Banyoda Ferahlık Yaratan Açık Duşlar | Geberit

Banyoda ferahlık yaratan açık duşlar

Hemzemin duşlar günümüzde oldukça tercih edilen bir çözüm haline geldi. Zarif görünümleri olan bu duşlar mekanı daha büyük gösteriyor. Bu duşların kullanışlı ve konforlu olması için planlama aşamasında dikkat edilmesi gereken birkaç nokta var.

Adından da anlaşılacağı gibi, hemzemin bir duşa girmek için bir eşiği aşmanız ya da bir kapı açmanız gerekmez. Duş alanına girişin en az 60 cm genişliğinde ve duş alanının en az 90 cm x 90 cm olması rahat kullanım sunar. Ne kadar geniş, o kadar rahat.

Hemzemin duş

Ayırma panelinden kısmayın

Suyun duş alanından ne kadar uzağa sıçrayabileceği her zaman şaşırtıcıdır. Bu, özellikle duş panelini kısa tuttuğunuzda yaşanır. Bu yüzden, duş keyfinden sonra banyo zemininin sorunsuz bir şekilde kurutulması ön plandadır. Bu nedenle, kapısız ve zemine sıfır bu duşlarda duş panelinin mekan koşullarının izin verdiği ölçüde büyük tasarlanması önerilir. Şeffaf ayırma paneli ne kadar büyük olursa su sıçramalarından korunan alan da o kadar büyük olur.

Güvenli tarafa geçin

Hemzemin duş planlarken, zemin yapısı ve giderin konumu son derece önemlidir. Duşta ayağı kaymış olanlar, sabunlu suda bile güvenli bir şekilde basılmasını sağlayan bir zemin yüzeyine sahip olmanın ne kadar önemli olduğunu bilir. Ayrıca hiç kimse duş alırken giderin üzerinde durmaktan hoşlanmadığından, giderin mümkün olduğunca duvara yakın veya doğrudan duvara yerleştirilmesi önerilir.

Özellikle aile banyolarında ortalıkta birçok şampuan ve duş ürünü olabilir. Çeşitli şişelerin ve tüplerin yerleştirilebileceği bir duvar nişi, bu soruna pratik bir çözüm sunabilir.

Duşakabin nedir?

A bathroom with the shower area in the niche

Yerden düz, gömme veya açık duş - tüm bu terimler modern banyoların vazgeçilmez bir parçası haline gelen duşları tanımlamaktadır. Geleneksel duş kabinlerinin aksine, üzerine basılacak bir çıkıntı ve duşa girmek için açılacak bir kapı yoktur.

Bu sadece pratik değil, aynı zamanda mimari açıdan da çekici. Duşakabin duşlar hemen hemen her banyoya uyum sağlar ve hem tuğla hem de cam duş bölmeleriyle tasarlanabilir. Dikkat dağıtıcı duş kapıları ve basamakları olmayan duşakabinlerin aydınlık ve havadar tarzı, modern banyolarda gerçek bir göz alıcı olmasını sağlar, lüks hissi verir ve maksimum konfor sunar.

Açık duşun avantajları

Açık duşlar, tasarımları sayesinde modern banyolar için popüler bir seçimdir. Birçok avantaj sunarlar:

  • Basit zariflik: Açık duşlar, sade tasarımları sayesinde zamansız bir zarafete sahiptir. Duş alanı genellikle odayı aydınlatan ve görsel olarak genişleten geniş şeffaf cam yüzeylerle ayrılır. Bu, özellikle küçük banyolarda büyük bir avantajdır.
  • Açık bir duygu: Açık duşlar, duşakabinler banyoyu daha açık hissettirir. Çıkıntıları veya basamakları yoktur ve bu nedenle duş alırken daha fazla hareket özgürlüğü sunarlar. Duşakabin çeşitli mobilya stillerine uyum sağlar ve daha sonraki bir tarihte banyoda değişiklik yapılsa bile çekici kalır. Bu da mülkün değerini korur.
  • Kolay ulaşım: Kapısı veya bariyeri olmayan bir duşakabin, kolay giriş ve çıkış sağlar. Çıkıntıların ve kapıların olmaması sadece daha fazla alan yaratmakla kalmaz, aynı zamanda güvenliği artırır ve tam duş gücü sağlar.
  • Temizlik çok kolay, çünkü gereksiz kapılar, kulplar veya harç derzleri olmadığından, temizlenecek daha az yer vardır. Rafine bir cam panel ideal bir duş bölmesi oluşturur, çünkü üzerinde kolayca tortu oluşmaz. Ayrıca temiz ve lekesiz bir duş bölmesi daha iyi görünür.

Modern duş fikirleri için ilham kaynağı

Ahşap duvarlı, siyah-beyaz duş ve WC alanlı bir banyo

Duş alanı, hem işlevsel hem de görsel olarak birçok modern banyonun en önemli unsurudur. Cam duş kabinleri veya duşakabinler çok revaçta. Geniş bir alan sunarlar ve uygun duş jetleri ile birlikte ıslak üniteyi bir spa deneyimine dönüştürürler.

