Macera dolu tarihçe - etkileyici perspektifler

Bir aile şirketinden herkese açık bir şirkete

Geberit yaklaşık 140 yıldır faaliyette. Geberit'in başarı hikayesi olağanüstü kişilikler kadar, ilerlemeye atfetmeye devam edeceğimiz değerler olarak inovasyon, iş ortaklığı, know-how, güvenilirlik ve yaşam kalitesiyle de şekillendirilmiştir.

Geberit ve eski Sanitec Satış ekipleri tek bir birim halinde faaliyet göstermeye başladı.

Vitrifiye bölümünün entegrasyonu da üretimde ilerlemeyi sürdürüyor: Geberit AquaClean Mera, yılın başından beri Almanya'daki Wesel fabrikasında (resimde) üretilmektedir.

Geberit International Sales AG (GISA), Lagos (Nijerya), Nairobi (Kenya) ve Kazablanka'da (Fas) yeni ofisler açıldı.

Yıllık sosyal projenin bir parçası olarak bir ilkokulun genel mekanlarını yenilemek üzere Geberit ekibi Varşova'da çalışmalar yaptı.

2016'da başlıca ürün lansmanı:

Geberit pisuvar sistemi

Geberit Silent-Pro (drenaj sistemi)

Glow (IDO banyo serisi, Porsgrund)

Spira (Ifö banyo serisi)

Geberit Sigma 20, Geberit Sigma 30 (kumanda kapakları)


Christian Buhl, Albert M. Baehny'in varisi, 1 Ocak 2015 tarihinde CEO rolünü üstlenir.

Geberit, seramik uygulamalarda Avrupa'nın lider kuruluşu olan Fin Sanitec Group'u satın aldı. Ekim 2014' te açıklanan bu satın alımın toplam değeri 1,29 milyar İsviçre frangı tutarındadır. Sanitec Group; Keramag, IFO, Kolo, Allia ve Pozzi-Ginori gibi tanınmış markaları bünyesinde bulundurur.

Ruše'da (SI) yeni bir fabrika açıldı.

Nisan 2015' te, Pfullendorf Geberit Lojistik Merkezi genişletilmesi için temel atma töreni yapıldı. Yeni salonlar bahar 2017 yılında kullanıma hazır olacak.

Geberit, İsviçre pavilion ile ortak sponsorluk içinde Expo Milano'ya katıldı.

Sosyal projeler çevreçevesinde,; sekiz çırak Güney Afrika'da bulunanCottonlands İlköğretim Okulu'nun tüm tuvaletini yeniledi.

2015'te pazara giren yeni ürünler:

 • Geberit CleanLine duş kanalı
 • Geberit AquaClean Mera
 • Keramag Smyle banyo serisi
 • Geberit type 01 ve type 10 uzaktan deşarj kumanda kapakları
 • Geberit sıhhi deşarj birimi


2014'te üç Baltık ülkesi; Estonya, letonya ve Litvanya kendi Geberit temsilciliklerine sahip oldular.

Pfullendorf, Langenfeld ve Lichtenstein'daki Alman üretim tesisleri enerji yönetimi alanında ISO 50001 sertifikasına sahip oldu.

Villadose, İtalya'daki Geberit üretim şirketi 6.600 m2'lik üretim alanını ve üçüncü nesil Silent-PP deşarj borularını tamamladı. 20.000 m2'lik açık alan depolama alanı ve taşıtlar için yeni otopark inşa edildi.

31 Aralık'ta Albert M. Baehny CEO'luk görevini Christian Buhl'a devretti.

Yeni ürünler piyasaya sürüldü:

 • Omega gömme rezervuar ve kumanda kapakları
 • Duşlar için duvar süzgeci
 • Geberit Monolith Plus rezervuar modülü
 • Sigma70 kumanda kapağı

2014'te sayısız bina Geberit ürünleriyle donatıldı. İşte onlardan bazıları:

 • Avic Science and Technology City, Nanjing (CN)
 • Hotel Victory Therme Erding (DE)
 • Fondation Louis Vuitton, Paris (FR)
 • The King Abdullah Financial District, Riyadh (SA)
 • Markthal Rotterdam (NL)
 • Main station and the Austrian Federal Railways headquarters in Vienna (AT)

Geberit gömme rezervuarların 50. yılını çeşitli organizasyon ve aktiviteler ile kutladı. İsviçre, Almanya, Hollanda ve İngiltere'den katılımcılar ile galalar düzenlendi.

