Gelecek nesillere yönelik binalar

Günümüzde ve gelecekte, sorumlu bir yaklaşımla üretim yapmanın yanı sıra sürdürülebilirliğe önem veriyor ve yaşam kalitesi sunuyor. Bu nedenle Geberit, yeşil bina için inovatif sistem çözümleri sunarak her zaman kendini yüksek standartlı, genel olarak sürdürülebilir ürünlere adamıştır.

Tüm tedarik zinciri boyunca etkili çevre yönetimi sayesinde Geberit, yıldan yıla sürdürülebilirlikle ilgili çarpıcı sonuçlar almaktadır: Örneğin, çevresel etkiler veya CO2 emisyonlarının azaltılmasına ilişkin.

Yeşil bina, gelecek için önemli bir pazardır. Geberit'in halihazırda, az enerji ve su tüketimiyle, çevreye zarar vermeyen malzemelerle daha yüksek yaşam kalitesine katkı sağlayan sürdürülebilir sıhhi tesisat çözümleri olarak kabul edilen ürün gamı bulunmaktadır. Akustik izolasyon veya kolay ürün atığı süreçleri de sorumlu ürün tasarımının bir parçasıdır.

Sürdürülebilir bina, üstün tasarım ve estetiği, sağlık, zindelik ve konforla birleştirme anlamına da gelmektedir.

Geberit ürünleri, maksimum düzeyde içme suyu hijyeni ve minimum düzeyde ekolojik alan kullanan, zararlı madde içermeyen, çevreye duyarlı ürün malzemeleri ile göze çarpar. Örneğin, temin ve drenaj borularımız, tamamen geri dönüştürülebilir olup, ideal akustik izolasyon özellikleri sayesinde yüksek yaşam konforu sunmaktadır. Monolith modülleri, üstün tasarımı kaynak tasarrufuyla birleştirerek en yüksek A kategorisinin su verimlilik belgesi olan WELL'i kazanmıştır.


Geberit, yıllardır, uzun vadeli iş başarısının, çevreye duyarlı ve sosyal yönden sorumlu davranışlarla uyumlu olmasını sağlamaktadır. Sürdürülebilir iş yönetimi, maliyetlerden tasarruf sağlamamıza ve riskleri minimize etmemize yardımcı olmaktadır. Müşteriler, tedarikçiler ve diğer iş ortakları için bir rol model olmayı ve standartlar koymayı hedefliyoruz. Hedeflerimiz arasında su tasarrufu, sürdürülebilir ürünler; güvenli, çevreye duyarlı ve kaynakların verimli kullanıldığı üretimler; yüksek çevre ve etik standartlarına sahip tedarik ve lojistiğin yanı sıra çalışanlarımız için uygun çalışma koşulları sayılabilir.

Sonuçlar etkileyicidir: bir yandan bağıl çevre koşullarının etkisi, CO2 emisyonları ve su tüketimi yıldan yıla azaltılırken diğer yandan Geberit ürünleri, dünya genelinde giderek daha fazla önem kazanan su biriktirme konusuna ciddi ölçüde katkı sağlamaktadır.

Geberit, uzun zamandır, şu sorunun cevabını aramaktadır: "Nasıl su tasarrufu sağlarız?" Örneğin, deşarj hacimlerinin sürekli olarak azaltılmasıyla, verimli lavabo bataryalarımızla veya içme suyunu temizleme taahhüdümüzle ve İsviçreli yardım kuruluşu Helvetas'la olan iş ortaklığımız ile.

Beş adet Geberit ürünü (müşterilerimize ilk bakışta ürünün su verimliliği hakkında bilgi sunan) halihazırda en yüksek kategori olan A kategorisindeki su verimlilik belgesini (WELL - Water Efficiency Label) kazandı. Bu belge, elektrikli ev aletlerine yönelik tanınmış verimlilik belgelerini temel alır ve su kaynağının sorumlu şekilde kullanılmasına izin verir.

Üretilen yekpare çift deşarjlı ve start-stop "rezervuar serisi"yle, 1998'den bu yana, geleneksel deşarj sistemlerine kıyasla 12.000 milyon metreküp su tasarrufu sağlanmıştır. Sadece 2011'de, sağlanan su tasarrufu miktarı 1700 milyon metreküptür. Bu, Almanya'daki tüm evlerin yıllık tüketiminin yarısından fazladır.