Kapalı devreler için güvenli

Geberit Mapress Karbon Çeliği

Ekonomik alternatif
Geberit Mapress Karbon Çelik, ekonominin en yüksek öncelik olduğu montajlar için tasarlanmıştır. Sistem esas olarak su ısıtma sistemlerinde, soğutma suyu sistemlerinde, fıskiye sistemlerinde, yangın söndürme suyu borularında veya sıkıştırılmış hava şebekelerinde kullanılır.

Kılıflı veya çinko kaplı
Geberit Mapress Karbon Çelik sistem boruları çok yüksek çalışma standartları için alaşımsız çelikten üretilir ve iki farklı versiyon olarak kullanıma sunulmaktadır – krem plastik kılıflı veya dışı çinko kaplı olarak. Fıskiye uygulamaları için, alaşımsız çelikten üretilen, içi ve dışı çinkoyla kaplı Geberit Mapress Karbon Çelik boruları mevcuttur.

Birçok uygulama için boyutlandırılmıştır
Polipropilen kılıflı Geberit Mapress Karbon Çelik boruları 12 ile 54 mm arası boyutlarda kullanıma sunulmuştur. Özellikle görsel açıdan önem taşıyan yüzey montajı için uygundurlar. Dışı koruyucu çinko kaplı ve kılıfsız Mapress Karbon Çelik boruları, 12 - 108 mm arası boyutlarda kullanıma sunulmuştur.

Bir bakışta ürünün faydaları


Geberit Mapress Karbon Çeliği fittingleri çinko kaplıdır ve ayrıca kromatize koruyucu bir katmanla kaplıdırlar. Tüm Geberit Mapress sistemlerinde olduğu gibi, bir sıkıştırma göstergesi fitingin doğru şekilde sıkıştırılıp sıkışıtırılmadığını gösterir. Kırmızı rengi karbon çelik malzemeyi gösterir ve boyut da kolayca görülebilir. 400'den fazla fiting mevcuttur. İlgili adaptörler, diğer Geberit sistemlerine hızlı, basit ve güvenli bağlantılar sağlar.


Alaşımsız çelikten imal edilen Geberit Mapress Karbon Çelik sistemi boruları plastik kılıflı ya da kılıfsız olarak sağlanabilir. Boru çapları 12-54 arasında değişir ve dışarısında krem plastik kılıf bulunur.


Geberit Mapress Karbon Çelik uygulamaları
Kapalı ısıtma suyu sistemleri
Kapalı soğutma suyu sistemleri
Florakauçuktan (FKM) yapılan mavi kaplamalı bir O-halka ile ekstra hafif ısıtma yağı ve mineral yağı dağıtmak için kullanılan borular
2,5 MPa'ya (25 bar) kadar sıkıştırılmış hava sistemleri – onaylar alınmalıdır
Fıskiye sistemleri (ıslak fıskiye sistemleri) ve yangın söndürme suyu sistemleri (onaylar alınmalıdır)

Geberit Mapress Karbon Çeliği için 10 iyi neden

1

Basit bağlantı

Maksimum güvenlik için kalıcı presleme

Çapaktan temizlenmiş boru üzerinde içeri girme mesafesini işaretleyin ve fitingin içine sokun, oluklu sıkıştırma ağzını önceden ayarlanan kontura yerleştirin ve kalıcı bastırma işlemini yapın: Hatalı sıkıştırma bu nedenle mümkün olduğunca iyidir.

2

Daha hızlı bağlantı

Kaynak yerine sıkıştırma

Sıkıştırma işlemi yalnızca kolay değil aynı zaman da hızlıdır da – gerçekten de, kaynak işlemine göre yaklaşık iki kat daha hızlıdır. Bağlantı için neredeyse hiçbir hazırlık çalışması yapmak gerekmez ve sıkıştırma işleminin kendisi hızlı ve basittir. Gereken uzunlukta kesin, çapakları temizleyin, fitingi takın, sıkıştırın – işlem tamam.

3

Açık alev yok

Yangın riski yok

Sıkıştırma bağlantının gücü ve sıkılığı, borunun ve fitingin soğukken deforme olmasından kaynaklanır. Kaynak ve lehim işlemlerinin tersine, açık alev veya ısı gerekmez. Renovasyon ve servis işleri için ek koruma önlemleri gereksizdir.

4

Hızlı görsel muayene

Bastırılmamış bağlantıların güvenilir şekilde belirlenmesi

Tüm Geberit Mapress Karbon Çelik fitingleri üzerindeki sıkıştırma göstergesi, sıkıştırmamış bağlantıları sıkıştırma testinden önce gösterir. Sıkıştırma göstergesinin kırmızı rengi, ürün malzemesinin net olarak tanımlanmasına olanak tanır. Karışıklığa neden olmayacak şekilde tanımlama yapılabilmesi için, Geberit logosu ve boyut da yazdırılır.

5

Koruyucu tıkaç

Toz ve kire karşı koruma

Tüm Geberit metal fitinglerine ait sıkıştırma soketleri koruyucu bir tıkaç ile donatılmıştır. Tedarik ağını tozdan ve kirden korur ve mükemmel montaj sayesinde güvenliği artırır. Koruyucu tıkacın rengi aynı zamanda uygulamayı da tanımlar.

6

Sistem boruları

Korozyona karşı koruma için kaplama

Polipropilen plastik kaplama (PP), 12 – 54 mm boyutlarındaki karbon çelik sistem borularını harici korozyona karşı güvenilir şekilde korur. 12 ile 108 mm arası tüm karbon çelik sistem boruları, renovasyonlar ve yeni yapılar için, yüzeye monte edilen ve gömme montajlar için kurşun kaplı versiyon olarak da kullanıma sunulmuştur.

7

Yüksek dereceli yükler için mekanik güç

Çok çeşitli uygulamalar

Koordineli bileşenler Geberit Mapress sistemine çok yüksek seviyede bir güç kazandırır. 2,5 MPa (25 bar) ve üzeri çalıştırma basınçları elde edilebilir. Yüksek seviyede mekanik güç nedeniyle, ev içinde yapılan ısıtmalı montajların çok ötesine uzanan çok çeşitli uygulamalar mümkündür.

8

Conta halkasını yumrulaştırma

Kalıcı sabitleme ve yüksek seviyede güvenlik için

Sıkıştırma işlemi sırasında, Geberit Mapress sıkıştırma aletlerinin sıkıştırma ağzıyla conta halkasına önceden belirlenen bir şekil verilir. Bu işlem sırasında, halka kalıcı ve güvenilir sıkılık için fazladan enerji emer. Sonuç: Geberit Mapress sıkıştırma sistemi 40 yıldır çalışıyor.

9

Conta halkası

Sıkıştırma testi sırasında sıkıştırmamış fitinglerin algılanması

Conta halkası, sıkıştırma göstergesine ek güvenlik sağlar. Özel konturları nedeniyle, sıkıştırmamış bağlantılar sıkıştırma testi sırasında sızıntı yapar. Bu, daha sonra çalıştırma sırasında hasar oluşmasını önler.

10

Homojen yapı

Termal olarak mükemmel kaynak yeri oluşturma

Özellikle fiting içinde conta halkasını desteklerken, temiz kaynak yeri sistemin kalıcı şekilde sıkı olması ve korozyona karşı hassasiyetin ortadan kaldırılması bakımından çok önemlidir. Kaynak yerlerinin yüksek Geberit kalite gereksinimlerini karşılaması gerekiyor. Bu nedenle, özel bir termal işlem malzeme yapısının homojen olmasını ve bu sayede bastırma işleminin optimum şekilde yapılmasını sağlar.