Geberit'ten Haberler

Etkinlikler

Arkitera Seyahat Bursu 2017

Bu yıl Geberit sponsorluğunda düzenlenen ve teması "Zaman Geçer..." olarak belirlenen Seyahat Bursu 2017 için ilk aşamada 59 proje başvurmuş ve 19 isim finale kalmıştı. 27-28 Nisan günü finale kalan isimlerin birbirinden ilginç ve başarılı sunumları izlenerek yapılan değerlendirme sonrasında Ahmet Can Karakadılar bu yılın Arkitera Gezgini olarak seçildi.

"Seyahat Bursu 2017" etkinliği hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.

Tasarım Akışkanlığı

2 Mart'ta, Yapı-Endüstri Merkezi (YEM)’de gerçekleştirilen, sektör profesyonellerini ve öğrencileri ağırlayan ‘Zamanın Ötesinde Tasarım Kâşifleri' etkinliğinin bu yılki konuğu dünyaca ünlü mimar, yazar ve profesör Mark Foster Gage oldu. Bu yıl dördüncüsü düzenlenen ve her sene farklı bir konsept ile oluşturulan etkinlik, Geberit'in tüm dünyada sunduğu İsviçre kalitesine ve sürdürülebilir büyümeye vurgu yapan "Her yerde" temasına odaklandı. Bu tema paralelinde, mimarlığın farklı disiplinlerle iş birliği içinde çalışması gerektiğini vurgulayan Mark Foster Gage, ‘Tasarım Akışkanlığı’ başlığıyla yaptığı konuşmada, çağdaş teknolojinin mimariye olan katkısını ve sıra dışı projelerini anlattı. Fiziksel etkileşimi, sanal gerçekliği, robot bilimi ve üç boyutlu projeleri mimarlık ile buluşturan Mark Foster Gage, mimarinin her alana dokunduğunu vurguladı.

"Tasarım Akışkanlığı" etkinliği hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.

Tasarım Akışkanlığı Fotoğrafları

Etkinliğin fotoğraflarına buradan ulaşabilirsiniz.

Tasarım Akışkanlığı görselleri

Ekolojik Çağda Mimarlık için Yeni Gelecekler: Griyi Yeşille Buluşturmak

2100 yılında yıldızlararası uzay yolculuğunu hedefleyen “Persephone” projesi kapsamında Kapadokya’dan ilham alarak topraktan kentler planlayan ünlü tasarımcı Rachel Armstrong, Geberit’in davetlisi olarak İstanbul’a geldi. “Mimarlığı kimya ile buluşturan” Armstrong, 9 Haziran’da Yapı-Endüstri Merkezi’nde “Ekolojik Çağda Mimarlık için Yeni Gelecekler: Griyi Yeşille Buluşturmak” etkinliğinde konuştu.

"Griyi Yeşille Buluşturmak" etkinliği hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.

Griyi Yeşille Buluşturmak Fotoğrafları

Etkinliğin fotoğraflarına buradan ulaşabilirsiniz.

Griyi Yeşille Buluşturmak görselleri

Geberit Türkiye Bayi Toplantısı 2015, Antalya

17 Ocak’ta Geberit Türkiye’nin Antalya’da gerçekleştirdiği bayi toplantısında 64 ana bayi misafir edildi. Organizasyon Antalya’nın en büyük otellerinden SuSesi’nde yapılırken etkinliklerin teması “O bir İsviçreli” idi.

Organizasyonda hedeflenen, bayilerin İsviçre’deymiş gibi hissetmeleriydi. Toplantıda 2014 yılı verileri değerlendirildi ve 2015 hedefleri açıklandı. İsviçrelilik anlayışı çerçevesinde Geberit ekibi güçlü marka imajı üzerinde durdu ve müşteri ilişkilerine dikkat çekildi.

Geberit Türkiye Bayi Toplantısı Fotoğrafları

Etkinliğin diğer fotoğraflarına buradan ulaşabilirsiniz.

Geberit Bayi Toplantısı görselleri

Evinizi Yetiştirin!

Geberit, kendi icadı olan gömme rezervuarın 50. yılında mimar ve tasarımcıları bir araya getirecek önemli bir etkinliğe ev sahipliği yaptı. YEM’de gerçekleşen etkinliğin konuğu, şehirlerde açık ağ ekolojisi üzerinden akıllı tasarımı teşvik etmeye yönelik projeler imza atan ve kâr amacı gütmeyen bir tasarım grubu olan Terreform ONE’ın kurucu eş başkanı Mitchell Joachim. 20 Şubat 2014’te, Yapı-Endüstri Merkezi’nde gerçekleşen ‘Evinizi Yetiştirin’ etkinliği, Geberit Türkiye Genel Müdürü Cengiz Kazazoğlu’nun ‘İnovasyonla Geçen 140 Yıl’ konuşmasıyla başladı ve Mitchell Joachim‘in ’Evinizi Yetiştirin! Yakın Geleceğimiz için Ekolojik Kentsel Tasarımda Yeni Yönelimler’ konulu sunumu ile devam etti. Etkinlik Joachim'in ilham veren sunumunun ardından, Su Soley'in muhteşem performansıyla son buldu.

