En yüksek talepler için kaliteli malzemeler

Geberit Mapress Paslanmaz Çelik

En yüksek kalite ve güvenlik standartları için
Güvenli içme suyu temin sistemlerinden, endüstriyel uygulamalardaki ve örneğin hastanelerde veya otellerde söz konusu olan aşırı kritik montajlardaki karmaşık tedarik sistemlerine kadar – Geberit Mapress Paslanmaz Çelik, yüksek standartlarda taleplerin söz konusu olduğu tüm sıhhi projeler için doğru seçimdir. Sistem, güvenli ve güvenilir içme suyu tesisatları için kullanılmasına ek olarak, fittingleri ve kapsamlı boru malzemesi serisiyle, servis suyu, sıkıştırılmış hava, gazlar, kimyasallar ve diğer birçok farklı medyanın aktarımı için de uygundur.

Yönergeler, mevzuat ve standartlar güvenilir şekilde kontrol altında
İlgili yönergelerin ve standartların gerektirmesi veya tedarik şebekesinin kirlenmiş olması durumunda, Geberit Mapress Paslanmaz Çelik kimyasal ve termal olarak dezenfekte edilebilir. VdS sertifikasına ek olarak, tüm önemli uluslararası sertifikasyon kuruluşları tarafından fıskiye sistemlerinde kullanım için onaylanmıştır.
Hijyenik nedenlerle, tüm Geberit Mapress presleme fittingleri yalnızca kullanılmaya başlandıkları zaman sökülen koruyucu bir tıkaçla mühürlenmiştir. Tıkacın rengi aynı zamanda uygulama alanını da tanımlar. Standart uygulamalarda, Mapress Paslanmaz Çelik -30° C ile 120° C arası çalıştırma sıcaklıkları ve maksimum 1,6 MPa'lık (16 bar) basınç için onaylanmıştır. Uygulama ve sıcaklık aralıkları, örneğin solar uygulamalar için özel contalarla genişletilebilir.

Bir bakışta ürünün faydaları


Geberit Paslanmaz Çelik fiting serisi 12 ile 108 mm arası geleneksel boyutları kapsar ve her bir uygulama için 500'ün üzerinde fittingi içerir. Bir dizi adaptör, Geberit Mapress Paslanmaz Çelik ve diğer Geberit temin sistemleri arasında en iyi bağlantıların yapılmasını sağlar.


Geberit Mapress Paslanmaz Çelik alaşımı çeşitli uygulamalar için en iyi şekilde tasarlanmıştır. Örneğin, geçerli Avrupa standartlarının spesifikasyonunu aşan yüksek seviyede molibdenum içerir. Sağlamlık ve korozyona karşı maksimum koruma sağlar. Tüm fittingler üzerinde yapılan özel termal ve mekanik işlemler fitingde, boruda ve kaynak yerlerinde homojen ve yüksek kaliteli bir malzeme yapısı yaratır. Uygulanan bu etkili işlemler optimum şekillendirilebilirlik ve gerekli uzun vadeli sıkılığı sağlar. Düzgün yüzeyler contanın mükemmel şekilde yerine oturmasını ve optimum hijyenik özelliklerin elde edilmesini sağlar.


Uygulama alanları
İçme suyu tesisatları
Açık ve kapalı su devreleri
pH > 4.0 pH değerine kadar yağmur suyu dağıtımı
2,5 MPa'ya (25 bar) kadar sıkıştırılmış hava sistemleri – onaylar alınmalıdır
-25 °C ile +180 °C arası mavi kaplamalı florakauçuk (FKM) O-halkası kullanılan solar sistemler
Nitrojen ve karbon dioksit gibi soy gaz dağıtımı
Florakauçuktan (FKM) yapılan mavi kaplamalı bir O-halka ile ısıtma yağı EL dağıtımı
Fıskiye sistemleri dahil, kalıcı olarak monte edilen yangın söndürme sistemleri: siyah O-halka ile ıslak; florakauçuktan (FKM) yapılan mavi kaplamalı O-halka ile kuru
Sarı HNBR conta halkasıyla doğal gazlı (NG) ve sıvılaştırılmış gazlı (LPG) gaz montajları için

Geberit Mapress Paslanmaz Çelik – bir bakışta ürünün faydaları

1

Presleme göstergesi

Hızlı görsel muayene

Tüm Geberit Mapress Paslanmaz Çelik fitingleri üzerindeki yeni sıkıştırma göstergesi, doğru sıkıştırma işleminden sonra manuel olarak kolayca kaldırılabilir. Sıkıştırma testinden önceki basınç uygulanmamış durumdaki bağlantıları gösterir. Sıkıştırma göstergesinin mavi rengi, malzemenin net olarak tanımlanmasına olanak tanır. Net tanımlama için, Geberit logosu ve boyutlar işlem yardımı olarak sıkıştırma göstergesinin üzerine yazdırılır.