Geberit fiziksel engelli çocukların yararına çalışmaları için stajyerlerini Hindistan'a gönderdi. Bu proje ile tuvaletler yenilendi ve engelli çocuklar için kullanım kolaylığı sağlandı.


Hindistan'ın Pune şehrinde, yeni fabrika üretime başladı. Tesiste Hint pazarı için Alpha gömme rezervuarlar üretilmektedir.

2013 yılında pazara sunulan en önemli ürünler: Geberit AquaClean Sela, gürültü konusunda optimize edilmiş Pluvia çatı yanı sıra Sigma50 ve Sigma10 kumanda kapakları için yeni bir tasarım.

Geberit AquaClean Sela ile "iF Ürün Tasarım Ödülü" ve "İç İnovasyon Ödülü" kazanmıştır. Sela ve sigma70 kumanda kapağı, "Design Plus powered by ISH 2013" ödülüne layık görüldü. Bu ikinci ödül, üç kriter olan; iklim koruma, enerji verimliliği ve sürdürülebilirlik ile ilgili olağanüstü ve özellikle yenilikçi tasarımlar için verilir.

Geberit ürünleri ile donatılmış çok sayıda dikkat çekici bina inşa edilmiştir. Kuzey İrlanda Dev Geçit ziyaret merkezi (UK),

Yeşil vitrin projesi Milan Bosco Verticale (BT), Andermatt Otel Chedi (CH),

Viyana Ekonomi ve İşletme Üniversitesi (AT) yeni kampüsü,

Uzun Binalar ve Kentsel Habitat konseyi (CTBUH) tarafından yılın "En İyi Yüksek Bina Worldwide" seçilen CCTV Kulesi , Çin Merkez Televizyonu merkezi Pekin (CN).

2013 yılında sosyal projeler konusunda Romanya'da çalışmalar yapmıştır. Çıraklık eğitimini uluslararası hale gelmiştir. Çıraklık tamamladıktan sonra, çıraklara denizaşırı başka Geberit ofislerinde çalışma fırsatı verilmiştir. İlk ev sahibi ülke Çin'dir.


Belçika, Danimarka ve Norveç'te Geberit AquaClean kampanyasının lansmanı yapıldı. Geberit AquaClean artık bu ülkelerde de satılıyor.

Güney Afrika Johannesburg'daki yeni merkez ofisine taşındı. Geberit son tüketiciler ve müşteriler için Kopenhag'da, içinde bir akustik labarotuvarı, eğitim ve toplantı odaları da bulunan yeni bir showroom açtı. İrlanda da bir eğitim merkezi açıldı.

Ruse'de yeni bir yer alındı ve yeni üretim tesisinde inşaat çalışmaları başladı.

Yeni ürünler: Kumanda kapağı Sigma80, Geberit Monolith lavabo modülü ve bataryalar için kendi enerjisini üretebilen güç kaynağı. Gelişmekte olan pazarlar için de yeni 2 ürün; Geberit Monolith WC modülü Çin, Alpha gömme rezervuar ve kumanda kapakları Hindistan pazarına sunuldu.

Fransa'daki Grand Stade de Lille Stadyumu, Le Louvre Lens Müzesi gibi prejtijli binalarda Geberit ürünleri kullanıldı; Londra'daki Olimpiyat Oyunları için yapılan birçok bina Geberit ürünleri ile donatıldı.

Geberit Pfullendorf'ta yerel üretilen biyogaz ile çalışan blok ısıtma istasyonunu görevlendirdi.

Geberit Almanya, Avusturya ve İsviçreden katılan stajyerlerle birlikte Güney Afrika'da bir sosyal sorumluluk projesi yürüttü.

