Banyoda Doğru Renk Seçimleri İçin İpuçlarıİpuçları

Birçok insan için banyoda doğru renkleri seçmek çok zor olabilir. Banyoların çoğu 20 ila 30 yıl boyunca kullanılır ve bu süre zarfında nadiren - ya da hiç - yenilenir. Sonuç olarak, yıllar sonra bile hala popüler olan renkler talep görmektedir. Banyo ekipmanlarının banyo ile uyumlu renklerde seçilmesi de önemlidir. Bu ipuçları banyonuz için doğru rengi seçmenize yardımcı olacaktır.

Klasik beyaz - güvenli bir seçenek

Renkli geçen 1970'ler ve 1980'lerden sonra, beyaz yeniden banyoda tercih edilen renk haline geldi. Beyaz, saflık ve kalite ile ilişkilendirildiği için çok popüler olmaya devam ediyor. Klozet, lavabo, küvet ve duş gibi beyaz seramik gereçler zamansızdır ve her renkle iyi bir şekilde kombine edilebilir.

Duvarları boyamadan banyoya nasıl renk katabilirim?

Renkler bir atmosfer duygusu yaratır ve banyoya ev hissi vermeye yardımcı olabilir. Banyoya renk katmak için duvarları boyamak kesinlikle gerekli değildir. Bunun yerine, iç mimarlar banyo aksesuarlarıyla renkli dokunuşlar ekler. Bunun boyamaya kıyasla avantajı, banyo gereçlerinin hızlı ve ucuz bir şekilde değiştirilebilmesidir. Aşağıdakiler bir renk ambiyansı sunar:

  • Havlu, banyo paspası, halı veya duş perdesi gibi tekstil ürünleri
  • Sabunluklar, diş fırçası bardakları ve havlu askıları
  • Vazolar ve bitki saksıları
  • Resimler ve heykeller
  • Işıklar, mumlar ve şamdanlar gibi dekoratif eşyalar
  • Küçük banyo mobilyaları
  • Kişiselleştirilmiş kumanda kapakları

Bitkiler banyoya doğal bir ambiyansla birlikte renk de getirebilir. Ancak dikkat edin, her bitki banyolar için uygun değildir.

Banyo için hangi duvar renkleri uygundur?

Renkler, bir odanın ne kadar büyük göründüğünde önemli bir rol oynar. Sonuç olarak, duvarlar için renk seçerken odanın büyüklüğüne dikkat edin. Parlak, güçlü renkler bir odayı daha küçük gösterme eğilimindeyken, pastel tonlar tam tersi bir etkiye sahiptir.

Bej, açık gri veya pudra tonları gibi renkler banyo duvarlarında sıklıkla görülür. Nötr duvar renkleri modern bir görünüme sahiptir ve zamansız güzellikleri sayesinde etkileyicidir. Ayrıca, beyaz lavabo ve klozetlere de özellikle zarif bir görünüm kazandırırlar.

Pastel tonlara genel bakış
  • Bej tonları genel olarak sıcak bir his oluşturur. Bej ve nude noktaları hem göze hem de ruha hitap eder. Görsel olarak sakinlik ve uyum sağlarlar.
  • Gri tonları : Çok geniş aralıkta gri tonları bulunur. Hafif bir kahverengi ilavesi ile gri sıcak görünürken, mavi katıldığında soğuk bir etki elde edilir. Kırmızı, sarı veya türkuaz aksesuarlar da gri bir banyo ile çok iyi uyum sağlar.
  • Pastel renkler : Açık mavi, pembe, mint ve benzeri pastel renkler odaya aydınlık katarken iyi hisler uyandırır. Pastel renklerin güzel yanı, beyaza ek olarak her zaman iyi bir figür olmaları ve samimi görünmeleridir.

Önerimiz: Hangi renge karar verirseniz verin, duvarı boyamadan önce mutlaka rengi test edin. Bunu yapmanın kolay bir yolu, birkaç rengi doğrudan duvarda yan yana örneklemek veya ahşap ya da karton üzerine bir test deseni boyamaktır. Sonuçlara günün farklı saatlerinde baktığınızdan emin olun, çünkü ışık ve çevre (örneğin fayansların, banyo mobilyalarının veya tavanın rengi) rengin nasıl göründüğü üzerinde önemli bir etkiye sahip olabilir. Ayrıca, su geçirmez boya veya banyolarda kullanılmak üzere özel olarak tasarlanmış boya kullanmanızı öneririz. Bunlar duvarların temizlenmesini kolaylaştırır ve küf oluşumunu önler.

Sonuç

Duvarda sıcak renklerle eşleştirilmiş klasik renklerde sıhhi tesisat ürünleri ve banyo seramikleri öneriyoruz. Azın daha çok olduğunu unutmayın. Çok fazla farklı renk kullanılmadığında banyo daha sakin ve düzenli görünür. Dekorasyon ve banyo aksesuarları daha renkli ve modern bir görünüm yaratabilir ve ucuza ve en az zahmetle değiştirilebilir.

White bathroom with mirror cabinet, washbasin cabinet, actuator plate and ceramic appliances from Geberit

Klasik beyaz – güvenli sular

Çılgın 1970'ler ve 1980'lerden sonra, beyaz tekrar banyoda tercih edilen renk haline geldi. Beyaz, saflık ve kalite ile ilişkilendirildiği için çok popüler olmaya devam ediyor.

Beyaz klozetler, lavabolar, beyaz banyo mobilyaları ve duş yüzeyleri içeren banyo serileri zamansızdır ve her renkle iyi bir şekilde kombine edilebilir.

Banyolarda pastel tonlar

Geberit iCon beyaz mat lavabo ve siyah mat banyo aksesuarları ile yıkama yeri
Beyaz mat Geberit iCon lavabo

Banyo ürünleri

Nasıl bir banyo istersiniz?

Kusursuz bir banyo, tüm istek ve talepleri karşılar. Peki ihtiyaçlarınız neler? Sizin için mekan mı, temizlik mi yoksa tasarım mı önemli? Kullanımı kolay ürünler mi istiyorsunuz yoksa ör. Geberit AquaClean otomatik taharet sisteminin sunduğu gibi ekstra konfor mu tercih edersiniz? Yoksa sizin için önemli olan evrensel bir tasarım mı? İhtiyaçlarınız ne olursa olsun, akıllı banyo çözümleriyle günlük hayatınızı kolaylaştırıyoruz.

Banyoda daha fazla alan
Banyoda daha fazla temizlik
Banyoda daha fonksiyonel tasarım
Banyoda daha fazla konfor
Banyoda daha fazla erişilebilirlik
Banyoda daha fazla kullanım kolaylığı