Yoğun yağmurların neden olduğu korkuları giderir

Geberit çatı drenaj sistemleri

Büyük çatı alanlarının güvenli drenajı
Büyük çatı alanlarının drenajı modern, endüstriyel, ticari ve yüksek yapılarda daha da önemli bir iş haline geliyor ve birçok ülkede ulusal mevzuata ve standartlara tabi tutuluyor. Sık sık görülen yoğun yağışlar, büyük miktarlarda suya bile güvenli bir şekilde drenaj uygulanabilmesi için, atık ve drenaj sistemlerinin planlanması ve uygulanması bakımından gereksinimlerin giderek artmasıyla sonuçlanıyor.

Çok yüksek drenaj kapasiteli ekonomik sistem
Geberit Pluvia negatif basınçlı çatı süzgeci ve güçlü ve çok yönlü PE-HD deşarj borularıyla, büyük miktarlarda suya güvenli bir şekilde drenaj uygulayabilecek ekonomik ve eksiksiz yağmur suyu drenaj sistemleri Geberit ile gerçekleştirilebilir. drenaj kapasitesinin aynı çapta boruya sahip geleneksel sistemlerin drenaj kapasitesinin pratik olarak iki katı olacağı şekilde hidrolik olarak optimize edilirler. Geberit acil durum taşma sistemleri aşırı hava koşulları için ek güvenlik sağlar.


Yarım boru çapıyla iki kat yağmur suyu drenajı
Geberit, onlarca yıldır Geberit Pluvia negatif basınç sistemiyle çatı drenajı için standartları belirliyor. Pluvia çatı süzgecinin özel tasarımı sayesinde, besleme boruları ve kolonlar, yağmur yağdığında hızlı bir şekilde ve hava cepleri olmadan dolar. Boruların içinde kapalı ve boru sisteminde negatif basınç üreten bir su kolonu oluşur ve sonuç olarak suyun emilmesine neden olur. Yüksek akış hızı suya önemli ölçüde daha hızlı drenaj uygulanmasına neden olur, kendi kendini temizleme kuvvetlerini artırır ve tıkanma tehlikesini en aza indirir.

Daha fazla tasarım özgürlüğü ve ekonomik verimlilik
Geberit Pluvia daha az sayıda çatı süzgeci daha az sayıda kolon ve yeraltı borusu gerektirdiğinden, mimarlara daha fazla tasarım özgürlüğü sunar ve planlamalarına kolona giden besleme boruları için artık eğim dahil etmeleri gerekmez.


Yüksek sıcaklıklara karşı dirençli
Güçlü boru malzemesi yüksek yoğunluklu polietilen (HDPE) kullanılarak üretilen Geberit HDPE borular, çatı drenaj sistemlerinde, endüstride, ticari veya laboratuvar tesislerinde, zemine yerleştirmede, beton veya tuğla duvar konstrüksiyonunda birçok uygulama tipi için uygundur. Sıcak su 80 °C'ye kadar veya hatta mekanik yük olmadan kısa süreli olarak 100 °C'ye olan sıcaklıklarda malzemeyi etkilemez. Ticari olarak satışa sunulan tüm alkalilerin, asitlerin ve kimyasalların yaklaşık olarak %95'ine karşı dirençlidir. Geberit boruları ve Geberit fittingleri, kırılma veya kalıcı deformasyon olmadan şoklara, düşmelere, darbelere veya 150 kPa'lık basınçlara da dayanır.

Geberit HDPE – uzun süreli sağlamlıkta bağlantılar
Geberit HDPE boruları DN 30 ile DN 300 arası boyutlarda ve alın kaynağı, elektromuf kaynağı, vida bağlantıları veya flanşlar kullanılarak bağlanan çeşitli fittinglerle birlikte kullanıma sunulmaktadır.Ayrıntılı bilgiler:

kurulum ve uygulama konusu ile ilgili olarak