Mike Horn’un Pangaea seferi sona erdi. 4 sene süren ve Geberit tarafından desteklenen seferde Horn, 2008'den 2012'ye kadar dünyanın birçok bölgesine yelken açtı ve gençlere çevreye saygılı olmaları gerektiğini öğretti.


Rapperswil-Jona'daki Geberit AquaClean ürün salonu 10 Kasım'da açıldı. O zamana kadar, taharet sistemli klozet şirket dışında geliştiriliyor ve üretiliyordu. Yeni üretim şirketi Geberit Apparate AG şirketi içinde üretim için kuruldu.

Emeklilik yaşı gelen Günter F. Kelm, Yönetim Kurulu Başkanlığı görevinden ayrılır. Nisan ayındaki Genel Toplantıda, Albert M. Baehny onun halefi olarak seçilir. Karl Spachmann Grup Yönetim Kurulu'nun en yeni üyesi olur ve Avrupa Satış bölümünü devralır.

İngiltere'de Geberit AquaClean'in lansmanı yapılır.

İsrail'de yeni bir satış ofisi açılır. Geberit, İspanya ve Avusturya'da da çeşitli Enformasyon Merkezleri açar.

Grubun "Geberit On Tour" ve "Geberit Challenge" adlı kampanyaları ilk kez olarak çeşitli Avrupa ülkelerinde gerçekleştirilir.

Geberit çeşitli ödüller kazanır: Geberit, diğer ödüllerin yanı sıra, İsviçre Pazarlama Ödülü 2011'i ve Alman Lojistik Ödülü 2011'i kazanır.

Banyo giderek daha fazla oranda bir mutluluk vahasına benze. Geberit, Sigma60 perdahlı yüzeyli kumanda kapağı ve DuoFresh koku giderme ünitesiyle, en son gereksinimleri tümüyle karşılayan iki ürünü pazara sunar. Geberit ayrıca Avustralya pazarı için oradaki üç inç kalınlığındaki duvarlara uygun ultra ince bir rezervuarın lansmanını yapar.

Geberit ünlü binalardaki global varlığını artırabilmektedir: Geberit ürünleri örneğin İngiltere'de Hepworth Wakefield Galerisi'nde, Çin'de Guangzhou Operası'nda ve Almanya'nın Hamburg şehrinde HafenCity rezidansı ve iş merkezinde kullanılmaktadır.


Hollanda ve Fransa'da Geberit AquaClean'in lansmanı yapılır ve Viyana ve Paris'te halkın denemesi için demo modellerinin sergilendiği Geberit AquaClean salonları açılır.

Geberit, Katar'da bir satış ofisi açar.

Şangay'daki Asya/Pasifik genel merkezinin coşkulu açılışı 27 Mayıs günü gerçekleşir. Geberit Çin, Mayıs ve Eylül ayları arasında beş ilgi çekici müşteri etkinliğini gerçekleştirmek için Şangay'daki Dünya Sergi Salonu'nu kullanır.

Geberit'in Pfullendorf'taki (DE) Avrupa Lojistik Merkezi tahsis edilir ve 26 Mart günü törenle açılışı yapılır.

Şu anda İsviçre'deki en yüksek bina olan Prime Tower gibi ünlü binalar Geberit ürünleriyle donatılmaktadır. Geberit ürünleri Şangay Expo Performance Center, Çin Pavyonu ve İsviçre Pavyonu için Şangay'daki Dünya Fuarı'nda da kullanılır.

Geberit İsviçre'nin en sürdürülebilir şirketi olarak adlandırılır ve Davos'taki WEF toplantısında genel uluslarası derecelendirmede 10. sıra ile ödüllendirilir.

Geberit Monolith ve duvar direnli Geberit duş elemanının lansmanı yapılır ve mimarların ve son kullanıcıların ilgisini çeker.


Geberit, 1 Ocak 2010 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere, Bangalore'da bulunan eski Hindistan satış iş ortağını ve Mumbai ve Delhi'deki ek satış ofislerini devralıyor.

Givisiez'de (CH) yeni bir fabrika açılıyor. Lichtenstein (DE) tesisi genişletiliyor: yeni bir üretim holünün inşa edilmesi üçte iki oranında daha fazla alan sağlıyor.

