Gökyüzüne Çıkan Üç KuleViyana'daki TrIIIple (AT)

Viyana gökyüzüne doğru büyüyor. Eski gümrük dairesinin bulunduğu arazide, 33 kat ve 1000'den fazla konut biriminden oluşan TrIIIple adlı üç kule yükseliyor. Geberit ürünleri ise bu projenin merkezinde yer alıyor.

Her biri 33 kata kadar üç kule, 1000'den fazla konut birimi, yaklaşık 70.000 m² toplam taban alanı ve 300 milyon Euro'dan fazla proje hacmi sunmaktadır. Viyana'daki Tuna Kanalı üzerindeki TrIIIple'ın rakamlar göz alıcıdır. Ve çatı havuzu, kütüphaneli salon, etkinlik mutfağı, barbekü, oyun, sinema salonları, ayrıca ortak çatı terasları, restoranlar ve barlar TrIIIple'daki lüks yaşam hissini belirlemektedir.

SKYLINE'IN ÖNE ÇIKAN ÖZELLİĞİ

Klasik daireli iki kule Ağustos 2021'de tamamlanmış olup, biri mobilyalı mikro daireli kuleler Mart 2021'in sonundan beri kullanılmaktadır. Bu, Viyana'ya sadece 1000'den fazla konut birimi eklemekle kalmıyor, aynı zamanda siluetine de farklı unsurlar katmaktadır.

Kulelerin farklı yükseklik bölgelerine bölünmesi, üç yapının birbirleriyle diyalog halinde olduğunu, birbirleriyle konuştuğunu görselleştirmeyi amaçlamaktadır. Bölgeler şehrin ölçeğini yansıtmaktadır. Ayrıca, sakinlerin nerede yaşadıklarını tanımlayabilmeleri avantajına da sahiptirler - örneğin üst kısımda, büyük terasın üstünde.

AKILLI ÇATI DRENAJI

Çarpıcı binanın içine bir bakıldığında Geberit ürünlerinin gökdelenlerin işlevselliğine önemli bir katkı sağladığını görülmektedir. Pluvia çatı drenaj sistemi sadece verimli su tahliyesi sağlamakla kalmaz. Ayrıca, yalnızca birkaç iniş borusu gerektirdiğinden maksimum alan kullanımını sağlamaktadır.

Bina drenajında oldukça hassas bir alan olan yüksek yapılarda ses yalıtımı da belirleyici bir faktördür. Soravia Group'un inşaatçıları bu nedenle ses yalıtımlı Geberit Silent-db20 drenaj sistemini seçmiştir. TrIIIple'da kullanılan Huter klozet montaj elemanları ve Geberit Sigma gömme rezervuarlar da ses yalıtımlı zemin ve duvar montajları için çok uygundur.

Veriler

Geberıt Know-how

Proje Görselleri