Herkes için temiz hava

“Tuvalet ihtiyacı“ giderildikten sonraki istenmeyen kokular, herkesin malumudur. Ayrıca hiç de istenmez. Bu kokuları neredeyse kimsenin fark etmemesi için bazı püf noktaları hazırladık.

Banyoda temiz hava nasıl sağlanır?

Temiz hava için evde bulunan çeşitli ürünler

1. ipucu: Temiz hava için evde bulunan çeşitli ürünler

Banyoda hoş olmayan kokuları geçici olarak maskelemek için basit çözümler yararlı olabilir. Örneğin; yanan kibritler içerdikleri kükürt sayesinde kokuyu bastırır. En yaygın hileler arasında kokulu spreyler, tütsü çubukları ve yağlar yer alır. Açık bir kase sirke veya limon suyu ve taze çekilmiş kahve çekirdeklerinin kokular üzerinde bağlayıcı bir etkisi olduğu söyleniyor. Aynı şey küçük bir tabak tuz için de geçerlidir. Bu ev ilacı, nem bağlama etkisi nedeniyle kokuları nötralize edebilir.

2. ipucu: Yeni gelişmeleri kullanmak

Önceden plan yapmak ve tuvaleti kalıcı olarak kullandıktan sonra banyodaki hoş olmayan kokuları yok etmek istiyorsanız, koku giderme üniteli tuvalet gibi yenilikçi ve etkili çeşitleri tercih etmek en iyisidir. Bu, tuvaleti kullandıktan sonra ve kokunun kaynağına yakın bir yerde, odaya yayılmadan önce kokuları hızlı bir şekilde yok edebilir. Prensip, pişirme işleminde aspiratör fanının işlevine benzer. Banyoda seçenekler, seramik cihaza entegre koku gidermeden rezervuardaki bir modüle ve DuoFresh modülü gibi entegre bir tazelik filtresine kadar çeşitlilik gösterir.

3. ipucu: Her gün kurutma

Odada uzun süre nem ve ısı birikirse, havalandırmaya rağmen banyoda hoş olmayan bir koku oluşabilir. Bu, küf oluşumuna bile yol açabilir. En iyi fikir, her duş veya banyodan sonra musluklar ve fayanslar arasındaki derzler gibi nemli alanları bir bezle kurutmayı rutin hale getirmektir. Banyodaki havlular ve nevresimler de zamanla nemlenebilir ve bu nedenle düzenli olarak değiştirilmeli veya yıkanmalıdır.

Geberit ONE banyo serisi

4. ipucu: Tabii ki. Havalandırma!

Mekanı havalandırmanın, nemli havayı temiz hava ile değiştirmenin hızlı ve etkili bir yolu olduğu kanıtlanmıştır. Banyonuzu düzenli olarak havalandırırsanız, küf oluşumunu önlemeye yardımcı olabilirsiniz. Ekolojik nedenlerden dolayı, kış aylarında pencereler saatlerce açık bırakılmamalıdır, aksi takdirde gereksiz yere ısıtma enerjisi harcarsınız. Havalandırma özellikle açık pencereler cereyana neden olduğunda etkilidir. Bunun için en iyisi banyo penceresi ve kapısının yanı sıra başka bir odadaki pencereyi açmaktır, böylece nem hızla dışarı çıkabilir. Banyoda pencereniz yoksa, havalandırma ünitesini bir süreliğine açın. Banyo kapısını ve karşı odadaki bir pencereyi de açabilirsiniz. Nemli havanın binayı terk etmesini ve diğer odalarda birikmemesini sağlamak için diğer odaların kapıları kapalı kalmalıdır.

5. ipucu: Havalandırma filtresini değiştirin

Penceresiz banyolarda, varsayılan olarak monte edilen bir havalandırma ünitesinin hoş olmayan kokuları ortadan kaldırmaya yardımcı olduğu bilinmektedir. Ünitenin performansı, banyodaki havanın tekrar taze olup olmayacağını ve ne kadar hızlı olacağını belirler. Ancak havalandırma eski veya bozuksa, aktif olarak havada hoş olmayan kokulara da neden olabilir. Filtre tıkalıysa veya havalandırma arızalıysa banyoda hoş olmayan kokularla karşılaşabilirsiniz. Temiz havanın içeri girmesi yerine, arızalı ünite kötü havayı banyoya geri getirir. Durum ne olursa olsun: temizlik, bakım ve muhtemelen yeni bir ürün kesinlikle zaman ayırmaya değer.

6. ipucu: Gideri temizleyin

Hoş olmayan kokular aslında daha aşağıdan gelebilir: örneğin; bir sifon veya drenaj tıkalıysa. Bir pompa, dönüşümlü olarak pozitif ve negatif basınç oluşturarak kalıntıları gevşetmek için kullanışlıdır.

Banyo ürünleri

Nasıl bir banyo istersiniz?

Kusursuz bir banyo, tüm istek ve talepleri karşılar. Peki ihtiyaçlarınız neler? Sizin için mekan mı, temizlik mi yoksa tasarım mı önemli? Kullanımı kolay ürünler mi istiyorsunuz yoksa ör. Geberit AquaClean otomatik taharet sisteminin sunduğu gibi ekstra konfor mu tercih edersiniz? Yoksa sizin için önemli olan evrensel bir tasarım mı? İhtiyaçlarınız ne olursa olsun, akıllı banyo çözümleriyle günlük hayatınızı kolaylaştırıyoruz.

Banyoda daha fazla alan
Banyoda daha fazla temizlik
Banyoda daha fonksiyonel tasarım
Banyoda daha fazla konfor
Banyoda daha fazla erişilebilirlik
Banyoda daha fazla kullanım kolaylığı