Banyoda çamaşır makinesi | Geberit

Banyoda özgürlük

Çamaşır makinesinin yeri banyo mu? Zorunlu değil, ancak birkaç hususun dikkate alınması şartıyla mümkün. Müstakil evi olanlar, bu fonksiyonel parçayı genelde bodrum katlarına hapseder. Bu genellikle satın alınan dairelerinde arzu edilmezken, kiralık dairelerde çamaşır odasının ortak kullanımı bazen anlaşmazlıklara neden olabilir. Nedeni ne olursa olsun, bazı durumlarda çamaşır makinesini yaşam alanına yerleştirmek gerekir. Önceden mutfak revaçtaydı, günümüzde ise ayrı bir oda (İsviçre'de “Réduit” olarak adlandırılır) veya banyo.

Banyoda çamaşır makinesi kullanımı için alan yaratma

Yer açmak

Ne seçerseniz seçin: Alan optimizasyonu her durumda revaçta. Günlük kullanılan tüm eşyalar aynalı dolapta ya da diğer dolaplarda kolayca erişilebilir durumdaysa çamaşır makinesi kendine banyoda kolayca yer bulabilir. Çünkü yıkama yapıldığında burada işi olmayan bir faaliyet başlıyor giriyor ve bunun beraberinde gelen ve sorunsuzca yer verilmesi gereken ek şişe, kutu ve çamaşır sepeti gibi yan etkileri de oluyor. Bu nedenle kaosa, zamanında dur demelisiniz.

İdeal yer

Yapılacak ilk şey, ideal konumun neresi olduğu sorusunun cevabını vermektir. Banyoda gerekli su bağlantıları zaten mevcuttur. Bunlar da gereken boşluğu verir. Geberit'te ürün müdürü olarak cihaz bağlantılarına aşina olan Urs Bohnsack, ana su vanası için bağlantı hortumlarının iki metreye kadar çıkabileceğini biliyor. Bunun dışında, kanalizasyon bağlantısı ve şebeke bağlantısı temin edilmelidir. Peki şimdi? Şimdi bağlantı kurma zamanı. Urs Bohnsack, “İnşaat sırasında, daire kiralanabileceği için bir gün banyoya çamaşır makinesinin yerleştirilebileceği ihtimalini düşünenler, açık avantajlara sahiptir“ diye vurguluyor ve devam ediyor: “Bu durumda, bağlantılar önceden hazırlanabilir, bu kesinlikle en temiz çözüm.“

Tesisatçı yardımı

Peki ya düşünülmemişse? Uzman Urs Bohnsack, “Doğaçlama yapmak her zaman mümkündür, ancak bu aynı zamanda suyun sebebiyet verdiği zararın riskini artırır ve aynı zamanda konforda biraz kayıp yaşanır“ diyor. Bu noktada tesisatçı yardımcı olabilir ve sonraki kurulumun güvenilir olmasını sağlayabilir. Urs Bohnsack, “Lavabo koku sifonunu pis su borusu için sabit bağlantılı bir modelle değiştirebilirsiniz. Su temini için, tesisatçı lavabonun üzerindeki soğuk su bağlantısına bir köşe parçası takabilir, böylece çamaşır makinesine güvenli bir şekilde su verilebilir“ diye açıklıyor.

Banyoda Daha Fazla Alan için Ürünler

Nasıl bir banyo istersiniz?

Kusursuz bir banyo, tüm istek ve talepleri karşılar. Peki ihtiyaçlarınız neler? Sizin için mekan mı, temizlik mi yoksa tasarım mı önemli? Kullanımı kolay ürünler mi istiyorsunuz yoksa ör. Geberit AquaClean otomatik taharet sisteminin sunduğu gibi ekstra konfor mu tercih edersiniz? Yoksa sizin için önemli olan evrensel bir tasarım mı? İhtiyaçlarınız ne olursa olsun, akıllı banyo çözümleriyle günlük hayatınızı kolaylaştırıyoruz.

Banyoda daha fazla alan
Banyoda daha fazla temizlik
Banyoda daha fonksiyonel tasarım
Banyoda daha fazla konfor
Banyoda daha fazla erişilebilirlik
Banyoda daha fazla kullanım kolaylığı