Yarı ahşap mekanda yeni bir deneyimWaddeweıtz Malikanesi (ALM)

Tarihi ahşap karkaslı bir ev, geleceğin yaşam ve çalışma dünyası için bir oyun alanı mı oluyor? Kuzey Almanya'da bulunan ve restore edilmiş bir yapı bu vizyonla elden geçirildi. Geleneksel konstrüksiyon ve Geberit'in modern sıhhi tesisat teknolojisi bu alanda buluştu.

aşama, çalışma, öğrenme ve tatil alanlarını tek bir yerde bir araya getirmek nasıl mümkün olur? Bir kooperatif bu soruyu yeni ve yaratıcı şekilde yanıtlama peşinde. Bunun için Aşağı Saksonya'da bulunan Waddeweitz'de (DE) eski bir yapıyı restore etti. “Ding der Möglichkeit“ (İhtimal Dahilindeki Bir Şey) adlı çarpıcı bir isme sahip geniş arazi kişisel ve profesyonel olarak denemeler yapmak isteyen insanları bir araya getiriyor. Üç hektarlık bu oyun alanında konuklara yönelik kalacak yerler, etkinlik mekanları, ortak çalışma alanları ve yaratıcı fikirlerin masaya yatırılacağı geleceğin laboratuarını barındıran bir atölye yer alıyor.

Geleneksel ve modern tarz

Misafir banyolarına Geberit ONE lavabo ve ONE ankastre batarya takıldı. Geberit AquaClean Sela akıllı klozet sayesinde konfor bir adım ileri taşınıyor. (© Geberit)

Ahşap karkaslı bu büyüleyici ve tarihi bina sanki bir mimari pırlanta. Bu eski çiftlik evi bir konuk evine dönüştürülmüş.

Restorasyon sonrasında geleneksel ve modern tarz burada buluşmuş: nostaljik mobilyalar kullanılarak titizlikle döşenmiş odalar yüksek kaliteli sıhhi tesisat unsurlarıyla tamamlanmış.

Konuklar banyoda da ilham aldıklarını hissetmeliler, AquaClean akıllı klozetler ve Geberit ONE banyo serileri bunu sağlıyor.

Hızlı ve kolay montaj gereksinimi

İnşaatçılar yalnızca duvarın önünde değil arkasında da Geberit ürünlerini tercih ettiler. (© Geberit)
Geberit FlowFit karmaşık olmayan ve hızlı şekilde monte edilebilir özelliktedir. (© Geberit)

İnşaatçılar çeşitli binalarda çok çeşitli gereksinimlerle yüzleştikleri için duvarın arkasında da iş Geberit ürünlerine düştü. Tasarımla beraber hızlı ve güvenli montaj da önemli bir rol oynadı. Örneğin, sahanın tamamı genelinde yenilenmesi gereken içme suyu sistemi için de aynı şey geçerliydi - alanın büyüklüğü dikkate alınacak olduğunda ciddi bir iş. Tesisat ekibinin lideri Ralf Mühle şu cümleler ile açıklıyor “Geberit FlowFit biz tesisatçılar için yalnızca zaman açısından değil her anlamda avantajlar sağlayan bir sistem. İyi düşünülmüş bu sistem işimizi ciddi anlamda kolaylaştırdı“.

Ahır alanının bodrumunda, bağlantılar da dahil olmak üzere zeminin tamamının programlanmamış bir şekilde değiştirilmesi gereksinimi ortaya çıkınca tesisatın karmaşık olmaması sayesinde inşaattaki gecikmelerin telafi edilmesi dahi mümkün oldu. Geberit FlowFit ve Silent-PP'nin duşlu bir banyoya montajı ortalama sekiz saat sürdü. Tesisatçının yorumuna göre “bu iyi bir sonuç“.

Veriler

Proje Görselleri