Güvenli drenaj, her türlü oluşum

Geberit atık su hidroliği

En yüksek seviyeli gereksinimler için atık ve drenaj sistemleri

Çağdaş binalarda, drenaj sistemleri de dahil olmak üzere beklentiler daha yüksektir. Özellikle gökdelenlerde ve büyük kamu binaları veya ticari binalarda, büyük miktarlarda suyun çok uzun mesafeler boyunca güvenli ve sorunsuz bir şekilde drenajı sağlanmalıdır. Drenajın, en yoğun anlarda bile daimi olarak güvenli bir şekilde sağlanması için Geberit kaynakların verimli bir şekilde kullanılmasının yanında, güvenli deşarj, yangından koruma ve akustik izolasyon konusundaki genel gereklilikleri karşılamak için hidrolik olarak optimize edilmiş, inovatif ürünler ve çözümler geliştirmektedir.


Geberit, özellikle gökdelenlerdeki drenaj sistemleri için geçerli olan yüksek talepleri karşılamak için Geberit Sovent sistemini geliştirmiştir. Akış optimizasyonlu şekliyle Geberit Sovent bağlantı fitingleri, deşarj boruları için optimum konfigürasyon olanağı sağlar. Bu fitingler, deşarj borularının kapasitesini 4 kata kadar artırır ve aynı zamanda ayrı ventilasyon borusu montajı gerektirmeyerek en yoğun anlarda bile garantili güvenli drenaj özelliğiyle ekonomik bir montaj çözümüne imkan sağlar.


Geleneksel montajlardan farklı olarak, Geberit Pluvia çatı drenaj sistemi, negatif basınç emme sistemiyle çalışmaktadır. Çatı süzgeçleri, havanın girmesini engellemek üzere tasarlanmıştır. Bu sayede borular hızlı bir şekilde dolarak kapalı su sütunu vasıtasıyla boru sisteminde negatif basınç oluşturur. Bu sayede iki kat küçük çaplı bir borudan iki kat fazla su deşarjı sağlanmaktadır. Geberit Pluvia çatı çıkışları, çatının hemen altında eğimsiz bir toplayıcı boruya bağlıdır. Bu durumda büyük çatı alanları tek bir boşaltma bacasıyla boşaltılabilir. Bu, hem planlamayı basitleştirir hem de yapı süresini azaltır.


Akustik izolasyon özelliklerine ek olarak Geberit Silent-db20, ayrıca akış optimizasyonlu dalları da kullanır. Özel şekli sayesinde "süpürme girişli" kollar, geleneksel fitinglerden daha fazla yükü kaldırabilir. Bu kolların montajı, kolonun, %60'a varan oranda daha fazla miktarda kirli su deşarj edebilmesine olanak sağlar.