Banyoda uzun saatler mi yoksa hızlı bir duş mu?

Su? Elbette! Fakat ılık su cildimizle nasıl temas etmelidir? “Banyo yapmak mıyoksaduş almak mı?“ sorusuna herkesin görüşü farklıdır. Bazıları uzun bir banyodan keyif alırken diğerleri duş almaktan daha iyi bir şey olmadığını düşünmektedir. Peki hangisi doğa için daha iyi? Cildi koruyan alternatif ise hangisi?

Uzun bir banyo veya duş keyfi. Hangisi ne zaman mantıklı?

Çevreyi düşünün

Mevcut istatistiklere bakıldığında duş almak uzun bir banyo yapmaktan üç kat daha fazla su tasarrufu sağlar. Bir küveti doldurmak için ortalama 150 litre suya ihtiyacınız vardır. Ancak beş dakikalık bir duş sırasında - duş başlığına ve duşun süresine bağlı olarak - borulardan genellikle maksimum 50 litre su çıkar. Suyu idareli kullanırsanız yalnızca 30 litre ile harcayabilirsiniz. Elbette, sabunlanırken suyu kapatmayı da unutmayın. Ayrıca: Duş almak, keseniz için de daha elverişlidir. Uzun bir banyo yaparak, normal duş deneyimine göre içme ve atık su maliyetlerine ortalama beş kat daha fazla harcama yaparsınız.

Cildinizi düşünün

Genel olarak şu geçerlidir: Hızlı bir duş, cilt için uzun bir banyodan daha sağlıklıdır, banyo ürünleri dışında. Cildiniz sağlıklıysa cildinize zarar vermeden her gün duş alabilirsiniz. Bununla birlikte, özellikle kuru cildiniz varsa günde birkaç kez, çok sıcak veya çok uzun duş almaktan kaçınmalısınız. Bu, cildin doğal koruyucu tabakasını gereksiz yere yıpratır.

Sonuç

Hızlı bir duş genellikle cilt için daha sağlıklıdır ve çevre için kaynakları daha iyi korur. Ancak, kışları sıcak bir banyo yapmaktan hoşlanıyorsanız bu arada sırada kesinlikle sorun teşkil etmez. Her zaman olduğu gibi: her şey kararında güzel!

Banyo ürünleri

Nasıl bir banyo istersiniz?

Kusursuz bir banyo, tüm istek ve talepleri karşılar. Peki ihtiyaçlarınız neler? Sizin için mekan mı, temizlik mi yoksa tasarım mı önemli? Kullanımı kolay ürünler mi istiyorsunuz yoksa ör. Geberit AquaClean otomatik taharet sisteminin sunduğu gibi ekstra konfor mu tercih edersiniz? Yoksa sizin için önemli olan evrensel bir tasarım mı? İhtiyaçlarınız ne olursa olsun, akıllı banyo çözümleriyle günlük hayatınızı kolaylaştırıyoruz.

Banyoda daha fazla alan
Banyoda daha fazla temizlik
Banyoda daha fonksiyonel tasarım
Banyoda daha fazla konfor
Banyoda daha fazla erişilebilirlik
Banyoda daha fazla kullanım kolaylığı