Sıhhi tesisat sektöründe sürdürülebilirlikKatkılarımız

Sıhhi tesisat teknolojisinde uzmanlaşmış, küresel olarak aktif bir grup olarak Geberit, sürdürülebilir bir sıhhi tesisat endüstrisine doğru dönüşümde öncü bir rol oynamayı hedefliyor. Yenilikçi, yüksek kaliteli ve dayanıklı sıhhi tesisat ürünlerimiz; endüstri, toplum ve çevre üzerinde olumlu bir etkiye sahiptir

30 yılı aşkın süredir, tüm ürün yaşam döngüsü boyunca sürdürülebilirlik hususları doğrultusunda stratejimizi tutarlı bir şekilde sürdürüyoruz. Bu taahhüt, şirketin uzun vadeli başarısının önemli bir nedenini oluşturuyor. Döngüsel bir ekonomiye yapabileceğimiz en büyük katkının, ürün kalitesi ve dayanıklılığı için yeni standartlar belirlemeye devam etmek olduğuna inanıyoruz.

Geberit ürünleri genellikle onlarca yıl sorunsuzca kullanılır. Örneğin plastik deşarj boruları söz konusu olduğunda, kullanım ömürlerinin 50 yılı aşması nadir görülen bir durum değildir. Buna ek olarak Geberit, gömme rezervuar ve kumanda kapağının değiştirilebilir tüm mekanik parçaları için 50 yıllık yedek parça kullanılabilirliğini garanti ediyor. Ürün yelpazesinin önemli bir kısmı için 25 yıllık yedek parça bulunabilirliği, ürünlerimizin hizmet ömrüne önemli bir katkı sağlıyor. Yeni ürünlerin geriye dönük uyumluluğuna olan bağlılığımız da bu doğrultuda ilerliyor. Bu şekilde sertifikalı ve sürdürülebilir inşaat projeleri için gereksinimlerin yerine getirilmesini kolaylaştırıyoruz.

Bağlayıcı bir sürdürülebilirlik stratejisi

30 yılı aşkın bir süre önce Geberit ilk çevre stratejisini hazırladı ve belirli önlemleri uygulamaya koydu. Yıllar içinde bu strateji kademeli olarak genişletilerek kapsamlı bir sürdürülebilirlik stratejisine dönüştürüldü. BM 2030 Gündemi ve 17 Sürdürülebilir Kalkınma Hedefi’ne dayanıyor.

Geberit özellikle 6 numaralı “Temiz Su ve Sanitasyon“ ve 11 numaralı “Sürdürülebilir Şehirler ve Topluluklar“ hedeflerine odaklanıyor. Ayrıca, “İnsana Yakışır İş ve Ekonomik Büyüme“ (hedef no. 8) ve “Sanayi, İnovasyon ve Altyapı“ (hedef no. 9) hedeflerine de önemli katkılarda bulunuyor.

Bir Bakışta

Kaynak tasarrufu sağlayan dayanıklı ürünler

Çevresel ürün beyanları (EPD)

Çevresel ürün beyanları veya EPD'ler, geliştiriciler, yatırımcılar, iş ortakları ve diğer karar vericiler için önemli bir bilgi kaynağıdır. İnşaat ürünlerinin ekolojik ayak izi hakkında bilgi sağlarlar ve ayrıntılı bir yaşam döngüsü değerlendirmesine dayanırlar.

Üçüncü taraf çevresel ürün beyanlarına sahip ürünler Geberit'in grup satışlarının yüzde 30'unu oluşturuyor. Bu nedenle Minergie, DGNB, BREEAM veya LEED gibi en yüksek sürdürülebilirlik standartlarına göre inşa edilen binalar için geniş bir ürün yelpazesi sunuyoruz.

EPDleri indirin

Günlük yaşamda daha sürdürülebilir olmak için ipuçları ve püf noktaları

Daha az su kullanın

Su tasarrufu için ipuçları

Geberit ankastre batarya (© Geberit)

Suyu idareli kullanmak iyi bir fikirdir. Bu altı ipucu ile banyodaki su tüketiminizi gözle görülür şekilde azaltın.

Su tasarrufu hiç bu kadar kolay olmadı