Özgün ikonlar

Geberit Sigma30 kumanda kapağı (önceki Bolero)

New York'un silüeti

"One57" rezidans binası, New York (ABD)

Atlantik’in üzerinden doğan güneşe uyanmak, Central Park’ta, biten güne karşı yemek yemek ve Özgürlik Anıtı’nı seyrederek diş fırçalamak – tüm bunları aynı apartmanda deneyimleyebilirsiniz. Bu deneyimler, New York’un en yüksek apartman binalarından “One57”nin sunduğu tecrübeler. Fransız mimar Christian de Portzamparc tarafından tasarlanan yapı, Amerikan metropolünde yerden fışkıran mantara benzeyen yüksek binalardan sadece biri. One57 bünyesinde 75 daire, 135 rezidans birimi ve 210 odalı bir oteli barındırıyor.

Mülk sahibi: Extell Development Company, New York (ABD)
Mimarlar: Christian de Portzamparc, Paris (Fransa)
Tamamlanma: Şubat 2014
Tesisatçı firma: PAR Plumbing, a division of The PAR Group, Lynbrook (ABD)


Laces, Adidas Genel Merkezi

"Laces" Ar-Ge binası, Adidas Genel Merkezi, Herzogenaurach (Almanya)

Kampüs tarzındaki tasarımıyla dikkat çeken Adidas çalışma merkezi “World of Sports”, bünyesinde karakteristik birçok bina barındırıyor. 2011’de 1700 tasarımcı, geliştirici, araştırmacı ve pazarlama uzmanının çalışmasına olanak tanıyan “Laces” Ar-Ge binasının katılımıyla merkez daha da önemli bir yer haline geldi. Laces; Adidas Brand Center binasının siyah kontrastı ile kampüse uyum sağlıyor. Bu tasarımın amacı, marka ile örtüşen ve onu yansıtan bir bina yaratmaktı. Bu bakış açısı hem bina tasarımına hem de çalışma alanlarına ve günlük kreatif aktivitelere uyarlanmıştır. Sonuçta ortaya, avlusunda bağcıklara benzeyen yürüme yolları olan halka şeklinde bina konsepti çıktı. Binanın adı olan “laces” adını yine bu tasarımdan almaktadır.

Mülk sahibi: Adidas AG, Herzogenaurach (Almanya)
Mimar: kadawittfeldarchitektur, Aachen (Almanya)
Tamamlanma: Haziran 2011
Tesisatçı firma: Imtech AG, Nuremberg branch (Almanya)


Geberit Sigma30 kumanda kapağı

Geberit Sigma30 kumanda kapağı

Geberit gömme rezervuarlar onlarca yıldır dünya çapında kullanılmaktadır. Rezervuar monte edildikten sonra görünen tek şey kumanda kapağıdır. Dolayısıyla güvenilir çalışmanın yanı sıra, kumanda kapağı tasarımı da önemli bir gerekliliktir. Farklı yüzey ve şekil seçenekleriyle dolu sayısız tasarım çözümleriyle Geberit, mimarlara ve iç mimarlara tasarımda özgürlük sunuyor. Örneğin “One57” yapısındaki 135 rezidans dairesinde ve 210 otel odasındaki tüm banyolarda ve Adidas “Laces” binasında Geberit Bolero kumanda kapağı kullanılmıştır. 2016’dan itibaren Geberit Sigma30 kumanda kapağı Bolero olarak değişecektir. Parlak ve mat krom da dahil olmak üzere Sigma30’un altı farklı renk seçeneği mevcuttur. Çok değerli bir doğal kaynak olan suyu tasarruflu kullanmak için çift kademeli deşarj ile büyük ve küçük deşarj hacmi için kapaktaki iki tuştan biri tercih edilebilir.