Rahatsız edici sesler tamamen engellendi

Geberit'in ses yalıtımı uzmanlığı

St. Regis Otel, Abu Dabi

380 oda ve suit, sekiz restoran, üç lounge ve 2800 metrekare konferans alanından oluşan beş yıldızlı St. Regis Saadiyat Island otel Abu Dabi'de bulunmaktadır. Ayrıca 259 daire ve 33 villadan oluşan residans tesisi de otele dahildir.


İyi bir akustik ve konfor

Lüks ve kaliteli bir otelde konfor olmazsa olmazdır. Huzurlu ve rahat bir ortam müşterilerin aradığı en temel imkandır. Dolayısıyla, ses yalıtımı, akustik konfor açısından oldukça önemli bir faktördür. Binalardaki borulardan yayılan su sesi hoş olmayan ve rahatsız edici bir hal alabilir. Drenaj sistemleri bu açıdan oldukça iyi planlanmalıdır.

Ses yalıtımı sağlayan ürün malzemeleri

Sıhhi tesisat sistemlerinden kaynaklanan gürültü ses yalıtımı sağlayan ürünlerle engellenir. Geberit bu alanda mükemmel çözümler sunmaktadır ve bu sebeple St. Regis tarafından tercih edilmiştir. Geberit Silent-db20 drenaj sistemi, otelin tasarımında önemli bir eleman olarak yapılandırılmıştır. Deşarj boruları sese az duyarlı bölgelere kurulmuş ve Geberit tarafından tedarik edilmiştir.

Kapsamlı ses yalıtımı sistemi

Geberit Silent-db20 drenaj sistemlerinin boru, viraj fittingleri yüksek ses yalıtımı sağlayan plastikten üretilir ve ses aktarımını fark edilir derecede azaltır. Geberit Duofix sistemiyle bağlantılı olan kurulum aynı zamanda yangın koruması ve ses yalıtımı garantisi ile yangın durumunda optimal seviyede güvenlik sağlar.

Tek bir sistem

Tüm gerekli bileşenler sistemde mevcuttur: gömme rezervuarlar, küvet ile bağlantılı temiz su boruları, duşlar ve lavabo modülleri, atık su drenaj elemanları, ve panelli destek sistemi. Bütünsel sistem anlayışı sayesinde gürültü kayda değer bir şekilde azaltılır ve akustik konfor en iyi haliyle sağlanır.

Bina Teknolojisi ve Akustik Laboratuvar

Geberit, kendine özgü Bina Teknolojisi ve Akustik laboratuvara sahiptir. Özel olarak inşa edilmiş olan laboratuvarda tüm domestik kurulum sistemlerinin akustik karakteristikleri incelenir ve test edilir. Tesisi yılda 5000 ile 6000 konuk ziyaret etmektedir. Burada yapılan çeşitli testlerin amacı, seslerin yapılar ve konutlar arasındaki aktarımının izini sürmektir. Çok katlı binalarda karmaşık ses aktarımı yatay, dikey ve diyagonal olarak detyalı bir şekilde analiz edilir. Geberit, devamlı olarak var olan sistemleri ve yenilikleri optimize etmek için çalışmaktadır.