Yüksek Kalite Banyo Mobilyaları

Banyodaki nem,banyo mobilyalarına ciddi zarar verebilir. Nem, ahşabın şişmesine neden olabilir. Sonuç: Mobilyalar çirkin görünür, çekmeceler ve kapılar artık düzgün çalışmaz. Bazı kalite özellikleri, mobilyadan uzun süre keyif almanızı sağlar. Mutluluğun anahtarı: Neme dayanıklı sac malzemeler ve sağlam bir yüzey.

Banyo Mobilyasını Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Banyo için mobilya seçerken malzeme ile ilgili iki önemli konu vardır: mobilyanın yapıldığı malzeme ve banyo mobilyasının yüzeyi.

Kullanılan Malzeme

Ahşap banyo mobilyaları için en yaygın kullanılan malzemedir. Farklı şekillerde kullanılır: kontrplak, sunta, MDF levhalar veya masif ahşap. Ahşap, bileşimine bağlı olarak havadaki neme farklı tepki verir ve bu nedenle banyo mobilyası için uygunluk açısından farklılık gösterir.

  • Kontrplak muhtemelen en iyi seçimdir. Çapraz yapıştırıldığı için masif ahşaptan çok daha az şeklini değiştirir. Nemden kaynaklanan şişme en alt seviyededir. Malzeme ayrıca bükülmeye karşı çok dayanıklıdır ve vidalanması kolaydır; yani banyo mobilyaları için işlevsel, iyi bir seçimdir.
  • MDF levhalar, tutkalla karıştırılmış ve preslenmiş ağaç liflerinden oluşur. Yüzey güzel bir şekilde pürüzsüzdür, bu da kaplamalar ve lake için iyi olduğu anlamına gelir. Ancak, suntadan çok daha ağırdırlar ve ayrıca daha pahalıdırlar. Suya dayanıklıdırlar ve bu nedenle banyo mobilyalarında kullanım için mükemmel şekilde uygundurlar. İyi kaplama veya lake ile küf veya şişme sorunu olmaz.
  • Sunta ham haliyle, neme maruz kaldığında geri dönüşü olmayan bir şekilde şiştiği için banyolar için uygun değildir. Ancak bu, iyi bir yüzey sızdırmazlığı ile önlenebilir. Suntadan yapılmış bir banyo mobilyası çok iyi bir yüzey sızdırmazlığı sağlandığında rahatlıkla kullanılabilir. Sonuçta, işlemin kalitesine bağlıdır.
  • Ancak masif ahşap, neme maruz kaldığında hızla genişler. En iyi inşaat ve kullanım önlemleri bile bunu değiştiremez. Üstelik nispeten pahalıdır. Bu nedenle masif ahşaptan yapılmış banyo mobilyalarını tavsiye etmiyoruz.

Banyo mobilyaları her gün neme maruz kalır. Bu nedenle banyo mobilyası seçimi yapılırken malzeme kalitesi önemlidir. Ucuz mobilyalarda sunta genellikle hamdır ya da neme karşı yeterince dayanıklı değildir. Banyodaki nemi emebilir ve banyo mobilyasının şişmesine neden olabilirler. Sonuç olarak hoş olmayan, çatlak yüzeyler ve artık aynı hizada kapatılamayan kapılar ve çekmeceler ortaya çıkar.

Neme dayanıklı sac malzemeden yapılmış mobilyalar yardımcı olabilir. Geberit test laboratuvarında yapılan testler, aradaki farkı net bir şekilde göstermektedir. Bu nedenle su sıçramalarına dayanıklı ve nemin zarar veremeyeceği, neme dayanıklı ahşap esaslı malzemeler kullanılmaktadır.

Parlak ve çizilmeye dayanıklı

Hassas olmayan bir yüzey de önemlidir. Birçok ucuz banyo mobilyası, banyoda günlük hayata duyarlı, ince ve ucuz bir koruyucu film ile kaplıdır. Geberit, melamin yüzeylere su tutabilen yüksek kaliteli, kalın kaplamalar kullanır. Hassas olmayan melamin yüzeylere sahip mobilyalar da iyi bir seçimdir. Melamin, çizilmeye karşı son derece dayanıklı ve aynı zamanda sıvı tutmayan sentetik reçine ile preslenmiş bir malzemedir. İyi yapılmış cilaların da avantajları vardır: Cila, mobilya parçalarını tamamen kaplar, malzemeye kalıcı olarak yapışır, özellikle yüksek parlaklık sunan cilalar, yansımalar yoluyla bir derinlik etkisi sunar. Bu hususlara dikkat edilirse banyo mobilyaları yaşam kalitesinin bir parçası haline gelir.

Nasıl bir banyo istersiniz?

Kusursuz bir banyo, tüm istek ve talepleri karşılar. Peki ihtiyaçlarınız neler? Sizin için mekan mı, temizlik mi yoksa tasarım mı önemli? Kullanımı kolay ürünler mi istiyorsunuz yoksa ör. Geberit AquaClean otomatik taharet sisteminin sunduğu gibi ekstra konfor mu tercih edersiniz? Yoksa sizin için önemli olan evrensel bir tasarım mı? İhtiyaçlarınız ne olursa olsun, akıllı banyo çözümleriyle günlük hayatınızı kolaylaştırıyoruz.

Banyoda daha fazla alan
Banyoda daha fazla temizlik
Banyoda daha fonksiyonel tasarım
Banyoda daha fazla konfor
Banyoda daha fazla erişilebilirlik
Banyoda daha fazla kullanım kolaylığı