Banyoda bakterilere meydan okuma

Umumi tuvaletlerin her türlü bakteriyle dolu olabileceği aşikardır. Ancak bu istenmeyen mikropları kendi banyonuzda kontrol altına almanız gerekir, değil mi? Cevap, buralarda da hastalık yapıcı etkenlerin olabileceğini gösteriyor. Bunun nedeni, genellikle temizlik faaliyetlerinde klozet, lavabo ve küvet temizliğine odaklanılmasıdır. Panik yapmayın, tamamen bakterisiz bir ev ne mümkün ne de gerekli. Kişisel banyoda, basit hijyenik önlemler yardımıyla odanızda istenmeyen misafirleri uzak tutabilirsiniz.

Temiz banyoda temizlik maddesi ve bez

Banyoda daha az patojen için öneriler

 • Bakteriler, nemli el ve banyo havlularında kendilerini evlerinde hisseder. Bu nedenle havluların düzgün bir şekilde asıldığından ve haftada en az bir kez en az 60 derece ılık suyla yıkandığından emin olun.
 • Diş fırçaları hafife alınmaması gereken bakteri odaklarıdır ve bu nedenle her iki veya üç ayda bir değiştirilmeli ve iyice kuruyacak şekilde saklanmalıdır.
 • Klozet kapaklarını her zaman kapalı tutun . Her deşarj işleminde, bakteriler havaya sıçrar ve banyoya yayılır.
 • Bakteriler nemi sever, bu nedenle banyoyu her zaman iyi havalandırın veya havalandırmanın çalıştığından emin olun.
 • Duş perdeleri mantar ve küflenmeye eğilimlidir. Bu nedenle, duştan sonra perdelerin tamamen kuruduğundan ve zaman zaman çamaşır makinesine atıldığından emin olun. Genel olarakcam malzemeden bir duş ayırma paneli uzun vadede daha hijyenik bir çözümdür.
 • Kapı kollarını, kumanda kapaklarını ve ışık düğmelerini silmeyi unutmayın.
 • Kullandıktan sonraduş ve küvetleri daima kurulayın, böylece mikroorganizmalar için işler zorlaşır.
 • İlk bakışta temiz görünse de silikon derzlerde zaman içinde mikrop birikir. Bu nedenle derzleri düzenli olarak sirkeli temizleyici ve sıcak su ile temizlemelisiniz.
 • Duş başlıklarını ihmal etmeyin . Duş başlıklarında hızlıca mikrop birikir. Bu nedenle, ilk kez duş almadan önce nozulların sıcak suyla yıkanması önerilir. 60 derece su sıcaklığı idealdir.
 • Temizlik bezlerini çamaşır makinesinde yüksek sıcaklık programında daha sık yıkayın ve banyo için ayrı bezler kullanın. Bezlerin birbirine karışmaması için klozeti temizlemek için farklı renkli ayrı bir temizlik bezi de kullanabilirsiniz.
 • Banyo paspaslarında da hızla kıl ve kir bikir. Bunu önlemek için, düzenli olarak silkelemek ve sıcak suda yıkamak önerilir.
 • Banyo yaparken severek kullanılanbanyo süngerlerinin mutfakta kullanılan bulaşık süngerlerinden bir farkı yoktur. Bu nedenle bunları da sık sık değiştirin.
 • Ayrıca, kozmetik fırçaların ve diğer fırçaların da komple yıkanması gerekir, bunları arada sırada şampuanla yıkamak en iyisidir.

Bölüm 1: Banyoda saç boyası ve oksidan krem kaynaklı lekeler
Bölüm 2: Banyoda hijyenik temizleyiciler ve banyo temizleyicileri kaynaklı lekeler
Bölüm 3: Oje ve oje çıkarıcı kaynaklı lekeler
Bölüm 4: Banyoda kireç ve silikat birikmesi kaynaklı lekeler
Bölüm 5: Banyoda klozet temizleyici ve klozet tabletleri kaynaklı lekeler

Nasıl bir banyo istersiniz?

Kusursuz bir banyo, tüm istek ve talepleri karşılar. Peki ihtiyaçlarınız neler? Sizin için mekan mı, temizlik mi yoksa tasarım mı önemli? Kullanımı kolay ürünler mi istiyorsunuz yoksa ör. Geberit AquaClean otomatik taharet sisteminin sunduğu gibi ekstra konfor mu tercih edersiniz? Yoksa sizin için önemli olan evrensel bir tasarım mı? İhtiyaçlarınız ne olursa olsun, akıllı banyo çözümleriyle günlük hayatınızı kolaylaştırıyoruz.

Banyoda daha fazla alan
Banyoda daha fazla temizlik
Banyoda daha fonksiyonel tasarım
Banyoda daha fazla konfor
Banyoda daha fazla erişilebilirlik
Banyoda daha fazla kullanım kolaylığı