Referanslar

Geberıt ürünleri bulunan mimari binalar

Dünyanın her yerinde Geberit ürünleri ve çözümleri her çeşit binada bulunabilir. Bu bölümde en ilginç binalardan seçkiler bulacaksınız.

Yeni ihtişamıyla

Tarihi binaların yenilenmesi büyük bir bilgi birikimi, duyarlılık ve yaratıcılık gerektirir. Amaç, kalite ve konfordan ödün vermeden binaların tarihi özünü ve karakterini korumaktır.

Aşağıda bu mimari mücadelenin başarılı örneklerini bulacaksınız. Tarihi binaların restorasyon konusunda uzman olan Deniz Alkan da restorasyon sanatına ilişkin görüşlerini paylaşacak.

Sürdürülebilir inşaat

Küresel CO2emisyonlarının üçte birinden fazlası inşaat sektöründen ve bina bakımından kaynaklanmaktadır. Çevre kirliliğinin azaltılmasındaki kaldıraç etkisi burada özellikle büyüktür. O halde, sürdürülebilir ürünler ve çözümler için bir çağrı yapılmasına şaşmamak gerekir. Peki ama “sürdürülebilir“ ne anlama geliyor? Sürdürülebilir inşaat sertifikaları bu konuda yardımcı olmaktadır. Aşağıda en önemli standartları ve referans örneklerini bulacaksınız.

Yeşil Binalar

Küresel CO2 emisyonlarının neredeyse %40'ı bina inşaatı ve bakımından kaynaklanmaktadır. Sonuç olarak, hem mimarlar hem de bina sahipleri ekolojik açıdan sürdürülebilir çözümlere duyulan ihtiyacı ele almak zorundadır. Dünya çapında köklü bir sıhhi tesisat ürünleri ve hizmetleri tedarikçisi olarak Geberit de sürdürülebilir bir sıhhi tesisat endüstrisine katkıda bulunuyor.

eVIEW: Yağmur Suyu Çatı DrenajıEn üstte

Geberit referanslarının seçimi, kelimenin tam anlamıyla kuşbakışı bir görünüm sunuyor: dünyanın dört bir yanındaki ilginç binaların çatılarına odaklanıyor. Farklı çatı konstrüksiyonlarının çeşitliliği daha büyük olamazdı. Ve yine de sunulan tüm nesnelerin ortak bir yanı var: mimariye maksimum tasarım özgürlüğü sağlayan güvenilir ve verimli bir çatı drenaj sistemi gerektiriyorlar. Geberit'in yerden tasarruf sağlayan Pluvia negatif basınçlı drenaj sistemi bunun için ideal bir çözüm sunuyor.

Mikro Alanda Yaşamak

Daireniz küçük mü? Sorun değil! Küçük metrekarelerde bile, kalite ve tasarımdan taviz vermeden rahaça yaşayabilirsiniz. Geberit'in “eView“ bülteninin bu sayısında, küçük odalar için akıllı çözümler bulabilirsiniz.