Küçük Banyo Renovasyonu - Öncesi ve Sonrası | Geberit

Küçük banyo renovasyonu Öncesi ve sonrası

Dar bir alanda çok sayıda ihtiyacı karşılamak mümkündür. Birkaç metrekare bile iyi bir tasarımla ferah ve rahat hissettirebilir. Finlandiya ve Danimarka'dan iki renovasyon örneği bunu gösteriyor.

Öncesi ve sonrası: küçük banyo yenilemesi

VariForm banyo serisinden oval lavabo ve meşe rengi mobilyalar içeren küçük banyo renovasyonundan sonra (© Meja Hynynen)
Aynalı dolap ve lavaboya sahip küçük banyonun önceki hali (© Meja Hynynen)

Dar, havasız ve lüksten yoksun - Finlandiya'daki iki odalı bir dairenin iki metrekarelik banyosu tadilattan önce böyleydi.

İç mimar Meja Hynynen, banyoyu 1950'lerde inşa edilen apartmanın dönemine uygun bir şekilde yeniden tasarlamak üzere görevlendirildi.

Oda ve kapı dar olduğundan ve esneklik için çok az yer bıraktığından, Geberit ürün yelpazesinden küçük banyolar için özel olarak tasarlanmış kompakt modeller kullanıldı.

SoftClose kapaklı asma klozete sahip Geberit iCon banyo serisi ve meşe rengi banyo mobilyası seçildi. Geberit VariForm banyo serisinden oval lavabo da klozet kapağının şekline uyması için seçildi.

Lüks bir dokunuş katmak için, duştan sonra buğulanmayı önlemek amacıyla entegre aydınlatmalı ısıtmalı bir ayna da eklendi. Altın renkli musluklar, havlu askıları ve uzaktan aktivasyonlu kumanda kapağı ile birlikte yenileme, küçük banyoyu şık, rahat ve etkileyici bir alana dönüştürdü.

Öncesi ve sonrası: küçük banyo duşunun yenilenmesi

Hem duş hem de tasarım parçası: Çeşitli duş çözümleri, sadece birkaç metrekarede bile bunu mümkün kılıyor. Bir önceki resim, hantal bir duş kabini tarafından tüketilen dar bir odaya sahip iki metrekarelik bir Fin banyosuna ait.

Katlanır cam kapılara ve altın menteşelere sahip yeni hemzemin duş, alan yaratır ve odayı daha büyük hissettirir. Altın rengi yağmur duşu; renk, zarafet ve modernlik katıyor.

Duşakabin ve oturan klozetli banyo (© Meja Hynynen)
Renovasyondan sonra Geberit iCon banyo serisi ve Geberit asma klozetli küçük banyo(© Meja Hynynen)

Öncesi ve sonrası: çatı eğimli banyo

Trine Rasmussen'in Blåvand, Danimarka'daki tatil evinde de koşullar benzer şekilde zorlayıcıydı. Amaç, saunası ve çatı eğimi olan eski bir banyoyu iki ayrı banyoya bölmekti.

Alanı optimize etmek ana odak noktasıydı. Eğimli duvarlara sahip üç metrekarelik banyoya bir klozet, lavabo ve duş kabini yerleştiriliyordu.

Eğimli çatılı bir sauna (© @triner2 and @strandparken3)
Yere oturan klozet, beyaz fayanslar ve ahşap banyo mobilyaları ile orijinal banyo (© @triner2 and @strandparken3)

Küçük bir banyoyu büyük hissettirmek

Geberit ürünleri, dar alanda en uygun çözüm olduğunu kanıtladı. Geberit Acanto banyo serisinden Rimfree asma klozet ve yuvarlak lavabolu Geberit VariForm banyo mobilyası, eğimli bir çatıya sahip küçük banyoyu aydınlık ve açık hissettiriyor.

Geberit Bathroom Magazine'den ilham alan Trine Rasmussen, Geberit Xeno² serisinden entegre aydınlatmalı büyük bir ayna da tercih etmiş. “Bir odayı daha büyük göstermek için iyi bir ipucu“ diye açıklıyor.

Küçük banyo renovasyonu: en önemli noktalar

Küçük banyolar için Geberit çözümleri

Duvar arkasına monte edilebilen yenilikçi Geberit ürünleri sayesinde küçük banyolar bile optimize edilebilir. Kapsamlı ürün yelpazesine göz atmaya değer.

Yer tasarrufu sağlayan lavabolar

Geberit, 20 ila 25 santimetre çıkıntıya sahip, yerden tasarruf sağlayan çeşitli lavabolar sunmaktadır. Bunlar arasında örneğin aşağıdaki Geberit banyo serilerinden lavabolar bulunmaktadır: Citterio, iCon, Smyle

Kompakt duşlar

Yenileme için ilham kaynağı Geberit'in duş çözümlerinde de bulunabilir.

Banyoda Daha Fazla Alan için Ürünler

Benzer İçerikler