Hindistan sosyal sorumluluk projesi

Pentakatha Okulu, Puri

Hindistan'ın Bengal Körfezi'ndeki Orissa federal eyaletinde bulunan şehri Puri'de 160.000'den fazla insan yaşıyor. Puri, onu bu dinin en kutsal şehirlerinden ve Hintlilerin en sevdiği ziyaret yerlerinden birisi yapan Hindu Tapınağı Jagannath'ın bulunduğu şehirdir. Puri'deki nüfusun büyük bir bölümünün hiçbir hijyen altyapısına erişimleri yok.

5 - 14 yaş arası çocuklar Puri'deki İsviçre kökenli bir organizasyon olan Usthi Vakfı tarafından kurulan Pentakatha Okulu'na giderler. Çocuklar, bambudan yapılma 5000'in üzerinde kulübeden oluşan, yakındaki Pentakatha balıkçı köyünde yaşarlar. İsviçre kökenli organizasyon Pentakatha Okulu'na 1992 yılında suyu kaynağı ve 18 yıl sonra da şimdi yenilenmesi gereken tuvaletler sağladı.

Geberit, yerel bir inşaat şirketi ve Usthi Vakfı ile işbirliği içinde, kızlar ve erkekler için tuvaletler, lavabolar ve duşlar bulunan yeni bir sıhhi mekan inşa etti. Su ısıtmak için gerekli enerjiyi sağlayan bir solar sistem ve atık suyu işlemek için kullanılan basit yöntemler projenin parçasıydı.