Banyoda Penthouse etkisi

Eğimli tavanlarda plan dışı bazı durumlar olur. Bunlara dikkat ederseniz en üst kattaki banyo kurulumuzda başarılı sonuç elde edersiniz.

Eğimli tavanı olanlar kendilerine bir şekilde şu soruyu sorar: Yapayım mı yoksa vaz mı geçeyim? Çatı katında bir takım tadilatlar yapmak, birçokları için yıllardır içten diledikleri bir gönül meselesidir.

Çatı katında en uygun yüksekliklerin ayrıntılarını içeren kabataslak banyo

Geçici boyut

Sonunda cesaret edenler, yeni rahatlık alanlarına giriyor. Kazanılan bu alanı, en azından kısmen, ıslak bir oda olarak kullanma fikri özellikle ilgi çekici. Çatı tepesinin altında bir su cenneti mi? İşte bu kadar. Ancak dikkatli olun, görüntü aldatır. Kat planında cömertçe gösterilenler, gerçekte normal bir boyuta küçülür. Bunun nedeni, verimli kullanım alanını önemli ölçüde azaltan eğimli tavanlardır.

Bir planlama sorusu

Durumdan en iyi şekilde yararlanmak için önemli olan, iyi bir düzene sahip olmaktır: Klozet, lavabo modülü, duş ve küvet serisinin tamamı mı olmalı? Tek veya çift lavabo modülüne ihtiyacım var mı? Duş mu yoksa ayaklı küvet mi? Liste uzar gider. İhtiyaçlarınız netleştikten ve istenen kapsam ve bütçe denkleştirildikten sonra, sırada ideal alan tasarımının yapılması vardır. Bazı kriterler tartışmaya kapalıdır: Duş ve lavabonun üstündeki aynalı dolap en üst seviyede; yelpazenin diğer ucunda klozet konusu var; diz boyu yani alçak duvar yüksekliğine bağlı olarak eğimli tavanın altında emin ellerde. Boydan boya uzanılabilecek şekilde tasarlanmış küvet için de aynı durum geçerlidir. Ayrıca, yalnızca münferit ürünlerin alan gereksinimleri değil, aynı zamanda kullanıcılarının da elbette göz önünde bulundurulması gerekir, böylece kimse kafasını çarpmaz.

Cömertlik böyle olur

Hayallerinizdeki banyonun tüm unsurları ideal yerlerini adım adım bu şekilde bulur. Fakat elbette bu yeterli değil: Şimdi, birkaç numara ile bir Penthouse hissi oluşturmak kaldı, amacımız bu! Hemzemin duşa uzanan kesintisiz bir karo deseni, rotayı istenen yöne çeviren bir harekettir. Ayrıca çatı altında genellikle doğal ışık az olduğu için tasarımda açık renkler kullanılması önerilir. Unutmadan: Çatı katı banyoda nişler kaçınılmazdır (böyle bir projenin cazibesi de tam olarak budur). Nişleri mantıklı bir şekilde kullanmak önemlidir, burada mantıklı olanın pratik olması gerekmez. Doğru yere yerleştirilen güzel bir dekoratif obje, istenilen cömertliği doğru noktaya getirir.

Banyoda Daha Fazla Alan için Ürünler

Nasıl bir banyo istersiniz?

Kusursuz bir banyo, tüm istek ve talepleri karşılar. Peki ihtiyaçlarınız neler? Sizin için mekan mı, temizlik mi yoksa tasarım mı önemli? Kullanımı kolay ürünler mi istiyorsunuz yoksa ör. Geberit AquaClean otomatik taharet sisteminin sunduğu gibi ekstra konfor mu tercih edersiniz? Yoksa sizin için önemli olan evrensel bir tasarım mı? İhtiyaçlarınız ne olursa olsun, akıllı banyo çözümleriyle günlük hayatınızı kolaylaştırıyoruz.

Banyoda daha fazla alan
Banyoda daha fazla temizlik
Banyoda daha fonksiyonel tasarım
Banyoda daha fazla konfor
Banyoda daha fazla erişilebilirlik
Banyoda daha fazla kullanım kolaylığı