Herkes için temiz hava

“Tuvalet ihtiyacı“ giderildikten sonraki istenmeyen kokular, herkesin malumudur. Ayrıca hiç de istenmez. Bu kokuları neredeyse kimsenin fark etmemesi için bazı püf noktaları hazırladık.

İstenmeyen kokular olmak zorunda değil

Tuvaleti kullandıktan sonra neden koku olur?

Tuvaleti kullandıktan sonra koku oluşması normaldir. Bunun nedeni, bağırsak hareketinden sonra salınan gazlardır. Bağırsak bakterileri, yiyecekleri sindirirken bu gazları üretir. Bağırsak hareketleri ve özellikle ortaya çıkan kokular tabu bir konu olduğundan, bunları gizlemek için her zaman çok çeşitli yardımcılar kullanılmıştır. Peki gerçekten ne yardımcı olur?

Banyodaki kokulara karşı dört yardımcı araç

Herkes, hayatı boyunca kendine has yöntemler geliştirmiştir. Yine de çok iyi sonuç veren başlıca yöntemler var, ayrıca etkililik bakımından da bu yöntemler son derece iyi.

Seçenek 1: Temiz hava

Havalandırma, hızlı ve etkili bir araç olarak kullanılmaktadır. Ancak, ekolojik nedenlerle pencereyi yalnızca kısa bir süre açmalısınız. Bu özellikle kış aylarında geçerlidir, aksi takdirde ısıtma için gereksiz yere enerji harcanır. Temel olarak, küf oluşumunu önlemek için banyodaki yüksek nem seviyesi nedeniyle düzenli havalandırma her durumda tavsiye edilir.

Seçenek 2: Banyo fanı

Penceresiz banyolar için, banyoda standart bir havalandırma sistemi, kötü kokuları gidermeye ve duştan ya da banyodan sonra banyoyu hızlı bir şekilde havalandırmaya yardımcı olur. Banyodaki havanın tekrar hızlı bir şekilde yenilenmesi konusunda da, banyo fanının performansı çok önemlidir.

Seçenek 3: Kokuyu kısa süreliğine maskeleme

Kötü tuvalet kokusunu maskelemenin bir yolu da kibrit yakmaktır. Yanan kibrit, içerdikleri kükürt sayesinde tuvalet kokusunu kısa süreliğine bastırabilir ancak tamamen yok edemez. Bu yardımcı madde kategorisinde, aynı zamanda koku spreyleri, oda kokuları veya yağlar da bulunmaktadır. Ancak bu yardımcı maddeler aşırı dozda kullanıldığında ters etki riski söz konusudur. Banyo gibi küçük bir alanın akmış bir parfüm şişesi gibi kokması kimin hoşuna gider ki?

Seçenek 4: Modern teknoloji

En yenilikçi ve etkili tür, kokuları odaya yayılmadan önce, çıktıkları yere yakın ve hızlı bir şekilde emen bir koku emme sistemi modülüdür. Tanıdık geliyor mu? Tabii ki! Mutfakta, yemek pişirmeye başladığınızda sezgisel olarak davlumbazı da kullanabilirsiniz. Banyoda, seçenekler seramiğe entegre edilenKoku emme sistemirezervuara entegre temiz hava filtresine kadaruzanır..

Nasıl bir banyo istersiniz?

Kusursuz bir banyo, tüm istek ve talepleri karşılar. Peki ihtiyaçlarınız neler? Sizin için mekan mı, temizlik mi yoksa tasarım mı önemli? Kullanımı kolay ürünler mi istiyorsunuz yoksa ör. Geberit AquaClean otomatik taharet sisteminin sunduğu gibi ekstra konfor mu tercih edersiniz? Yoksa sizin için önemli olan evrensel bir tasarım mı? İhtiyaçlarınız ne olursa olsun, akıllı banyo çözümleriyle günlük hayatınızı kolaylaştırıyoruz.

Banyoda daha fazla alan
Banyoda daha fazla temizlik
Banyoda daha fonksiyonel tasarım
Banyoda daha fazla konfor
Banyoda daha fazla erişilebilirlik
Banyoda daha fazla kullanım kolaylığı