvaleti de dahil olmak üzere çatı katı, küçükler için bir oyun alanı olarak amacına hizmet etti. Şimdi ise tüm aileye fayda sağlaması gerek. Geniş saklama alanları sunan dolaplara sahip Geberit ONE lavabolar, bu banyo renovasyonundabaşrol oynuyor. Ayrıca, sıva üstü rezervuarlı klozet de son derece pratik veher şeyden önce yerden tasarruf sağlıyor. Hijyenik duş fonksiyonu, bu klozetin sağlık bakımından dabir artıya sahip olmasını sağlıyor..

Bu banyo tadilatında şunlara dikkat edilmiştir:

Renk seçimi: Renk şemasında, beyaz ya da farklı gri tonları gibi açık renkler hakimdi. Genel olarak şu geçerlidir: Koyu renkler baskıcı bir görünüm yaratırken, alçak ya da küçük bir banyoyu daha da dar gösterir.

Fayans seçimi: Fayanslar ne kadar büyük olursa, bu küçük banyolar için o kadar iyidir. Çünkü daha az derz, zeminleri ve duvarları daha sakin ve daha büyük gösterir. Banyoda derz olmamasını tercih ediyorsanız modern dekoratif paneller veya su itici beton boya kullanabilirsiniz.

Açık yapılar sağlayın: Sade tasarımlı bakımı kolay yüzeyler şıklık katar, görünümü sakinleştirir ve mekanda ferahlık yaratır. Ayrıca, banyodadüzen için yeterli depolama alanıolanlar, iyi hissetme etkisini ciddi biçimde artırır.

Işık boyut yaratır: Gün ışığı her zaman bir avantajdır. Doğal ışığa ek olarak ya da pencere yoksa fonksiyonel ışık kaynakları ve dekoratif ışık vurguları ile harikalar yaratılabilir. Doğru ışık, bir odayı daha büyük gösterir; bu nedenle kendi aydınlatma konseptinizi yaratmaya değer.

Doğru ekipman ve sıhhi teknoloji: Eğimli tavanlı bir banyodaki en büyük zorluklar, seramik ve mobilyaların seçimi ve yerleştirilmesidir. Bunun için sıhhi uzmanınızdandestek alın, kendisi banyo içinyerden tasarruf sunan ve akıllı ne tür sistemler olduğu konusunda size yardımcı olacaktır.

Banyoda Daha Fazla Alan için Ürünler

Nasıl bir banyo istersiniz?

Kusursuz bir banyo, tüm istek ve talepleri karşılar. Peki ihtiyaçlarınız neler? Sizin için mekan mı, temizlik mi yoksa tasarım mı önemli? Kullanımı kolay ürünler mi istiyorsunuz yoksa ör. Geberit AquaClean otomatik taharet sisteminin sunduğu gibi ekstra konfor mu tercih edersiniz? Yoksa sizin için önemli olan evrensel bir tasarım mı? İhtiyaçlarınız ne olursa olsun, akıllı banyo çözümleriyle günlük hayatınızı kolaylaştırıyoruz.

Banyoda daha fazla alan
Banyoda daha fazla temizlik
Banyoda daha fonksiyonel tasarım
Banyoda daha fazla konfor
Banyoda daha fazla erişilebilirlik
Banyoda daha fazla kullanım kolaylığı