İlk önce güvenlik

Sprinkler sistemleri için Geberit Mapress

Yangınla güvenli mücadele
Sprinkler sistemlerinin bir yangını yayılmasına fırsat vermeden kontrol altına alması gerekir. Bir taraftan ısıya karşı dayanıklı olmaları gerekirken, diğer taraftan yıllar sonra bile bir yangın durumunda hala mükemmel şekilde çalışmaları için korozyona karşı çok etkili şekilde korunuyor olmaları gerekir.

Ana standartlara ve mevzuata uygunluğu onaylandı
Ekonomik nedenlerle, karbon çelik sistemler normal olarak ıslak fıskiye sistemleri ve "FM ONAYLI" sızdırmazlık için VdS sertifikasına sahip olurlar ve sabit suyla yangın söndürme sistemlerinde ve gemilerdeki fıskiye sistemlerinde kullanım için uygun oldukları teyit edilir. Geberit Mapress Paslanmaz Çelik borularının kullanılması da mümkündür. Geberit MapressCuNiFe çoğu kez gemi yapımı uygulamalarında kullanılır.

Korozyona karşı yüksek düzeyde koruma
Geberit Mapress Karbon Çelik boruları, iç ve dış çinko kaplamayla korozyona karşı korunur. Geberit Mapress Paslanmaz Çelik, yüksek bir molibdenum içerikle alaşımlı olması sayesinde korozyona karşı yüksek düzeyde korunur. Kapalı sistem, alaşımsız borular ve içi çinko kaplı olmayan borular, düşük miktarda oksijenle reaksiyona girmeleri nedeniyle koruyucu bir demir oksit katman geliştirirler.