William J. Christensen, 1 Ocak 2009 tarihi itibarıyla Grup Uluslararası Satış Bölümü Şefi olarak Grup Yönetim Kurulu'na katıldı.

2010 FIFA Dünya Kupası'na hazırlık amacıyla, evsahibi ülke Güney Afrika beş yeni futbol stadyumu inşa ediyor. Bu stadyumların tümünde Geberit ürünleri kullanılır.

Antartika'da “Princess-Elisabeth-Station”a Geberit Belçika tarafından UR kumandaları, tuvalet elemanları, Mepla, Mapress, PE ve Silent sağlanıyor.

Londra'daki (UK) 2012 Olimpiyat Oyunları'nın ana stadyumuna Mapress, PE-HD ve Geberit AquaClean monte ediliyor.

Şangay'da (CN) Expo 2010 için inşa edilmekte olan Çin Pavyonu'nun çatı drenajı için Pluvia kullanılacak.

Entegre yıkama fonksiyonlu tuvalet, Almanya, İsviçre ve Avusturya pazarlarında Geberit AquaClean adı altında yeniden lanse ediliyor. Suyun doğal özelliklerinden ve gücünden yararlanılan, son kullanıcılara yönelik bir reklam kampanyasında, Michel Comte İsviçre'deki bir dağ manzarası önünde Melanie Winiger ve Barbara Becker'i sahneye çıkarıyor. Ana mesaj, "Suyu Seviyorum”.

Şangay'daki ilk amiral gemisi özelliğindeki mağaza açılıyor.


1 Ocak'tan itibaren geçerli olmak üzere, taharet sistemli klozetten sorumlu satış şirketi Geberit Balena yasal olarak ve organizasyonel açıdan Geberit İsviçre Satış departmanıyla entegre ediliyor. Geberit İsviçre'deki çalışanların sayısı sonuç olarak pratikte iki katına çıkıyor. Bu entegrasyonla, taharet sistemli klozetler alanında daha hızlı bir büyüme amaçlanıyor.

Mısır'ın Kahire şehrinde yeni bir satış ofisi açılıyor.

Geberit ürünleri dev boyutlarda iki yeni alışveriş merkezi için kullanılıyor. Westfield Londra – Londra'da (UK) White City HDPE boruları, Mapress paslanmaz çelik ve Pluvia ve Duofix montaj sistemleriyle donatılıyor. Mepla ve Geberit PE boruları, 165 Pluvia girişleri ve 250 Geberit Kombifix elemanları İtalya'nın en büyük alışveriş merkezi olan, Roma'daki Euroma 2'ye monte ediliyor.

Geberit, şirketlerin sosyal kararlılığını güçlendirme amaçlı bir Birleşmiş Milletler inisiyatifi olan BM Global Kompakt'a katılıyor.

2008 sonundan ve Çin ve ABD'deki tesislerin ISO 14001'e uygunluk sertifikalarının alınmasından itibaren, dünyadaki tüm Geberit üretim şirketleri, çevre üzerindeki etkiyi azaltmayı, kaynakların verimliliğini artırmayı ve maliyetleri ve riskleri azaltmayı amaçlayan, sertifikalı bir çevre yönetim sistemine sahip olacak.


Geberit, şimdiye kadar Güney Afrika'da Geberit ürünlerinin tek ithalatçısı olan AMS'yi 10 Ocak'ta satın alır.

İngiltere'deki PVC boruları şirketinin 1 Temmuz'da yürürlüğe girecek şekilde Geberit tarafından satılması, tüm Aylesford üretim ve depolama tesisini, İngiltere'deki PVC işinden sorumlu satış ekibini ve “Terrain” markasını içeriyor.

Suudi Arabistan'ın Cidde şehrinde yeni bir satış şirketi açılıyor.

Dünyanın her yerindeki mimari açıdan ilginç binalar Geberit ürünleriyle donatılıyor. Örnekler arasında, Abu Dabi'daki (AE) Büyük Cami, Singapur'da konut olarak kullanılan, elli katlı Pinnacle@Duxton binası veya İtalya'da Jean Nouvel’in “Kilometro Rosso” adlı teknoloji parkı ve Renzo Piano tarafından yapılan “Vulcano Buono” alışveriş merkezi yer alıyor.

