Güney Afrika sosyal sorumluluk projesi

Cottonlands İlkokulu, Verulam

Geberit sosyal sorumluluk projesi, 2015 Güney Afrika

Geberit 2015'te de sosyal sorumluluk projelerini yürütmeye devam ediyor. 2012 yılında olduğu gibi bu yıl da, stajyerler Güney Afrika'ya giderek KwaZulu-Natal, Durban şehrindeki Cottonlands İlkokulu'nun olumsuz koşullarını iyileştirecek.

1945'te inşa edilen 500 öğrenci kapasiteli Cottonlands İlkokulu bugün yaklaşık 1000 öğrenci nüfusuna ulaştı. Cottonlands'in hızlı nüfus artışı göz önünde bulundurulursa bu sayı gelecekte de büyeyecek gibi gözüküyor. Enfrastrüktürün en kısa zamanda yenilenmesi gerekiyor.

15000 nüfuslu bölgede ücretsiz olan tek okulda beş aşçı altı metrekarelik bir mutfakta çalışarak öğrencilerin bir şeyler yiyebilmeleri için çaba sarfediyorlar. Okulda toplam 18 tuvalet bulunuyor ve bunlardan sadece ikisi akan suyla çalışma özelliğine sahip.

Geberit Güney Afrika bugünlerde yerel bir inşaat firmasıyla ortaklaşa bir plan yürütüyor. Bu proje ile, Kasım 2015'te yürütülecek yapım aşamasında, sıhhi tesisat enstalasyonlarının olabildikçe geniş ve iyi şekilde yenilenmesi amaçlanıyor.