Daha da kötüleşmeden yayılmasını engelleyin

Geberit yangından koruma çözümleri

Yangından korumalı montajlar için yüksek güvenlik standartları

Yangınlar her zaman tamamen söndürülemeyebilir ancak güvenli olmayan her türlü hava boşluğu yangının bina içinde yayılmasını kolaylaştıracağından, tehlikenin boyutu daha da artar. Geberit yangından koruma çözümleri, ev tipi montajlar vasıtasıyla yangınların yayılmasını engeller. Devam eden araştırmalar ile çözümler sürekli geliştirilerek, en yüksek güvenlik standartlarının karşılanması sağlanmaktadır.


Geberit yangından koruma flanşı, yangının drenaj sistemi üzerinden diğer katlara ve komşu dairelere yayılmasını engeller. Yangından koruma flanşı, ısının etkisiyle genişleyerek drenaj sistemini sıkıştırır; böylece yangının diğer katlara ve odalara yayılması engellenir. Bu sayede dumanın engellenmesi ve yangının yayılması konusundaki gereklilikler karşılanmaktadır.


Geberit tavan kaplama sistemi, tavandaki açıklıkların yangına karşı güvenli bir şekilde kapatılması için taban yapımında ve montaj şaftlarında kullanılabilecek kolay ve güvenilir bir çözüm sunmaktadır. Açıklıkların kapatılması için gereken işçiliği minimuma indirir ve kapsamlı bir yangın koruması sağlar. Tavan kaplama sisteminin genel olarak yapı denetim onayı bulunmakta olup sistem, ilgili normlara ve kurallara uymaktadır. Tesisatçılar ve tesisat mühendisleri yasaya uygun iş yaptıklarından emin olabilirler.


Rezervuar servis erişimindeki, tuvalete giden sifon dirseğindeki ve tuvalet çıkış dirseğindeki Geberit yangından koruma flanşları, yangının yatay doğrultuda yayılmasını engeller. Yangın koruma flanşının aksesuar parçaları Geberit Duofix ve Geberit GIS montaj sistemleriyle uyumlu olup en üst güvenlik standartlarıyla uyumludur.