Banyo Renovasyonları Nasıl Yapılmalıdır?

Renovasyon sırasında Geberit Option ayna montajı

Her gün banyoda ortalama bir saat kadar zaman geçiriyoruz. Sıhhi ürünler genellikle onlarca yıllık aşınma ve yıpranmaya maruz kalır ve banyo mobilyaları yüksek düzeyde neme maruz kalır. Bu nedenle, içinde keyif alabileceğiniz ve kendinizi rahat hissedebileceğiniz bir alan yaratmak için iyi ekipmanlara yatırım yapmaya değer.

Burada, bir banyoyu yenilemenin ne kadar sürdüğünü ve hangi maliyetleri beklemeniz gerektiğini açıklıyoruz. Ayrıca, yenileme süreci boyunca size adım adım rehberlik edecek ve yol boyunca faydalı uzman ipuçları sunacağız.

Bir banyo renovasyonu ne kadar sürer?

Banyonuzu yenilemeyi düşünüyor ve ne kadar süreceğini bilmek mi istiyorsunuz? Bu, projeye göre değişir.

Kozmetik yenilemeYeni fayans ile yenilemeYapısal yenileme
Kozmetik bir yenilemede banyo mobilyaları, vitrifiyeler ve bataryalar değiştirilir ve duvarlar veya tavan boyanır. Ancak fayanslar kalır ve başka hiçbir yapısal çalışma yapılmaz.Yeni banyo mobilyaları ve vitrifiyelere ek olarak, fayans döşeme, sökme, sıva veya boyama işleri yapılır. Ancak banyonun kat planı ve yapısı değişmeden kalır. Bu, klozetin ve lavabonun aynı yerde kalacağı ve küvetin duşla değiştirilmeyeceği veya tam tersinin yapılmayacağı anlamına gelir.Banyonun yapısal olarak yenilenmesi için binanın yapısı üzerinde daha fazla çalışma yapılır. Duvar yırtılarak açılır, borular oda boyunca değiştirilir ve aletler taşınır. Örneğin, klozeti veya lavabo alanını odanın başka bir yerine taşımak veya küvet yerine bir hemzemin duş kurmak istiyorsanız bu durum söz konusu olabilir. Yapısal bir yenilemede, elektrik, ısıtma ve havalandırma gibi ek işlemler de yer alır.
Kural olarak, kozmetik bir yenileme çalışması 1-3 gün sürer.Bu senaryoda, dönüşüm için yaklaşık 3-5 gün planlayabilirsiniz.Yapısal bir yenileme için 1-2 haftalık bir çalışma bekleyin.

Banyo renovasyonları maliyetli olabilir, ancak yeni bir banyoya yatırım yapmaya değer çünkü ortalama bir banyo 20 ila 30 yıl kullanılabilir.

Küçük bir ipucu: Maliyetlerden nerede tasarruf edilir?

Banyonuzu yenilerken, kapsam ve ürün seçiminde tasarruf edebilirsiniz. Banyo mobilyalarının ve vitrifiyelerin tek tek değiştirilmesi, büyük yapısal önlemler almadan bir banyonun tamamen yeni görünmesini sağlayabilir. Ürün seçimi de belirleyici bir maliyet faktörüdür: Birçok üretici daha düşük fiyat segmentinde de yüksek kaliteli ürünler sunmaktadır.

Eskiden yeniye: Modern banyolar işte böyle görünüyor

Banyonuzu yeni bir ışık altında hayal etmekte zorlanıyor musunuz? Farklı ülkelerden bu öncesi ve sonrası banyo yenileme karşılaştırmalarından ilham alın.

Zorluklar, dar alanlardan, gün ışığı ve çatı eğimi eksikliğine kadar değişiyordu. Tüm projelerin ortak bir noktası var: renovasyonlar ile, ailelerin zamansız tasarımlarda konforun tadını çıkarmasına izin verdi.

Banyo renovasyonu nasıl yapılır?

Banyoyu yenileme kararı alındı. Ama nereden başlanmalı? Bir yenileme projesinin aşamalarında size rehberlik edeceğiz ve yol boyunca faydalı ipuçları sunacağız.

Geberıt'in ürünlerini keşfedin