Sırbistan sosyal sorumluluk projesi

Kraljevo'daki Okul

3 Kasım 2010 gecesi, ciddi bir deprem Kraljevo şehrinin büyük bölümlerine zarar verdi. Kraljevo, Sırbistan'ın merkezinde bulunuyor ve yaklaşık 100.000 sakini barındırıyor. Deprem birçok okulu etkiledi. Bazı okul binaları kapanmak zorunda kalındı.

1990'larda Yugoslavya'daki savaş sırasında sığınmacıların bölgeye akın etmesi nedeniyle, Kraljevo'daki okul sistemi altyapısının durumu depremden önce de kritikti. Deprem yalnızca bu durumu daha da kötüleştirdi. Toplam öğrenci sayısı 2000'i bulan ve 120 öğretmenin görev yaptığı iki adet ilkokul, Okul IV kraljevacki bataljon ve Svetozar Markovic dahil birçok okul şimdi binalarının yenilenmesiyle uğraşmak zorunda.

Her iki okuldaki yedi sıhhi mekanın tümüyle yenilenmesi gerekiyordu. Geberit, renovasyon çalışmasını planlayıp gerçekleştirdi ve 20 WC, 11 pisuvar ve 18 lavabodan oluşan yeni fitingler sundu. Proje, Geberit Belgrad (RS) tarafından sunuldu. Yerel yetkililer ve bir planlama iş ortağıyla birlikte, Sırbistan'daki iş arkadaşları projeyi ileriye taşıdılar. Ek olarak, İsviçre ve Almanya'dan gelen Geberit çalışanları proje için teknik destek sağladılar. 2011 Haziran ayı sonunda, on bir kişiden oluşan bir Geberit Ekibi, renovasyon çalışmasını yapmak için şantiyede iki hafta geçirdi.