Banyo İçin Bakım | Geberit

Banyoda Kolay Bakım

Arabanıza düzenli olarak bakım yapmazsanız pas ve arızalarla bir zaman sonra baş edemez hale gelirsiniz. Banyonuza yapacağız büyük ve küçük çaplı bir bakım da, banyo keyfini uzun vadede sürdürmeye yardımcı olur.

Duş kanalının kolay temizlenmesi için tarak eki

Banyoda küçük çaplı bakım

Banyonun düzenli olarak temizlenmesi önemlidir, bunun için"En uzak köşeye kadar temiz" makalesinde daha fazlasını öğrenebilirsiniz. Aynısı küvet için de geçerli. Küvet yüzeyinin düzenli olarak temizlenmesi, istenmeyen birikmelerin olmadığı hoş bir görüntü sağlar. Diğer işlemler biraz daha zaman alır, ancak yine de düzenli olarak yapılmalıdır. Buna, örneğinduş giderinin ya da duş kanalının temizlenmesi gösterilebilir. Saç filtresinin çıkarılması ve temizlenmesi kolaydır, ancak gider veya oluk ara sıra iyice temizlenmelidir. Sabun artıkları veya diğer kirler, taharet suyunun akmasını zorlaştırabilir.

Hızlı su tahliyesi

Gider zaten temizlenmişse aynı zamanda koku sifonları da temizlenebilir. Gidere takılan ve su tahliyesini zorlaştıran saçlarla sık sık mücadele etmek zorunda kalan uzun saçlı kişiler, tıkalı bir giderin ne demek olduğunu iyi bilir. Gerekli durumlarda koku sifonunu lavabodan çıkarmak oldukça kolay olsa da, duş alırken ve küvette küveti sökmeden bunu yapmak mümkün değildir. Saçları uzun bir cımbızla tutarak çıkarmanızı öneririz. Bununla ilgili YouTube'da da birçok faydalı öneri bulabilirsiniz. Cımbız kullandığınızda koku sifonuna ya da borulara zarar gelmesini önler ve onarım maliyetlerinden tasarruf sağlamış olursunuz. Lavabo üzerindeki taşma deliği de düzenli olarak temizlenmelidir. Bunun için, piyasada yaygın bulunan bir temizleyiciyi deliğe püskürtün ve etki etmesini bekleyin. Bu işlem, kötü kokuları ve kireçlenmeyi önler.

Büyük çaplı bakım

Klozet deşarj kontrolü çalıştırdığınızda su akmaya devam ederse bu, deşarj valfinin pislikle tıkandığının bir işareti olabilir. Valf, gider kısmında bir silikon conta ile rezervuarın alt kısmında bulunur ve genellikle çıkışı bloke eder. Bu durum, conta ile gider deliği arasına örneğin rezervuardaki birikintiler nedeniyle kir girerse söz konusu olabilir. Videoda, bu valfi gömme rezervuarda da nasıl kolayca temizleyebileceğiniz gösterilmektedir.

Geberit Sigma gömme rezervuar temizliğine git
Geberit sıva üstü rezervuar temizliğine git

Lütfen dikkat!

Unutmayın: Bağımsız hareket ediyorsunuz ve neden olduğunuz her türlü zarardan kendiniz sorumlusunuz. Bu bir anda gerçekleşebilir, çünkü çoğu tutamak plastik malzemeden yapılmıştır ve hatalı kullanılması durumunda kırılabilir ya da hasar görebilir. Rezervuarın iç kısmının temizliği, genellikle gerekli değildir ve hatta bu büyük kireç tortusu parçalarının çözülmesine ve komple tıkanıklığa neden olabilir. Sonrasında tesisatçı klozeti sökmek zorunda kalabilir. Koku sifonunu çıkarırken hiçbir şeyi kırmamaya dikkat edin. Mühendislerin dediği gibi: önce görün, sonra döndürün! Emin olmadığınız durumlarda daima bir uzmanla görüşün.

Arabanıza düzenli bakım yaptırmazsanız, sonunda pas yüzünden parçalanacaktır. Banyoda yapılacak kapsamlı bir bakım da uzun süreli bir keyif sağlamaya yardımcı olur. Vitrifiye ve bataryaların yüzeylerinin temizlenmesiyle başlar, ardından duş giderinin veya duş kanalının bakımını yapar ve rezervuarın temizlenmesine kadar devam eder.

Duş alanı

Duş alanı

Geberit CleanLine'ın temizliği kolaydır (© Geberit)

Banyonuzu düzenli olarak temizlemeniz önemlidir. Bu durum duş teknesi için de geçerlidir: yüzeyin düzenli olarak temizlenmesi, kireç ve benzeri çirkin birikintiler olmadan teknenin iyi görünmesini sağlar. Diğer işler biraz daha fazla zaman alır ancak yine de düzenli olarak yapılmalıdır. Bunlar arasında duş giderinin veya duş kanalının temizlenmesi de yer alır. Saç tutucunun çıkarılması ve temizlenmesi kolaydır, ancak giderin ve kanalın da arada bir iyice temizlenmesi gerekir. Sabun ve kir kalıntıları giderlerin tıkanmasına neden olabilir.

Nasıl bir banyo istersiniz?

Kusursuz bir banyo, tüm istek ve talepleri karşılar. Peki ihtiyaçlarınız neler? Sizin için mekan mı, temizlik mi yoksa tasarım mı önemli? Kullanımı kolay ürünler mi istiyorsunuz yoksa ör. Geberit AquaClean otomatik taharet sisteminin sunduğu gibi ekstra konfor mu tercih edersiniz? Yoksa sizin için önemli olan evrensel bir tasarım mı? İhtiyaçlarınız ne olursa olsun, akıllı banyo çözümleriyle günlük hayatınızı kolaylaştırıyoruz.

Banyoda daha fazla alan
Banyoda daha fazla temizlik
Banyoda daha fonksiyonel tasarım
Banyoda daha fazla konfor
Banyoda daha fazla erişilebilirlik
Banyoda daha fazla kullanım kolaylığı