Küçük Bir Misafir Banyosunun YenilenmesiÖncesi ve Sonrası

Renovasyon öncesi 80'lerden kalma yeşil misafir banyosu
Renovasyon sonrası misafir banyosu

40 yıllık kullanımın ardından, Alman Grewe ailesi iki metrekarelik misafir banyosunu yenilemeye karar verdi. 1980'lerde inşa edilen banyo, genç bir aile için planlanmıştı. O zamanlar, yaşlıların bir gün bu banyoyu nasıl kullanacağı düşünülmüyordu.

Dolayısıyla zemin kattaki banyonun küçük kat planında yalnızca bir klozet, aynalı bir lavabo ve küçük bir dolap yer alıyordu. Rezervuar çok yer kaplıyordu ve duvara monte edilmiş ısıtıcı daha da fazla alan kaplıyordu.

Renovasyon: yaşlılar için misafir banyosu

Misafir banyosunu yenilemenin zorluğu, onu hem modern hem de yaşlılar için işlevsel hale getirmekti. Ailenin sınırlı hareket kabiliyetiyle bile tam olarak kullanabilmesi için alan yaratılması gerekiyordu. Ayrıca banyo temizliğinin daha kolay olması gerekiyordu. Tüm bu zorluklar, sıhhi tesisat uzmanı tarafından iyi bir planlama ve fonksiyonel Geberit ürünleri seçimi ile çözülebilirdi

Misafir banyosunda eski tip rezervuar
Küçük dolaplı ve lavabolu misafir banyosu

Misafir banyosunda olması gerekenler

Grewe ailesi, küçük banyoyu hem konfor hem de erişilebilir tasarım açısından yükseltmek istedi. Böylece karolar kaldırıldı, yerden ısıtma sistemi kuruldu ve gömme rezervuarlı yarım yükseklikte bir ön duvar eklendi. Bu, banyodaki yaşam alanı arttırıldı.

Grewe ailesi, klozet olarak Geberit AquaClean Mera Classic klozeti seçti. Elisabeth Grewe, “Yaşlandığımız düşüncesi, akıllı klozet seçimimizi kuvvetlendirdi.“ diye açıklıyor.

Ek fonksiyonlar sayesinde konfor

Misafir banyosu evin giriş bölümünde yer aldığı için bu alanda da samimi bir atmosfer yaratılması gerekiyor.“Eski misafir banyosunun bulunduğu giriş bölümünde bazen hoş olmayan kokular yayılıyordu. Artık bunu istemiyorduk,“ diyor Elisabeth Grewe. Geberit AquaClean Mera Classic bir koku emme sistemine sahip olduğundan, banyodaki kötü kokular hemen ortadan kaldırılıyor.

Storage space was another important topic. With the Geberit iCon washbasin, the matching washbasin cabinet and the side element, the space can be used ideally, even when space is limited. And for the Grewe family, this combination offered practical advantages in addition to the visual benefits: the ceramic appliance's special glaze KeraTect is almost non-porous, which makes it low-maintenance, durable and, above all, easy to clean. Hygiene products such as soap or toothbrushes can also be placed on the shelf of the washbasin.

Depolama alanı bir diğer önemli konuydu. Geberit iCon lavabo, uyumlu lavabo dolabı ve yan eleman ile alan sınırlı olduğunda bile alan ideal bir şekilde kullanılabiliyor.Grewe ailesi için bu kombinasyon görsel avantajların yanı sıra pratik avantajlar da sunuyordu: Vitrifiyenin özel sırı KeraTect neredeyse gözeneksizdir, bu da onu az bakım gerektiren, dayanıklı ve her şeyden önce temizlenmesi kolay hale getirir. Sabun veya diş fırçası gibi hijyen ürünleri de lavabonun rafına yerleştirilebilir.

Kısacası, yenileme başarılı oldu. Hem aile hem de misafirler artık daha mutlu.

Banyoda Daha Fazla Alan için Ürünler

BENZER İÇERİKLER