Cennette hissettiren açık duşlar

Hemzemin duşlar oldukça revaçta. Zarif görünümleri olan bu duşlar mekanı daha büyük gösteriyor. Bu duşların kullanışlı ve konforlu olması için planlama aşamasında dikkat edilmesi gereken birkaç nokta var.

Adından da anlaşılacağı gibi, hemzemin bir duşa girmek için bir eşiği aşmanız ya da bir kapı açmanız gerekmez. Sabahları duşta tökezleme riski olmadan uyku sersemi bir şekilde duşa girer, suyu açar ve duş başlıklarından hafif masaj yapan su jetleri ile güne keyifli bir başlangıç yapabilirsiniz. Duş alanına geçişin en az 60 cm genişliğinde ve duş alanının en az 90 cm x 90 cm olması rahat kullanım sunar. Ne kadar büyük, o kadar rahat.

Hemzemin bahçe duşu

Ayırma panelinden kısmayın

Suyun duş alanından ne kadar uzağa sıçrayabileceği her zaman şaşırtıcıdır. Bu, özellikle ayırma panelinden kısıldığında yaşanır. Bu yüzden, duş keyfinden sonra banyo zemininin sorunsuz bir şekilde kurutulması ön plandadır. Bu nedenle, kapısız ve zemine sıfır bu duşlarda duş ayırma panelinin mekan koşullarının izin verdiği ölçüde büyük tasarlanması önerilir. Şeffaf ayırma paneli ne kadar büyük olursa su sıçramalarından korunan alan da o kadar büyük olur.

Güvenli tarafa geçin

Hemzemin duş planlarken, zemin yapısı ve giderin konumu son derece önemlidir. Duşta ayağı kaymış olan herkes, sabunlu suda bile güvenli bir şekilde basılmasını sağlayan bir zemin yüzeyine sahip olmanın ne kadar önemli olduğunu bilir. Ayrıca hiç kimse duş alırken giderin üzerinde durmaktan hoşlanmadığından, giderin mümkün olduğunca duvara yakın veya doğrudan duvara yerleştirilmesi önerilir.

Özellikle aile banyolarında ortalıkta birçok şampuan ve duş ürünü olabilir. Çeşitli şişelerin ve tüplerin yerleştirilebileceği bir duvar nişi, bu soruna pratik bir çözüm sunabilir. Böylece ortalıkta bir şey kalmaz, oda bakımında bile.

Nasıl bir banyo istersiniz?

Kusursuz bir banyo, tüm istek ve talepleri karşılar. Peki ihtiyaçlarınız neler? Sizin için mekan mı, temizlik mi yoksa tasarım mı önemli? Kullanımı kolay ürünler mi istiyorsunuz yoksa ör. Geberit AquaClean otomatik taharet sisteminin sunduğu gibi ekstra konfor mu tercih edersiniz? Yoksa sizin için önemli olan evrensel bir tasarım mı? İhtiyaçlarınız ne olursa olsun, akıllı banyo çözümleriyle günlük hayatınızı kolaylaştırıyoruz.

Banyoda daha fazla alan
Banyoda daha fazla temizlik
Banyoda daha fonksiyonel tasarım
Banyoda daha fazla konfor
Banyoda daha fazla erişilebilirlik
Banyoda daha fazla kullanım kolaylığı