Gelecek nesillere yönelik binalar

Günümüzde ve gelecekte, sorumlu bir yaklaşımla üretim yapmanın yanı sıra sürdürülebilirliğe önem veriyor ve yaşam kalitesi sunuyor. Bu nedenle Geberit, green building için inovatif sistem çözümleri sunarak her zaman kendini yüksek standartlı, genel olarak sürdürülebilir ürünlere adamıştır.

Tüm tedarik zinciri boyunca etkili çevre yönetimi sayesinde Geberit, yıldan yıla sürdürülebilirlikle ilgili çarpıcı sonuçlar almaktadır: örneğin, çevresel etkiler veya CO2 emisyonlarının azaltılmasına ilişkin.

Green Building, gelecek için önemli bir pazardır. Geberit'in halihazırda, az enerji ve su tüketimiyle, çevreye zarar vermeyen malzemelerle daha yüksek yaşam kalitesine katkı sağlayan sürdürülebilir sıhhi tesisat çözümleri olarak kabul edilen ürün gamı bulunmaktadır. Akustik izolasyon veya basit ürün atığı süreçleri de sorumlu ürün tasarımının bir parçasıdır.

LEED, BREEAM, DGNB, Green Star ve daha birçok bina sertifikası tüm dünyada sürdürülebilir konstrüksiyona odaklanmıştır. Bu konuya enerji tasarrufundan daha fazla önem verilmektedir: Kaynak verimliliği, düşük kullanım ömrü maliyetleri, kullanım esnekliği, yaşam konforu, güvenlik, azaltılmış çevresel etkiyle birlikte yüksek konstrüksiyon kalitesini garanti etmektedir.

Geberit bu kriterlere uyan ve sertifikasyonun başarılı olmasını destekleyen ürün çeşitleri sunmaktadır. Sorunsuz ve çevre dostu ürün malzemeleriyle, optimum yaşam konforu için en iyi akustik özelliklerle, en üst düzey esneklik sağlayan ve uzun süreli yedek parça tedariği ve minimum kullanım ömrü maliyetine sahip ürün sistemleriyle.


İnovasyon Geberit markasının temel unsurudur. Daha geliştirme sürecinden başlayarak ürünlerimiz tam olarak test edilir ve çevre koşullarına göre optimize edilir. Green building sektöründeki gereksinimler için, zaten yeterliliğe sahip geniş bir ürün gamı sunmaktayız:

  • Güvenilir ve hijyenik olduğu kadar, tam geri dönüşüm ve düşük enerji tüketimi veya CO2 oluşumu özelliklerine sahip Mepla ve Pushfit musluk suyu sistemleri
  • Optimize akustik izolasyon ve basit montaj özelliklerine sahip Silent-db20 ve Silent-PP drenaj sistemleri
  • Evlerde su tasarrufu potansiyelinden tam olarak yararlanma olanağı sağlayan çift drenajlı gömme rezervuar ve koku giderme özellikli DuoFresh bir yandan enerji tasarrufu sağlarken diğer yandan istenmeyen kokuları engeller
  • Düz çatılara etkin bir drenaj sağlayan ve yağmur suyu toplama açısından en iyi olan Pluvia çatı drenaj sistemi
  • Su tasarrufu sağlayan ve şimdi de kendi kendine yeten bir çözüm olarak Type 185/186 elektronik lavabo bataryaları

Geberit montaj sistemlerinin kusursuz uyum sağlayan bileşenleriyle, komple sistemlerin özelleştirilmesi ve her inşaat işi için karlı çözümler gerçekleştirilebilir. Örneğin, banyo yenilemesi veya yeni bir bina inşaatı. İstatistikler, yangından koruma, akustik ve nem izolasyonu özellikleri test edilmiş olup montajın tamamı bir kaynakla gerçekleştirilebilir. Aynı zamanda daha sonra gerçekleştirilmesi arzulanabilecek dönüşümlere olanak sağlayan yüksek düzeyde esneklik sunulmakta, bu da hem kaynak tasarrufu hem de düşük maliyetli kullanım ömrü sunmaktadır. Kolay, hızlı ve güvenilir planlama için Geberit, üstün ProPlanner yazılımını sunmaktadır.