Hindistan sosyal sorumluluk projesi

Ekip

Christoph Zimmerer, Endüstriyel mekanik teknisyeni (Çırak)

Bu, yoksulluk içinde yaşayan insanlara gerçekten ve doğrudan yardımcı olmak ve aynı zamanda yeni bir dünyayla ilgili bilgilenmek için bir fırsattır. Evde aynı zamanda tarım işiyle de ilgilendiğimiz için, ben çok çalışmaya ve beceriye dayalı ticareft yapmaya alışığım.

Michael Brodmann, Mekatronik uzmanı (Çırak)

Beni çok motive eden şey, daha önce yurt dışına yaptığım seyahatlerden edindiğim deneyim ve birçok ülkenin umutsuzca yardıma gereksinim duyması olgusudur. Ben doğru tavra, iyi teknik becerilere sahibim ve açığım ve başka insanlara ve yabancı kültürlere saygılıyım.

Georg Lubinger, Plastik teknisyeni (Çırak)

Zorlu fakat eğlenceli iki çalışma haftası geçirmeyi bekliyorum. Ayrıca, yerel insanlarla ve yabancı bir kültürle temas kurmayı da umuyorum.

Robin Mazanek, Makine mühendisi (Çırak)

Bu projeyle kendimi daha da eğitmek, başka bir kültürü tanımak ve oradaki insanlara yardımcı olmak istiyorum. İnsanlara yardımcı olabileceğim, heyecan verici fakat zorlu iki hafta geçirmeyi bekliyorum.

Jonathan Kägi, Plastik teknisyeni (Çırak)

Geçen yaz Moğolistan'da bir yardım projesine katıldım. O proje bana Hindistan'a ilişkin beklentim konusunda bana bir fikir verdi ve ayrıca yoksullukla karşılaşacağım ilk yer orası olmayacak. Bu ülkeyi tanımak, kendimi daha da eğitmek ve insanlarla ilgilenerek yeni deneyimler kazanmak için sabırsızlanıyorum.

Stefan Wälti, Politeknisyen (Çırak)

Para bağışı yapmaktan farklı olarak, bu tip yardım son ürünü görmenize olanak tanıyor ve oradaki insanların gerçekten bir şey elde ettiğini görebiliyorsunuz. Yeni şeyler öğrenmeyi ve iyi bir amaçla ilgilenmeyi seviyorum.

Norbert Peuckmann, Satış Danışmanı

Bu kadar ilginç ve sosyal yardım amaçlı bir projede işbirliği yapabilmek bana keyif ve gurur veriyor. Seyahatimizden sonra her şeye farklı gözle bakma ve değerlendirmeler yaparken başka kriterler kullanma şansına sahip olacağız.

Heinz Waldvogel, Uluslararası Satış Mühendisi

Çıraklarımızın Geberit ürünleriyle montaj yapma fırsatı bulacak olmalarından dolayı mutluyum. Sıhhi tesisatlar okuldaki ve özellikle hastanedeki hijyen koşullarının iyileştirilmesine kesinlikle yardımcı olacaktır. Ayrıca, bu kültürde yıllarca yaşadığım için, bildiğim bir dünyaya geri dönmekten mutluluk duyuyorum.

Otto Griesshaber, Teknik Eğitim Şefi

Yoksul insanlara, özellikle de Geberit'in su ve hijyen teknolojisi alanındaki yetenekleri aracılığıyla yardımcı olmak, kişisel olarak ilgilendiğim bir şey. Geberit çıraklarının kişisel ve profesyonel ufuklarını genişletme fırsatı bulacak olmalarından özellikle mutluluk duyuyorum. Bu genç insanların evlerine tüm yaşamları boyunca yararlanacakları bir deneyimle döneceklerinden eminim.