Solomon Adaları sosyal sorumluluk projesi

Guadalcanal Adası

Pasifik'in güneybatısında, Yeni Gine'nin doğusunda ve Avustralya, Brisbane'den uçakla yaklaşık üç saat uzaklıkta bulunan bir ada olan Solomon Adaları, Okyanusya'daki en yoksul ülkelerden birisi. Bu durum kısmen, ülkenin altyapısının büyük ölçüde yok edildiği, en son 1998 yılında yaşanan etnik çatışmalardan kaynaklanıyor. Solomon Adaları'nda yerli halkın çoğunluğu, musluk suyu veya elektriğin olmadığı basit bir hayat yaşıyor.

2009 yılında, Geberit iki alt projeyi tam olarak finanse etti ve uluslararası yardım ajansı ADRA ile işbirliği içinde ve Mike Horn ve onun Pangaea ekibinin yardımıyla gerçekleştirdi.

Bir tuvalet bloku ve duşlar, pompa, boru hatları ve su tankları içeren yeni bir su tedarik sistemi artı iki kilometre uzunluğunda bir musluk suyu boru hattı, Guadalcanal adasının yakınında okyanus kıyısındaki bir ilkokula (Babaca Köyü Okulu) monte edildi. Ülkenin iç bölümünde bulunan bir hastane (Yeni Tenabuti Kliniği) için, dört WC içeren bir tuvalet bloku - yerel koşullara uygun olarak kovayla deşarj yapılan - ile yeni bir atık su tankı sistemi içeren iki det duş inşa edildi.

Köyde yaşayanlar, hastane personeli ve okula giden çocuklar, temel hijyen ve su tüketimi konularında bilgilendirildiler ve eğitildiler. Ek olarak, sürdürülebilirliği izlemek ve sağlamak için bir su ve sağlık kurulu oluşturuldu.