Tabu: Tuvalete gitmek

18. yüzyılda deşarjlı klozetin icadından önce, tuvalet ihtiyacı tamamen açık ve gayet rahat ve çekinmeden evin dışında neredeyse her yerde giderilirdi. 20. yüzyıla kadar tuvaletler evlere kurulmamıştı. O zamana kadar, özel tuvaletler yalnızca daha küçük bir elit tabaka için ayrılmıştı. Tuvalet kullanımı ne kadar özel hale geldiyse “büyük tuvalet“ konusu o kadar temkinli hale geldi. Öyle ki, günümüzde bazı kişiler süpermarkette tuvalet kağıdını kasadaki bandın üzerine koymaktan ya da eve kollarının altında taşımaktan bile çekiniyor.

Banyoda kadın

Bunu en iyi evde yapabiliriz

Birinin bıraktığı izleri ya da hoş olmayan kokuları fark etmesi son derece rahatsız edicidir. İş yerinde sık sık akşam saatlerine kadar kendimize eziyet ediyoruz, bu yüzden “bunu“ sadece kendi evimizin içinde yapabiliyoruz. Bu, temsili bir Forsa araştırmasının sonuçlarıyla örtüşmektedir. Ankete katılanların %69'u, büyük tuvaletlerini evde yapmayı tercih ettiklerini söyledi.* Burada, belirleyici rol oynayan tanıdık çevre hissidir. Avustralyalı bir psikoloji profesörü olan Nick Haslam'a göre, hissettiğimiz ve düşündüğümüz her şeyin bedenlerimiz ve dolayısıyla tuvalet kullanımı üzerinde doğrudan bir etkisi var. Ayrıca evimizde kendimizi güvende ve rahat hissettiğimiz için bağırsaklar da rahatlar. Sonuç olarak, tuvalete gitme başlatılır.

Tuvalet önemlidir

Tuvaletinizi hiç iyice incelediniz mi? Bu pek olası değildir. Aslında, incelememiş olmanız üzücü. Böyle büyük bir buluş, çok daha fazla ilgiyi hak ediyor. Sonuçta, tuvaletler görmeden duramadığımız dostlarımız gibidir ve sağlığımız üzerinde doğrudan bir etkiye sahiptir. Günümüzde standart klozet modellerinin yanı sıraentegre duş fonksiyonlu ve koku emme sistemli modeller de bulunmaktadır. Bu, tuvaleti kullandıktan sonra sizi yeni bir temizlik ve esenlik boyutuna geçirir.

* Almanların tuvalet kullanımına ilişkin Geberit adına yapılan Forsa araştırmasının sonucu.

Banyo ürünleri

Nasıl bir banyo istersiniz?

Kusursuz bir banyo, tüm istek ve talepleri karşılar. Peki ihtiyaçlarınız neler? Sizin için mekan mı, temizlik mi yoksa tasarım mı önemli? Kullanımı kolay ürünler mi istiyorsunuz yoksa ör. Geberit AquaClean otomatik taharet sisteminin sunduğu gibi ekstra konfor mu tercih edersiniz? Yoksa sizin için önemli olan evrensel bir tasarım mı? İhtiyaçlarınız ne olursa olsun, akıllı banyo çözümleriyle günlük hayatınızı kolaylaştırıyoruz.

Banyoda daha fazla alan
Banyoda daha fazla temizlik
Banyoda daha fonksiyonel tasarım
Banyoda daha fazla konfor
Banyoda daha fazla erişilebilirlik
Banyoda daha fazla kullanım kolaylığı