Güney Afrika sosyal sorumluluk projesi (2012)

Ekip

Alina Hiesdorf, Endüstri müdürü (Çırak)

Bana tamamen yabancı bir ülkede çok değerli deneyimler kazanacağım için projenin parçası olmaktan mutluluk duyuyorum. İyi sıhhi mekanlar bizim için çok doğal, fakat Güney Afrika'daki okula giden çocuklar için öyle değil; işte bu nedenle yardımcı olmak istiyoruz.

Stephen Stoll, Endüstriyel mekanik eğitimi alan mekanik mühendisi

Başvurumu doldurduğumda benim için önemli olanlar: Sosyal destek, kişisel deneyimler ve Geberit'i öğrenme. Güney Afrika'nın çocuklarına yardım etmek, diğer Geberit çıraklarını ve ürünlerini ve ayrıca proje sırasında olgunlaşmak için sabırsızlanıyorum.

Patrick Grünbeck, Plastik teknisyeni (Çırak)

Afrika'ya seyahat etme şansına ek olarak, başka kültürleri ve insanları tanımanın özellikle genç insanlar için iyi bir şey olduğunu düşünüyorum. Benim için projeye katılmakla ilgili diğer bir önemli motivasyon, benim kadar iyi durumda olmayan insanlara doğrudan yardımcı olmaktır.

Ruben Schwabe, Endüstriyel mekanik teknisyeni (Çırak)

Bu yardım projesine katılabilmekten ve bizimkilerden farklı hijyen standartlarına alışık olan insanlara yardım etme fırsatı bulmaktan dolayı mutluyum. Ek olarak, kendi adıma bilgilerimi derinleştirebilmeyi ve ufkumu genişletebilmeyi umuyorum.

Simon Honegger, Politeknisyen (Çırak)

Bu yardım projesine katılabilmekten ve bizimkilerden farklı hijyen standartlarına alışık olan insanlara yardım etme fırsatı bulmaktan dolayı mutluyum. Ek olarak, kendi adıma bilgilerimi derinleştirebilmeyi ve ufkumu genişletebilmeyi umuyorum. Görevi yerine getirmekten keyif alacağım."

Stefanie Giger, Tasarımcı (Çırak)

Okul çocuklarının yaşam standardının iyileşmesine yardımcı olmak istediğim için bu projeye katılmak istiyorum. Herkese açık binalarda iyi hijyen koşullarının hakim olması özellikle önemli. Ek olarak, okula gidebilen çocukların öğrenmekten keyif alabilmeleri için, okulu özlemeleri ve orada kendilerini rahat hissetmeleri gerekir.

Thomas Schmid, Endüstriyel mekanik eğitimi alan mekanik mühendisi

Benim bilmediğim bir kültürde bir sosyal yardım projesine katkıda bulunmama izin verildiği için çok mutluyum. Çıraklar olarak, yalnızca yerel okul çocuklarına yardımcı olmakla kalmayan, aynı zamanda bizim de büyük bir deneyim kazanmamıza olanak tanıyan bir projeyi gerçekleştirebiliriz.

Ramona Haeberle, Endüstri müdürü (Çırak)

Bu sosyal yardım projesine dahil olmaktan büyük gurur duyuyorum ve "Yardım ederek öğrenme"nin bu sosyal yardım projesini anlatan iyi bir slogan olacağını düşünüyorum. Başka insanların yaşamlarını mümkün olduğunca özgür bir şekilde yaşamalarına yardımcı olmak ve bunu yaparken onlara yeni perspektifler sunmak isterim.

Frank Knieps, Personel yönetimi eğitmeni

Ana görevimin çırakları bugünkü yaşam standartları – ve nerede yaşamsal kaynakların tedarikinin çoğu kez yetersiz olduğu bir ülkede olduğundan daha verimli olabileceğini ve bizim için bilinen gerçeklikten uzak olan şeylerin nerede her gün yaşandığı – konusunda bilgilendirmek olduğunu düşünüyorum. Yardımcı olmam için bana böyle bir şans verilmiş olması nedeniyle çok müteşekkirim ve bu şansı kendi kişisel gelişimim için de bir fırsat olarak kabul ediyorum.

Michael Fischer, Uluslararası Satış Mühendisi

Geberit'in sosyal yardım projeleri eylemlerin kelimelerden daha yüksek sesle konuşmalarına olanak tanıyor. Geberit bu projeyle, halkın gelişim seviyesine göre ayarlanan ve yerel çocukların temel gereksinimlerine uygun destek sunuyor. Bu projenin parçası olmaktan gurur duyuyorum ve bu büyük başarıya katkıda bulunabildiğim için mutluluk duyuyorum.