Yüksek binaların ekonomik drenajı

Geberit Sovent

Yüksek binalar için optimize edilmiş akış
Akışın optimize edildiği Geberit Sovent fitingleri yüksek binalarda kolonların pahalı olmayacak şekilde döşenmesini kolaylaştırır. Boru kapasitesini birkaç kez artırırlar ve paralel bir havalandırma borusu monte etme gereğini ortadan kaldırırlar.

Hidrolik uzmanları için ustalık gerektiren iş
Belirli bir uzunluğun üzerindeki geleneksel kolonlardaki hızla değişen basınç durumları istenmeyen yan etkilere yol açabilir. Hızla değişen basınç durumları örneğin kolona bağlı zemin borularının yüksek negatif basınçla emilerek boşalmasına veya aşırı basınçla boşaltılmasına neden olabilir. Bu nedenle, birçok yüksek binanın drenaj sistemleri çok bonkörce boyutlandırılan kolonları ve düzenli aralıklarla kolona bağlanan bir paralel havalandırma borusu içerir.

Konvensiyonel drenaj borularına ekonomik alternatif
Geberit Sovent fiting ile Geberit, yüksek binalardaki drenaj sistemlerinin geleneksel tasarımına pahalı olmayan ve teknik açıdan tam olarak geliştirilmiş bir alternatif sunar. Sovent, zemin bağlantılarının kolonda neden olduğu hidrolik kapanmayı önleyerek kolonun akış kapasitesini artırır. Aynı zamanda, Sovent, bağlantı borusu ve kolon arasında hava tedariki olmasını sağlayarak paralel havalandırma boruları montajını gereksiz hale getirir. Ek olarak, bir bölme köpük veya sıçrayan suyun bağlantı borusuna girmesini önler.

Sistemle uyumlu ve güvenilir
Geberit Sovent, çapı 110 veya 160 mm olan kolonlarla kullanılabilir. Fiting dirençli plastik PE-HD'den imal edilir ve Geberit PE veya Geberit Silent-db20 deşarj borularıyla birleştirilebilir.Zemin borularının kolona geleneksel bağlantısı Geberit Sovent
Kolondaki su zemin borusundaki suyla buluştuğunda, negatif basınç veya aşırı basınç oluşabilir ve borunun emilerek veya patlatarak boşalmasından kaynaklanacak istenmeyen yan etkilere yol açabilir. Zemin bağlantısı için hidrolik olarak optimize edilen fiting daha küçük çaplı kolonların kullanılmasına ve paralel bir havalandırma borusu kullanma gereğinin ortadan kalkmasına olanak tanıyarak maliyetlerden ve yerden tasarruf sağlar.