Milano'nun silüeti

Geberit'ten Akış optimizasyonlu Soven fittingleri

Milano’nun Pota Nuova bölgesi yakın zamanda büyük bir değişim geçirdi. 20 yüksek bina, birkaç park, bir metro istasyonu ve birkaç yer altı otoparkı 290.000 metrekarelik alana konumlanmış olan Garibaldi demiryolu istasyonunun yakınına inşa edildi. Sistematik sürdürülebilirlik konseptiyle Porta Nuevo gelecekte şehir geliştirme projelerinde ilham kaynağı olabilir.

Yeni bölgededeki prestijli binalar arasında UniCredit Kulesi ve iki “Bosco Verticale” apartmanları da bulunmakta. UniCredit Kulesi, UniCredit bankasının genel merkezini çevreleyen camdan ve çelikten yapılma kompleks aslen üç ayrı kuleden oluşmaktadır. Bu kulelerin en yükseği 231 metre uzunluğundadır. Kompleks şu anda İtalya’daki en yüksek yapıdır. 4.000 çalışanı bünyesinde barındıracak olan yapının, karbondioksit emisyonunu yüzde 30 azaltması bekleniyor.UniCredit kulesine beş dakika uzaklıktaki “Bosco Verticale” apartmanları büyük şehirlerde doğaya aktif katkıda bulunmak ve biyoçeşitliliği artırmak için tasarlanmıştır. 80 ve 112 metre yükseklikteki iki kule 50.000 metrekarelik yaşam alanının yanında 10.000 metrekarelik orman alanını kapsamaktadır. Orman alanında 730 ağaç, 5.000 çalı ve 11.000 bitkiyi kapsamaktadır. Her apartmanın büyük bir balkonu ve kendi küçük ormanı vardır. Bu yapılar güneş, ses ve kirli şehir havasından korunma sağlar.

Geberit PE Sovent fittingleri

Akışın optimize edildiği Geberit Sovent fitingleri yüksek binalarda kolonların pahalı olmayacak şekilde döşenmesini kolaylaştırır. Boru kapasitesini 4 kata kadar artırırlar ve paralel bir havalandırma borusu monte etme gereğini ortadan kaldırırlar. Çatı drenaj sistemlerinin aksine, bina deşarj borularında negatif basınç istenmeyen bir durumdur. Bu, giderleri tıkayarak onları etkisiz hale getirir. Bu nedenle Geberit PE Sovent fitingleriyle donatılmamış konvansiyonel dejşarj boruları havalandırma borusuna ihtiyaç duyar. Geberit Sovent, çapı 110 veya 160 mm olan kolonlarla kullanılabilir. Bu boyutlardaki deşarj sistemleri 93 katlı yapıda atık su drenajı yapabilir ve otel, apartman, ve ofis gibi binalarda kullanılabilir. UniCredit Kulesi (231 metre) ve iki "Bosco Verticale" apartmanlarında da Geberit PE Sovent fittingleri kullanılmıştır.