Sorunsuz ve sessiz ev tipi montajlar

Geberit akustik izolasyon sistemleri

Geberit montajları: komşularınız da gece rahat uyku uyuyabilir

Akan su, evin tamamına yayılabilecek ve başkalarını da rahatsız edebilecek sesler çıkarır. Gürültü çevre açısından önemli bir tehlike haline geldiğinden, Geberit, ev tipi montaj bileşenlerini akustik izolasyon açısından optimize eder. Böylece tuvalete giden bir komşudan kimsenin rahatsız olmaması sağlanır. Hidrolik olarak optimize edilmiş fitingler, ses azaltma ürün malzemeleri ve akustik çözümlü montajlar sayesinde Geberit sistemleri, ses yayılımını minimum seviyeye indirir. Geberit, akustik izolasyonu geliştirme çalışmalarını kendi akustik laboratuvarlarında gerçekleştirmektedir.


Geberit Duofix ve Geberit GIS montaj sistemlerinin, kendinden destekli montaj elemanları, katı madde ile yayılan sesi sınırlar. Montaj sistemleri ve sıhhi tesisat sabit elemanları bina yapısından ayrıştırılarak komşu odalara ses köprüleri oluşumu engellenir. Akustik izolasyon setiyle, duvara monte tuvaletlerin seramik aparatlarının, etkili bir şekilde fayanslardan akustik ayrışması sağlanabilir.


Geberit Silent-db20 atık ve drenaj sitemi, yüksek akustik izolasyon gereksinimleri olan binalar için oldukça iyi bir akustik izolasyon sağlar. Mineralle güçlendirilmiş plastik malzeme, ses üretimini azaltır ve hidrolik destekli fitingler, boşaltılan suyun akış gürültüsünü azaltır. Bu sayede çıkan ses seviyesi düşük olur. Boruların ve fitinglerin ağırlıklarının fazla oluşu ve darbe bölgelerindeki titreşim emiciler sesi daha fazla düşürür.