Gece ışığı efekti

Zayıf ışık kaynakları karanlıkta yönlendirme sağlar

Bilmeyen yoktur: Gecenin ortasında, dolu bir mesane sizi hemen derin uykunuzdan uyandırır. Tuvalete gitmek kaçınılmazdır. Zayıf ışık kaynakları, karanlıkta tuvaleti bulmanıza yardımcı olabilir, çünkü geceki rahatsızlığa rağmen vücut hala yarı uykudadır. Vücudunuz, bunu öncelikle melatonin salınımına borçlu. Uykuyu teşvik eden hormon, vücudumuzun geceleri neredeyse otomatik olarak uyku moduna girmesinden sorumludur.

Sağlıklı uyku, mükemmel bir eylemdir. Uykunuzu yeterli almazsanız gününüzü tam olarak zinde geçiremezsiniz. Tuvaleti kullanmanıza rağmen vücut saatinizin ritmini kaybetmemesi ve en kısa sürede hak ettiğiniz uykuya geri dönebilmeniz için aşağıdaki hususlara dikkat edilmelidir:

  • Parlak ışık, biyolojik saati bozabilir ve melatonin üretimini yavaşlatabilir. Bu nedenle, mümkünse tuvalete giderken herhangi bir ışığı yakmayın ya da kısma fonksiyonlu gece aydınlatması kullanın.
  • Yüksek oranda mavi olan ışıktan kaçının. Bu ışık, vücuda sinyal verdiğinden uykuya geri dönüş için gerekli olan melatonin üretimini bozar. Gece sona erdi!
  • Banyoya girdiğinizde size tuvaleti gösteren hareket sensörlü rehber ışıklara güvenin. Bu tür ışık kaynakları çoğunlukla soluk ve zayıftır. Bu sayede, sadece söz konusu yer, yani tuvalet minimum düzeyde aydınlatılır.

Banyo ürünleri

Nasıl bir banyo istersiniz?

Kusursuz bir banyo, tüm istek ve talepleri karşılar. Peki ihtiyaçlarınız neler? Sizin için mekan mı, temizlik mi yoksa tasarım mı önemli? Kullanımı kolay ürünler mi istiyorsunuz yoksa ör. Geberit AquaClean otomatik taharet sisteminin sunduğu gibi ekstra konfor mu tercih edersiniz? Yoksa sizin için önemli olan evrensel bir tasarım mı? İhtiyaçlarınız ne olursa olsun, akıllı banyo çözümleriyle günlük hayatınızı kolaylaştırıyoruz.

Banyoda daha fazla alan
Banyoda daha fazla temizlik
Banyoda daha fonksiyonel tasarım
Banyoda daha fazla konfor
Banyoda daha fazla erişilebilirlik
Banyoda daha fazla kullanım kolaylığı