Negatif basınç ile çatı drenajı

Geberit Pluvia

Yarım boru çapıyla iki katı yağmur suyu boşaltımı
Geberit, onlarca yıldır Geberit Pluvia negatif basınç sistemiyle çatı drenajı için standartları belirliyor. Geberit Pluvia çatı süzgecinin özel tasarımı besleme borularının ve kolonların yağmur yağdığında hızlı bir şekilde ve hava cepleri oluşturmadan boşalmasını sağlar. Boruların içinde kapalı ve boru sisteminde negatif basınç üreten bir su kolonu oluşur ve sonuç olarak suyun emilmesine neden olur. Boru çaplarının daha küçük olmasına rağmen, deşarj hızı ve kapasitesi geleneksel çatı süzgeçlerine göre önemli ölçüde artar. Suyun yüksek akış hızı kendi kendini temizleme kuvvetlerini artırır ve borularda yıkanma tehlikesini en aza indirir.

Daha fazla tasarım özgürlüğü, daha ekonomik verimlilik
Tesisatçılar ve hijyen mühendisleri için daha az sayıda çatı süzgeci, kolon ve yeraltı borusu gerektiğinden, Geberit Pluvia mimarlara daha fazla tasarım özgürlüğü kazandırır. Negatif basınç nedeniyle, kolonlara giden besleme boruları için eğim planlaması yapmak gerekmez ve bu sayede montaj basitleşir ve daha az yer gerektirir. Zemin çalışmasına ilişkin malzeme maliyetleri ve sarfiyat da azaltılır.

Geberit ProPlanner yazılımı Pluvia modülüyle birlikte planlama için uygundur. Geberit ayrıca, Geberit Pluvia çatı drenaj sistemleri için hesaplama servisi de sunar.


Daha az sayıda çatı süzgeci, yüksek performans
Geberit çatı drenaj sistemi, negatif basınç sistemi ile standartları belirler.

Geberit Pluvia avantajları:

 • yüksek deşarj kapasitesi sayesinde az çatı süzgeci
 • borular tamamen dolduğu için konvansiyonel sistemlere göre daha az boru gerekir. Sonuç olarak planlamada daha fazla esneklik sağlanır.
 • boru hatları yatay olarak yerleştirildiğinden, drenaj sistemi alan kaybına neden olmaz.

İş ortağınız olarak Geberit; gelişmiş ayrıntılar, yüksek kaliteli sistem bileşenleri sunarak; güvenilirliği, dayanıklılığı ve sorunsuz çalışmayı sağlar.

Doğru teknoloji daha iyi sonuçlar sağlar
Negatif basınç ile çatı drenajı

Pluvia ile yenilikler

Daha iyi hizmet

 • Eski Geberit süzgeçler ile karşılaştırıldığında daha kompakt yapı ve ergonomik tasarım
 • Çevir ve kitle mekanizması ile kolay montaj ve bakım
  • İzolasyon kalınlığının arttırılması için HDPE malzemeden yapılan ekstra uzun Geberit borular

Kolay planlama, kolay hesaplama

 • Hidrolik hesaplamalar için bina sahiplerini, mimarları, mühendisleri ve tesisat mühendislerini özel yapım Geberit ProPlanner yazılımı ile destekler.
 • BIM verilerinin tamamı kullanılabilir

Geniş çapta çatılar için doğru çözüm

Örnek 1: Geberit Pluvia, standart boyutları aşan ve daha iyi bağlantı sağlayan bir bağlantı sacına sahiptir. Hem folyo tipi hem de bitüm tipi çatı süzgeci doğrudan çatıya sabitlenir.


Örnek 2: Hafif çatılar, Geberit Pluvia sayesinde düşük statik yükünden yararlanır.


Örnek 3:Geberit Pluvia kompakt tasarımı sayesinde, derelerde de montaja uygundur. Sistem, kullanılan ürün malzemesine göre lehimleme yaparak ya da flanş kullanılarak montajı yapılabilir.


Örnek 4: Bitümlü çatı izolasyonuna sahip ağırlık taşıyan beton çatıda, Geberit Pluvia gezilebilir uygulama için hazır setin yüksekliği katmanların yapılandırmasına göre ayarlanabilir.


Geberit Pluvia askılama sistemi

 • Konvansiyonel sisteme göre yapı üzerinde daha az sayıda bağlantı noktası bulunur
 • Çok yerde kullanılan kamalar sayesinde çekiç kullanılarak kolayca montajı yapılabilir


Denenmiş ve test edilmiş, kolay montaj sağlayan Geberit HDPE borular güvenli çatı drenajı için uzun süreli dayanıklılık gösteren bağlantılardır.

Geberit HDPE borular hakkında daha fazla bilgi için tıklayınız