Evinizi Yetiştirin YEM Etkinlik Fotoğrafları

Etkinliğin fotoğraflarına buradan ulaşabilirsiniz.

YEM Etkinlik görselleri

Geberit Türkiye gömme rezervuarın 50. yılını bayileriyle kutladı!

Geberit, 10-12 Ocak 2014 tarihinde Kuzey Kıbrıs, Cratos Otel'de düzenlediği bayi toplantısında 2013 yılını değerlendirerek 2014 hedeflerini bayileriyle paylaştı. Türkiye genelinden bütün bayilerin ağırlandığı toplantının en önemli konusu gömme rezervuarın 50. yıl kutlamasıydı. Gömme rezervuarın 50. yılını kutlayan 140 yıllık markanın, 1964 yılında ilk kez İsviçre'de bir otele monte edilen gömme rezervuarı da sergilemesi bayiler tarafından ilgi ve beğeni ile karşılandı. Sabah saatlerinde yapılan toplantıyı, çeşitli aktiviteler ve gala yemeği takip etti.

Geberit Bayi Toplantısı 2014 Fotoğrafları

Etkinliğin fotoğraflarına buradan ulaşabilirsiniz.

Geberit Bayi Toplantısı 2014 görselleri

EkoDesign Konferansı 2013

Geberit, 16 Nisan'da altıncısı düzenlenen EKODesign Konferansı'na sponsor oldu.

Tasarım'ın Yeşil Zirvesi olarak benimsenen EKODesign bu sene de "sürdürülebilirlik" temasının tartışıldığı ortak bir platform oluşturdu ve sürdürülebilir tasarım ve kentleşme ile ilgili farklı uzmanlık alanlarına sahip konuşmacılara ev sahipliği yaptı. Açılış konuşmasını Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktarın yaptığı konferansa mimarlar, iç mimarlar, planlamacılar, çevre mühendisleri, yerel yönetimler ve daha birçok alandan 500'e yakın izleyici katıldı.

"Sürdürülebilirleştiremediklerimizden misiniz?" başlıklı panele ise sponsor markalardan Geberit'i temsilen Geberit International Genel Müdürü Christian Steinberg ve Vaillant'ı temsilen Satış ve Pazarlama Direktörü Özgür Gök katıldı. Sürdürülebilirliğin Geberit'in iş modelindeki yerinden ve AR-GE'den lojistiğe kadar tüm süreçlerde nasıl ele alındığından bahseden Steinberg sürdürülebilir bir gelecek için markaların nasıl bir yaklaşım sergilemesi gerektiğini vurguladı.

EkoDesign 2013 Fotoğrafları

Etkinliğin fotoğraflarına buradan ulaşabilirsiniz.

Ekodesign 2013 görselleri

Kentlerin Geleceği: Radikal Değişimler

Sıhhi tesisat sektörünün lideri Geberit’in 12 Şubat'ta düzenlediği ve Yapı Endüstri Merkezi’nin (YEM) organize ettiği “Kentlerin Geleceği: Radikal Değişimler” konulu etkinlik mimar ve tasarımcıların yoğun katılımıyla gerçekleşti.

Geberit Türkiye’nin sponsorluğunda Yapı Endüstri Merkezi’nde (YEM) düzenlenen etkinlikte, Geberit’in yeni ürün grubu Monolith tanıtılarak, kentlerin geleceği hakkında konuşuldu.

Yerel ve uluslararası ölçeklerde Zeitgeist üzerine projeler geliştiren Studio Zeitgesit’in kurucu direktörü Farid Tabarki, yaptığı sunumda kentlerin geçirdiği değişimi anlattı ve şehirlerin insan hayatlarında en önemli yerler haline geldiğini ifade etti.

Katılımcıların yoğun ilgi gösterdiği Kentlerin Geleceği: Radikal Değişimler etkinliği, Ayhan Sicimoğlu & Latin All Stars’ın sahne aldığı müzik şöleni ile son buldu.

Kentlerin Geleceği: Radikal Değişimler Fotoğrafları

Etkinliğin fotoğraflarına buradan ulaşabilirsiniz.

Kentlerin Geleceği: Radikal Değişimler görselleri