Tıkanmış Gider – Şimdi ne olacak?

Tıkanmış lavabo sifonunun resmi

Saç, duş ve lavabo giderlerini hızla tıkayabilir. Bunu çözmenin harika bir yolu, aynı zamanda bilindiği gibi eski bir lastik pompa kullanmaktır. Bu, tıkanıklığı gevşetir ve kalıntıları kanalizasyon sistemine boşaltır.

''Sifon'' halkın kullandığı bir terimdir, sıhhi tesisat profesyonelleri buna su sızdırmazlığı derler ve tam olarak bunu yapmak için tasarlanmıştır: Hoş olmayan kokuları tutar ve banyoda yayılmasını engeller. Örneğin, banyo lavabosunda veya mutfakta kullanıldığı gibi, T tipi ve yerden tasarruf sağlayan P tipinde su sızdırmazlığının en iyi bilinen türevlerinden ikisini kullanıcılara sunuyoruz

Sistemi Çalışır Durumda Tutmak

  • Su contalarının güvenilir bir şekilde çalışmasını sağlamak için biraz özen gösterilmesi gerekir. Kanalizasyona saç veya kaba kir parçacıkları girmesini önleyin. Bu, tarak eklerinin veya tahliye eleklerinin ideal çözümler oluşturduğu yerdir.
  • Düzenli olarak suyu akıtın, sifonlar uzun süre kuru bırakılırsa kuruyabilirler. İşte o zaman işler kokmaya başlar!
  • Eğer contada problem yaşarsanız lütfen kendiniz bir method denemeyin! Bir piston veya cımbız engelleri gevşetmeye veya çıkarmaya yardımcı olabilir. Contalara veya malzemelere zarar verebileceği için sert kimyasallardan kaçınılmalıdır. Önemli: Sifonun çıkarılmasını bir profesyonele bırakın.
  • Not: Alışveriş kanallarında sıklıkla 'mucize aletler' olarak lanse edilen basınçlı boru temizleyiciler, uygulanan yüksek basınç nedeniyle kapanlara ve borulara zarar verebilmektedir.

Nasıl bir banyo istersiniz?

Kusursuz bir banyo, tüm istek ve talepleri karşılar. Peki ihtiyaçlarınız neler? Sizin için mekan mı, temizlik mi yoksa tasarım mı önemli? Kullanımı kolay ürünler mi istiyorsunuz yoksa ör. Geberit AquaClean otomatik taharet sisteminin sunduğu gibi ekstra konfor mu tercih edersiniz? Yoksa sizin için önemli olan evrensel bir tasarım mı? İhtiyaçlarınız ne olursa olsun, akıllı banyo çözümleriyle günlük hayatınızı kolaylaştırıyoruz.

Banyoda daha fazla alan
Banyoda daha fazla temizlik
Banyoda daha fonksiyonel tasarım
Banyoda daha fazla konfor
Banyoda daha fazla erişilebilirlik
Banyoda daha fazla kullanım kolaylığı