ENGELSİZ BİR BANYO PLANLAMAKNereden başlamalısınız?

Yaşlandıkça, hastalandıkça veya bir kaza geçirdikten sonra banyo gereksinimlerimiz değişir. Planlama sırasında erişilebilirliği dikkate almak daha sonra zaman ve para tasarrufu sağlar. Kontrol listemiz, modern tasarım gereksinimlerini karşılayan, yaşlılar için de uygun, engelsiz bir banyo planlamanıza yardımcı olacaktır.

Engelsiz banyo nedir?

Asma klozetler, hemzemin duşlar, lavabo olan engelsiz banyo

Engelsiz bir banyoya sahip olmak tamamen engellerden kaçınmakla ilgilidir. Engelsiz banyolar yaşa uygun, tekerlekli sandalyeyle erişilebilir veya daha az engelliler için uyarlanmıştır. Hareket kabiliyeti kısıtlı kişilerin kendi kişisel hijyenlerini bağımsız olarak sağlamaya devam etmelerine olanak tanırlar. Engelsiz banyo tasarımı böylece daha fazla bağımsızlık sağlar ve yaşam kalitesini artırır.

Yeterli alan ve hareket özgürlüğü, iyi aydınlatma koşulları ve kaymaz zemin, yaşa uygun banyolar için önemli ön koşullardır. Sıhhi tesisat söz konusu olduğunda, duşakabinler, tekerlekli sandalyeyle erişilebilen lavabolar ve yüksekliği ayarlanabilir, asma klozetler hem kullanışlı hem de güvenlidir.

Engelsiz banyolar için kontrol listesi:Aşağıdaki hususları göz önünde bulundurun

Nasıl bir banyo istersiniz?

Kusursuz bir banyo, tüm istek ve talepleri karşılar. Peki ihtiyaçlarınız neler? Sizin için mekan mı, temizlik mi yoksa tasarım mı önemli? Kullanımı kolay ürünler mi istiyorsunuz yoksa ör. Geberit AquaClean otomatik taharet sisteminin sunduğu gibi ekstra konfor mu tercih edersiniz? Yoksa sizin için önemli olan evrensel bir tasarım mı? İhtiyaçlarınız ne olursa olsun, akıllı banyo çözümleriyle günlük hayatınızı kolaylaştırıyoruz.

Banyoda daha fazla alan
Banyoda daha fazla temizlik
Banyoda daha fonksiyonel tasarım
Banyoda daha fazla konfor
Banyoda daha fazla erişilebilirlik
Banyoda daha fazla kullanım kolaylığı