Lehimsiz ve kaynaksız klasik tasarım

Geberit Mapress Bakır

Çok yönlü uygulamalar
Yüksek seviyede güçlü ve hijyenik olması nedeniyle, bakır bugün su ısıtma ve soğutma sistemlerinde, gaz ve sıkıştırılmış hava borularında ve ayrıca musluk suyu tesisatlarında yaygın olarak kullanılmaktadır. Geberit Mapress Bakır, işlemi daha da hızlandıran ve güvenli hale getiren çağdaş sıkıştırma bağlantısı teknolojisini sağlar.

Açık ateş olmadan güvenli işleme
Lehim veya kaynak çalışması açık ateş kullanılmasını gerektirmediğinden, Geberit Mapress bina şantiyesinde yangın tehlikelerini önler. Presleme göstergeleri ve tanımlanan sızıntı yolları, hatalı kapatılan bağlantıların muayenede ve sisteme bir basınç testi uygulandığında her zaman belirlenmesi için ek güvenlik sağlar.

Bina şantiyesinde temiz ve güvenilir
Geberit Mapress Bakır fittingleri CU-DHP alaşımlı yüksek kaliteli bakır borulardan imal edilmiştir. Hijyenik nedenlerle, işleninceye kadar tıkaçlarla korunurlar. Geberit Mapress Bakır 120°C'ye kadar (solar uygulamalar için 180°C) sıcaklık ve 1,6 MPa'ya (16 bar) kadar basınç için onaylanmıştır.

Bir bakışta ürünün faydalarıGeberit Mapress Bakır fitting serisi 12 - 108 mm arası tüm geleneksel boyutları kapsar. Bir dizi adaptör, Mapress Bakır ve diğer Geberit temin sistemleri arasında en iyi bağlantıların yapılmasını sağlar. Geberit MeplaFix için Geberit Mapress adaptör, Geberit rezervuarı ve Geberit lavabo elemanlarını birbirine bağlar. Alet kullanılmadan birbirlerine vidalanabilirler.Geberit Mapress Bakır uygulamaları
İçme suyu dağıtımı
Açık ve kapalı su devreleri
Isıtma sistemleri ve soğutma sistemleri
Nitrojen ve karbon dioksit gibi soy gaz dağıtımı
-25 °C ile 180 °C arası mavi kaplamalı florakauçuk (FKM) O-halkası kullanılan solar sistemler
Florakauçuktan (FKM) yapılan mavi kaplamalı bir O-halka ile ekstra hafif ısıtma yağı ve motor ve şanzıman yağı dağıtmak için kullanılan borular
Sarı HNBR conta halkasıyla kullanıldığında doğal gazlı (NG) ve sıvılaştırılmış gazlı (LPG) gaz tesisatları için özel seri

Geberit Mapress Bakır için 10 iyi neden

1

Basit bağlantı

Maksimum güvenlik için kalıcı sıkıştırma

Çapaktan temizlenmiş boru üzerinde içeri girme mesafesini işaretleyin ve fitingin içine sokun, oluklu sıkıştırma ağzını önceden ayarlanan kontura yerleştirin ve kalıcı bastırma işlemini yapın: Hatalı sıkıştırma bu nedenle mümkün olduğunca iyidir.

2

Daha hızlı bağlantı

Kaynak yerine sıkıştırma

Sıkıştırma işlemi yalnızca kolay değil aynı zaman da hızlıdır da – gerçekten de, kaynak işlemine göre yaklaşık iki kat daha hızlıdır. Bağlantı için neredeyse hiçbir hazırlık çalışması yapmak gerekmez ve sıkıştırma işleminin kendisi hızlı ve basittir. Gereken uzunlukta kesin, çapakları temizleyin, fitingi takın, sıkıştırın – işlem tamam.

3

Açık alev yok

Yangın riski yok

Sıkıştırma bağlantının gücü ve sıkılığı, borunun ve fitingin soğukken deforme olmasından kaynaklanır. Kaynak ve lehim işlemlerinin tersine, açık alev veya ısı gerekmez. Renovasyon ve servis işleri için ek koruma önlemleri gereksizdir.

4

Bastırılmamış bağlantıların hemen belirlenmesi

Hızlı görsel muayene

Bağlantı doğru şekilde sıkıştırıldığında tüm Geberit Mapress fitingleri üzerindeki sıkıştırma göstergeleri kolayca sökülür ve sıkıştırmamış bağlantıları sıkıştırma testinden önce gösterir. Sıkıştırma göstergesinin rengi, malzemenin net olarak tanımlanmasına olanak tanır.

5

Koruyucu tıkaç

Toz ve kire karşı koruma

Tüm Geberit metal fitinglerine ait sıkıştırma soketleri koruyucu bir tıkaç ile donatılmıştır. Tedarik ağını tozdan ve kirden korur ve mükemmel montaj sayesinde güvenliği artırır. Koruyucu tıkacın rengi aynı zamanda uygulamayı da tanımlar.

6

Yüksek dereceli yükler için mekanik güç

Çok çeşitli uygulamalar

Koordineli bileşenler Geberit Mapress sistemine çok yüksek seviyede bir güç kazandırır. 2,5 MPa (25 bar) ve üzeri çalıştırma basınçları elde edilebilir. Yüksek seviyede mekanik güç nedeniyle, ev içinde yapılan ısıtmalı montajların çok ötesine uzanan çok çeşitli uygulamalar mümkündür.

7

Conta halkasını yumrulaştırma

Kalıcı sabitleme ve yüksek seviyede güvenlik için

Sıkıştırma işlemi sırasında, Geberit Mapress sıkıştırma aletlerinin sıkıştırma ağzıyla conta halkasına önceden belirlenen bir şekil verilir. Bu işlem sırasında, halka kalıcı ve güvenilir sıkılık için fazladan enerji emer. Sonuç: Geberit Mapress sıkıştırma sistemi 40 yıldır çalışıyor.

8

Conta halkası

Sıkıştırma testi sırasında sıkıştırmamış fitinglerin algılanması

Conta halkası, sıkıştırma göstergesine ek güvenlik sağlar. Özel konturları nedeniyle, sıkıştırmamış bağlantılar sıkıştırma testi sırasında sızıntı yapar. Bu, daha sonra çalıştırma sırasında hasar oluşmasını önler.

9

Homojen malzeme yapısı

Termal olarak mükemmel kaynak yeri oluşturma

Temiz kaynak yeri, conta halkasının temas alanı üzerinde sistemin kalıcı şekilde sıkı olması için özellikle önemlidir. Kaynak yerlerinin yüksek Geberit kalite gereksinimlerini karşılaması gerekiyor. Özel bir termal işlem, malzeme yapısının homojen olmasını sağlar.

10

Fitting geometrisi

Kompakt tasarım

Kompakt fiting geometrisi daha az yer gerektirir ve bu nedenle daha sıkı fiting kombinasyonları mümkündür. Ayrıca, Geberit çeşitli uygulamalarla koordine edilen çok sayıda fiting sunar.