Su tasarrufu hiç bu kadar kolay olmadı

Değerli kaynak suyunun dikkatli bir şekilde kullanılması gereklidir ve böylece paradan tasarruf edilir. Suda, içme suyu hazırlanması, taşıma ve atık su imhası için enerji barındığından ilk aşamada bu çevrenin yararınadır.

Batı dünyasındaki evlerde suyun yarısından fazlası banyoda harcanmaktadır. Bu nedenle, burada özel bir ihtimam gereklidir. En büyük tasarruf potansiyeli ise, açık ara farkla 2 kademeli deşarj işleminde ve klozetlerde deşarj durdurma fonksiyonunda yatmaktadır.

Musluğu açan ve su şiddeti ile sıcaklığını hisseden kadın

Yıkama esnasında su tasarrufu

Önceden bir yıkama işleminde yaklaşık 12 litre su harcanıyordu, ancak yıkama durdurma fonksiyonunun ve daha sonra 2 kademeli yıkama fonksiyonunun kullanıma sunulması, büyük miktarda su tasarrufu sağlamıştır. Bir model hesaplamasına göre, 1998'den beri kurulan tüm 2 kademeli yıkamalar ve uygun şekilde donatılmış rezervuarlar, standart yıkama sistemlerine kıyasla yaklaşık 28.100 milyon metreküp su tasarrufu sağlamıştır. Yalnızca 2018 yılında 2.880 milyon metreküp tasarruf sağlanmıştır. Bu, Almanya'daki tüm hanelerin bir yılda tükettiğinin yarısından fazlasına tekabül ediyor.

Su tasarrufu küçük şeylerle başlar

Ayrıca, doğru hareket eden herkes iyi bir su tasarrufu sağlayabilir. Örneğin, duş alırken banyoya göre yaklaşık 80 litre daha az su harcanır. Sabunlanırken suyu kapatmak ya da diş fırçalarken veya ellerinizi yıkarken suyun sürekli akmasına izin vermemek de su tasarrufu sağlar.

Ayrıca, musluktaki su akışını azaltan akış sınırlayıcılı ve tasarruflu su ayarlayıcılara sahip su tasarruflu duş başlıkları takabilirsiniz.

Banyoda verimli bir şekilde su tasarrufu yapmak ağır bir görev değildir, yalnızca doğru sıhhi ürünlere ek olarak biraz daha dikkatli olmayı gerektirir.

Nasıl bir banyo istersiniz?

Kusursuz bir banyo, tüm istek ve talepleri karşılar. Peki ihtiyaçlarınız neler? Sizin için mekan mı, temizlik mi yoksa tasarım mı önemli? Kullanımı kolay ürünler mi istiyorsunuz yoksa ör. Geberit AquaClean otomatik taharet sisteminin sunduğu gibi ekstra konfor mu tercih edersiniz? Yoksa sizin için önemli olan evrensel bir tasarım mı? İhtiyaçlarınız ne olursa olsun, akıllı banyo çözümleriyle günlük hayatınızı kolaylaştırıyoruz.

Banyoda daha fazla alan
Banyoda daha fazla temizlik
Banyoda daha fonksiyonel tasarım
Banyoda daha fazla konfor
Banyoda daha fazla erişilebilirlik
Banyoda daha fazla kullanım kolaylığı