İşte bazı ipuçları:

  • Yağmur duşu: yağmur duşları tıpkı bir yağmur ormanında olduğunuzu hissettirir. Hafif su jeti ferahlatıcı ve rahatlatıcı bir duş deneyimi sunar. Tavana veya tavana monte edilen büyük yağmur duşları özellikle şık görünür.
  • Şelale duşu: Su bir şelale gibi aşağı akar, lüks ve rahatlama hissi yaratır.
  • Tepe duşu ve el bataryası: tepe duşu ve el duşu kombinasyonu tam bir esneklik sunar. Bunlarla kullanıcılar, rahatlatıcı bir duş için suyu yukarıdan akıtmayı veya el duşunu kullanmayı seçebilirler.
  • Akıllı duş: Modernize edilmiş bir banyoya modern teknoloji de eklenebilir; örneğin bir uygulama ya da sesli komutlar kullanılarak ışık, müzik ya da duş kontrol edilebilir. Örneğin, müzik ve haberlere ek olarak su sıcaklığı ve su miktarı da ayarlanabilir.

Geberıt'in engelsiz duşlar için çözümleri

Özel cam duşakabinler

Cam, özel ve hafif bir görünüm kazandırır. Geniş bir alan üzerinde pürüzsüz olduğundan, hiçbir şey zarif stili kesintiye uğratmaz, bu nedenle duş alanı banyoya sorunsuz bir şekilde uyum sağlar. Görünür bağlantı parçaları olmadan ön duvara sabitlenen cam duş bölmeleri daha da şıklık katar. Geberit ONE cam duşakabin panelinin temizlenmesi de özellikle kolaydır.

Kaymaz duş yüzeyleri

Geberit duş yüzeyleri, kaymazdan kadifemsi yumuşaklığa kadar çeşitli tasarım ve yüzey dokularında mevcuttur. Yüksek kaliteli malzemelerden üretilmiştir, dokunulduğunda hoş bir his verir ve özellikle temizlenmesi kolaydır.

Yüksek kaliteli ve temizlemesi kolay duş kanalları ve duvar süzgeçleri

Geberit CleanLine duş kanalları çekici tasarımı işlevsellikle birleştirir. Zemine gömülüdürler ve suyu verimli bir şekilde tahliye ederler. Açık tahliye çıkış yüzeyi tortuların birikmesini önler. Çıkarılabilir bir tarak parçası temizliği kolaylaştırır.

Geberit duvar süzgeci kesintisiz bir zemin tasarımı sağlar. Güzel bir yan etki: Gider duvarın arkasına monte edildiğinde, bir daha asla üzerine basmayacaksınız.

Engelsiz bir banyodan ne farkı var?

Engelsiz banyolar, hareket kabiliyeti kısıtlı veya engelli kişiler için daha kolay ve güvenli olacak şekilde tasarlanmıştır. Duş yüzeyine bağlı olarak, zemine eşit bir duş engelsiz banyonun bir parçasını oluşturabilir. Akılda tutulması gereken bazı farklılıklar vardır.

Bir duşakabin zeminle aynı hizada olabilirken, duş tekneli çeşitleri de vardır. Bunlar bir çıkıntıya sahiptir, bu nedenle artık engelsiz değildirler, ancak suyu duş alanında tutarlar. Engelsiz bir duşun çıkıntısı olamaz ve en az 90 × 110 santimetre boyutlarında olmalıdır. Duşakabininizi engelsiz hale getirmek için muslukların uygun yükseklikte olduğundan emin olun: Musluklar ve duş başlığı oturur pozisyondan erişilebilir ve ayarlanabilir olmalıdır. Yaşlılar veya fiziksel engelli kişiler için tutunma rayları ve katlanabilir bir oturak veya duş bankı duş almayı kolaylaştırır.

Benzer İçerikler

Nasıl bir banyo istersiniz?

Kusursuz bir banyo, tüm istek ve talepleri karşılar. Peki ihtiyaçlarınız neler? Sizin için mekan mı, temizlik mi yoksa tasarım mı önemli? Kullanımı kolay ürünler mi istiyorsunuz yoksa ör. Geberit AquaClean otomatik taharet sisteminin sunduğu gibi ekstra konfor mu tercih edersiniz? Yoksa sizin için önemli olan evrensel bir tasarım mı? İhtiyaçlarınız ne olursa olsun, akıllı banyo çözümleriyle günlük hayatınızı kolaylaştırıyoruz.

Banyoda daha fazla alan
Banyoda daha fazla temizlik
Banyoda daha fonksiyonel tasarım
Banyoda daha fazla konfor
Banyoda daha fazla erişilebilirlik
Banyoda daha fazla kullanım kolaylığı