2

Koruyucu tıkaç

Toz ve kire karşı koruma

Tüm Geberit metal fitinglerine ait sıkıştırma soketleri koruyucu bir tıkaç ile donatılmıştır. Tedarik ağını tozdan ve kirden korur ve mükemmel montaj sayesinde güvenliği artırır. Koruyucu tıkacın rengi aynı zamanda uygulamayı da tanımlar.

3

Boru kaynak yeri

Homojen malzeme yapısına sahip borular

Özel bir termal işlem, bant kenarları olmayan kaynak yerleri dahil, homojen bir malzeme yapısı sağlar. Üretim sürecinin yüksek kalitesi Geberit Mapress Paslanmaz Çelik boruyu en güvenli borulardan birisi yapar.

4

Mekanik güç

Çok çeşitli uygulamalar

Koordineli bileşenler Geberit Mapress sistemine çok yüksek seviyede bir güç kazandırır. 2,5 MPa (25 bar) ve üzeri çalıştırma basınçları elde edilebilir. Yüksek seviyede mekanik güç nedeniyle, ev içinde yapılan montajların çok ötesine uzanan çok çeşitli uygulamalar mümkündür.

5

Contayı biçimlendirme

Kalıcı sabitleme ve yüksek seviyede güvenlik için

Sıkıştırma işlemi sırasında, Geberit Mapress sıkıştırma aletlerinin sıkıştırma ağzıyla conta halkasına önceden belirlenen bir şekil verilir. Bu işlem sırasında, halka kalıcı ve güvenilir sıkılık için fazladan enerji emer. Sonuç: Geberit Mapress Paslanmaz Çelik sıkıştırma sistemi 40 yıldır çalışıyor.

6

Conta halkası

Sıkıştırma testi sırasında sıkıştırmamış fitinglerin algılanması

Conta halkası, sıkıştırma göstergesine ek güvenlik sağlar. Özel konturları nedeniyle, sıkıştırmamış bağlantılar sıkıştırma testi sırasında sızıntı yapar. Bu, daha sonra çalıştırma sırasında hasar oluşmasını önler.

7

Fitting kaynak yeri

Termal olarak mükemmel kaynak yeri oluşturma

Conta halkasının temas yüzeyi üzerinde, temiz kaynak yeri sistemin kalıcı şekilde sıkı olmasına ve korozyona karşı hassasiyetinin ortadan kaldırılmasına katkıda bulunur. Kaynak yerinin Geberit'in katı kalite taleplerini karşılaması gerekir. Özel bir termal işlem homojen bir malzeme yapısı ve bu sayede optimum bir sıkıştırma işlemi yapılmasını sağlar.

8

Malzeme yüzeyi

Mükemmel şekilde düzgün

Çok düzgün yüzey sistem güvenliğini artırmak ve uzun vadeli sıkılık için önkoşuldur. Kaynak yerleri, optimum akış davranışı ve mükemmel şekilde konumlandırılmış bir conta halkası için mekanik bir yüzey temizleme işlemiyle düzleştirilir. Standartlarda belirlenen sınırların oldukça altında olan pürüz değerleri sistemin sıkılığını garanti eder.

9

Fitting geometrisi

Kompakt tasarım

Kompakt fiting geometrisi daha az yer gerektirir ve bu nedenle daha sıkı fiting kombinasyonları mümkündür. Ayrıca, Geberit çeşitli uygulamalarla koordine edilen çok sayıda fiting sunar.

10

Alaşım

Yüksek malzeme ve sistem güvenliği

Alaşım bileşenlerin optimum kompozisyonu yüksek derecede malzeme ve sistem güvenliğiyle sonuçlanır. Gerekli standartların ötesine geçen kapsamlı iş standardımız bu güvenliğin nedenidir. Geberit Mapress sistemi %2,3 düzeyinde minimum molibdenum içeriği kullanır.