Sessiz ayaklar üzerinde atık su

Geberit Silent-db20

Sese karşı üçlü koruma
Akustik izolasyon montajlı olarak geldiğinden, Geberit Silent-db20, mevcut akustik izolasyon gereksinimlerini zorlanmadan karşılar. Üretimi için mineral takviyeli plastik PE kullanılır ve borulara ve fitinglere artırılmış bir ağırlık kazandırarak hem doğal titreşimlerini hem de ürettiği sesi etkili şekilde azaltır. Çarpma bölgelerindeki akustik izolasyon bağları gürültü gelişimini daha da azaltır. Ek olarak, duvara tutturma için kullanılan sistem borusu braketleri drenaj sistemini hem duvarlardan hem de tavandan akustik olarak ayırarak, tuğlayla taşınan sesin iletimini önler.

Pratik olarak her tip bina için çözümler
Tipik kolon çaplarındaki çatallar hidrolik olarak optimize edilmiştir. Bu, daha büyük yüklere dayanmaya ve bazı durumlarda daha da küçük kolon çaplarının kullanılmasına olanak tanır. Borular ve fitingler DN 56 ile DN 150 arası boyutlarda, yani pratik olarak tek aileli evlerden yüksek binalara kadar tüm bina tipleri için kullanıma sunulmuştur.

Ekonomik ve güvenli bağlantı yöntemleri
Uygulamaya bağlı olarak farklı bağlantı yöntemleri mümkündür. Vida bağlantılı tutucu konektörler istenildiği zaman gevşetilebilir ve düzeltilebilir. Elektromuflar, örneğin beton içine döşendiklerinde veya sıkışık montaj koşullarında ek güvenlik için basit ve güvenli bir şekilde kapsamlı bir gerginlik gücü elde eder. Alın kaynağı, şantiyede veya ön üretim sırasında geleneksel ve güvenli bir bağlantı yöntemi olarak kabul edilir. Kesme ve montaj işlemleri tehlikeli bükülme olmadan yapılır. İşlemden kalan hurda parçaları fiting parçaları olarak yeniden kullanılabilir veya kolaylıkla atılabilir.

Boru havalandırma
Yerle ilgili nedenlerle geleneksel havalandırmaya izin vermeyen montajlar için, Geberit ayrıca DN 100'e kadar boyutlar için GRB90 hava giriş valfini de sunmaktadır.

Atık su montajının hesaplanması ve boyutlandırılması Geberit ProPlanner planlama yazılımıyla yapılabilir.