Banyoda ferah renkler

70'ler ve 80'lerin vahşi renklerinden sonra beyaz, banyoda uzun süre hakim olacak bir renk olarak geri döndü. Beyaz, saflığı temsil eder ve beyaz fayanslar, beyaz duvarlar, beyaz seramikler ile uzun zamandır birçok banyoda görmeye alıştığımız bir renk olmuştur. Ancak banyonun tamamının beyaza büründüğü o günler epey geride kaldı. Bu arada, artık kesinlikle daha sade bir görünüm hakim. Bu sadelik, özellikle belirli renk tonlarının kullanımı ile sağlanabilir.

Bir müstakil ev ya da apartmanda oturanlar için, banyodaki donanım ve görünümle bağlantılı olarak uzun ömür büyük bir endişe kaynağıdır, çünkü çoğu banyo 20 ila 30 yıl arası kullanılır ve genellikle bu süre zarfında yalnızca bir kez yenilenir veya hiç yenilenmez. Beyaz tonlarının hayatımızdan tamamen çıkmamasının nedeni işte budur. Çoğu banyo seramiği hala beyazdır. Bunun arkasındaki fikir çok bariz: Renk olarak kolayca kombinleyebilirsiniz ve o kadar çabuk sıkılmazsınız.

Ferah ve aydınlık bir alan

Pastel tonlara sahip renk kartelası

Şu sıralar banyo duvarlarında bej, açık gri veya pudra gibi renk tonlarının hakim olduğunu sıklıkla görebilirsiniz. Nötr renkler modern görünür ve zamansız güzellikleriyle etkileyicidir. Ayrıca beyaz lavabo ve klozetlerin son derece şık görünmesini sağlar.

Önerimiz: Sıhhi mobilyalar ve banyo seramikleri söz konusu olduğunda klasik şekil ve renkler ile duvar tasarımında daha aydınlık ve sıcak renkler kullanmak idealdir. Ayrıca şunu unutmayın: Az çoktur. Çok fazla farklı tonu bir arada kullanmamak gerekir. Bu, genellikle yalnızca kötü görünmekle kalmaz, aynı zamanda baskın ve dağınık bir izlenim de yaratır.

Çok zahmet gerektirmeden ve uygun maliyetli şekilde kolayca değiştirilebileceğinden, dekorasyon ve aksesuarlarda da biraz daha renkli ve modaya uygun seçimler yapılabilir.

Modası geçmeyecek renkler

Pastel tonlara genel bakış
  • Bej tonları genel olarak sıcak bir his oluşturur. Bej ve nude noktaları hem göze hem de ruha hitap eder. Görsel olarak sakinlik ve uyum sağlarlar.
  • Gri tonları : Çok geniş aralıkta gri tonları bulunur. Hafif bir kahverengi ilavesi ile gri sıcak görünürken, mavi katıldığında soğuk bir etki elde edilir. Kırmızı, sarı veya türkuaz aksesuarlar da gri bir banyo ile çok iyi uyum sağlar.
  • Pastel renkler : Açık mavi, pembe, mint ve benzeri pastel renkler odaya aydınlık katarken iyi hisler uyandırır. Pastel renklerin güzel yanı, beyaza ek olarak her zaman iyi bir figür olmaları ve samimi görünmeleridir.

Nasıl bir banyo istersiniz?

Kusursuz bir banyo, tüm istek ve talepleri karşılar. Peki ihtiyaçlarınız neler? Sizin için mekan mı, temizlik mi yoksa tasarım mı önemli? Kullanımı kolay ürünler mi istiyorsunuz yoksa ör. Geberit AquaClean otomatik taharet sisteminin sunduğu gibi ekstra konfor mu tercih edersiniz? Yoksa sizin için önemli olan evrensel bir tasarım mı? İhtiyaçlarınız ne olursa olsun, akıllı banyo çözümleriyle günlük hayatınızı kolaylaştırıyoruz.

Banyoda daha fazla alan
Banyoda daha fazla temizlik
Banyoda daha fonksiyonel tasarım
Banyoda daha fazla konfor
Banyoda daha fazla erişilebilirlik
Banyoda daha fazla kullanım kolaylığı