Su tasarrufu için 6 öneri

Sınırlı bir kaynak olarak suyun dikkatli kullanımı önemlidir. Öncelikle, su için harcadığınız para miktarını azaltırsınız. İkinci olarak, su tasarrufu çevrenin korunmasına yardımcı olur. Sonuçta, içme suyunun arıtılması ve atık suyun taşınması ve bertaraf edilmesi çok fazla enerji gerektirir.

Ve batı dünyasındaki evlerde her gün kullanılan suyun en az yarısı banyoda tüketiliyor. Bu nedenle banyodaki tasarruf potansiyelinden yararlanmaya değer.

Bu altı ipucu, banyoda kullandığınız su miktarını önemli ölçüde azaltmanıza ve böylece hem para hem de enerji tasarrufu yapmanıza yardımcı olacaktır.

Geberit One batarya

Öneri 1 – Banyo yerine duş

Dolu olduğunda, beş dakikalık bir duş için sadece 50 litre suya kıyasla, bir küveti doldurmak için yaklaşık 150 litre suya ihtiyacınız vardır. Su tüketimindeki fark çarpıcıdır – özellikle bunu öneri 2 ile birleştirirseniz.

Öneri 2 – Su tasarruflu duş başlığı

Su tasarruflu bir duş başlığı, duştaki su akış hızını neredeyse yarı yarıya azaltabilir. Bu arada, özel musluk geliştirme çözümleri kullanılarak su akış hızı da azaltılabilir. İşte bu etkili su tasarrufu!

Öneri 3 – Çift kademeli yıkama

Geberit hem start-stop hem de çift kademeli yıkama özelliğini piyasaya sürmüştür. Klozetin içine maksimum miktarda su akıtmak gerekli değildir. Ancak henüz donanımı olmayanlar için endişelenmeye gerek yok: bir yıkama durdurucu hızlı ve kolay bir şekilde sonradan takılabilir.

Öneri 4 - Musluğun kapatılması

Dişlerinizi temizlemek, ellerinizi yıkamak veya tıraş olmak zaman alır. Başında ve sonunda tekrar suya ihtiyacınız vardır, ancak arada suyun akmasına izin vermenin bir anlamı yoktur. Bu nedenle, musluğu geçici olarak kapatın ve bu süreçte önemli miktarda su tasarrufu sağlayın.

Öneri 5 - Sıcak su miktarının azaltılması

Sıcak su her evde en sorunlu sudur. Çünkü onu kendi kazanınızda ısıtmak ek enerji anlamına gelir. Ayrıca, sıcak suyun kazandan bataryaya ulaşması her zaman biraz zaman alır. Bu sırada kullanılmayan soğuk su bataryadan dışarı sıçrar. Ellerinizi sıcak suyla hızlıca yıkamak, orantısız bir şekilde yüksek su tüketimine neden olur. Yeniden düşünmek işe yarayabilir.

Öneri 6 - Damlayan bataryayı onarmak

Sürekli damlayan bir musluk sadece sinirlerinizi bozmakla kalmaz, aynı zamanda su faturanıza ve dolayısıyla çevreye de yük getirir. Bu yüzden bu sorunu mümkün olan en kısa sürede çözmelisiniz. Damlatan bir musluğun nedeni genellikle kirli veya aşınmış bir contadır. Bunlardan birini temizlemek veya değiştirmek fazla zaman almaz. Bu da iki ya da üç kat daha fazla fayda sağlar.

Geberit VariForm lavabo

Nasıl bir banyo istersiniz?

Kusursuz bir banyo, tüm istek ve talepleri karşılar. Peki ihtiyaçlarınız neler? Sizin için mekan mı, temizlik mi yoksa tasarım mı önemli? Kullanımı kolay ürünler mi istiyorsunuz yoksa ör. Geberit AquaClean otomatik taharet sisteminin sunduğu gibi ekstra konfor mu tercih edersiniz? Yoksa sizin için önemli olan evrensel bir tasarım mı? İhtiyaçlarınız ne olursa olsun, akıllı banyo çözümleriyle günlük hayatınızı kolaylaştırıyoruz.

Banyoda daha fazla alan
Banyoda daha fazla temizlik
Banyoda daha fonksiyonel tasarım
Banyoda daha fazla konfor
Banyoda daha fazla erişilebilirlik
Banyoda daha fazla kullanım kolaylığı