Geberit hisseleri 8 Mayıs'ta 1:10 oranında bölünür.

Geberit Grup, dünyanın her yerindeki yaklaşık 3000 çalışanıyla "Geberit'i Yaşamak" adlı seminerleri düzenler. Bu etkinlikler, çalışanların merkezi kurumsal değerlerle ve Geberit markasıyla yoğun olarak yakından ilgilenmeleri ve şirketin büyükelçileri olarak rollerinden haberdar olmaları için fırsat sağlar.

Geberit, çalışanlar ve tedarikçiler için uygun davranış kurallarını sunar.

Geberit Grupnun önceki müşterek sahibi Heinrich Gebert, 8 Ağustos günü 90 yaşında ölür.


Çin satış şirketi 10 yıldan beri yasal olarak bağımsız bir Grup şirketi olarak yaşamaktadır. Geberit, 2003 yılında Uzak Doğu/Pasifik Bölgesi bölgesel genel merkezini açarak Çin pazarına duyduğu ilginin altını çizdi.

Daishan'daki (CN) üretimin kapsamı genişletildi. Üretim alanı 4000 metre kare genişletilerek yaklaşık olarak iki katına çıkarıldı.

Bernd Kuhlin, 1 Aralık günü Satış Müdürü olarak Grup Yönetim Kurulu'na katıldı. Nisan ayında, Randolf Hanslin, 27 yıllık operatif çalışmanın ardından, Grup İdari Kurulu'ndan Grup Yönetim Kurulu'na geçiş yaptı.

Balena taharet sistemli klozet işinin uluslararası kapsamı genişletildi. HyTronic sensör kumandalı lavabo muslukları serisinin lansmanı ABD'de yapıldı.

Katar'ın Doha şehrindeki en yüksek gökdelen olan Aspire Tower, Kopenhag'daki (DK) opera ve Stutgart'taki (DE) Generationenhaus West gibi önemli binalar Geberit ürünleriyle donatılıyor.

Geberit Fransa, gömme rezervuarlı Powerflush için Fnas d’Or inovasyon ödülünü kazandı. Ödül, Powerflush'ın mükemmel sifon performansı ve sifon kullanımı sırasında su tüketiminin altı litreden dört litreye indirilmesi nedeniyle verildi.


Geberit Langenfeld (DE), musluk suyu hijyeninin bağlam içinde etkileşimli olarak deneyimlenebildiği, dünyadaki ilk musluk suyu kulesini törenle kullanıma sundu.

ISH 2005'te, Geberit yeni Powerflush teknolojisini sunar. Bu teknoloji, geleneksel tuvalet sifon sistemleriyle aynı miktarda su, fakat daha yüksek basınç kullanarak, elektrik olmadan duralama yapıyor.

Deriplast (IT) iki şirkete ayrılır. Özel sektörler yer altı boru tesisat sistemleri segmentini devralır. PE ve Silent-db20 borularının üretimi ve özel boru tesisatı bileşenlerinin üretimi Geberit'te kalır.

Jean Nouvel tarafından inşa edilen Barselona'daki (İspanya) Agbar Kulesi, Santiago Calatrava tarafından inşa edilen Malmö'deki (İsveç) Turning Torso ve Herzog & de Meuron tarafından inşa edilen Münih'teki yeni futbol stadyumu gibi prestijli binalar Geberit ürünleriyle donatıldı.

Geberit Pfullendorf (DE), kuruluşunun 50. yıldönümünü kutluyor. Alman Geberit GmbH, 6 Aralık 1955 tarihinde kuruldu.


Geberit, Almanya'nın Langenfeld şehrinde kurulmuş olan Mapress Holding GmbH'yi 372,5 milyon Euro karşılığında satın alır. Mapress Grubu, çok çeşitli uygulamalar için yüksek kaliteli metal baskı fitingli boru ve paslanmaz çelikten, karbon çelikten ve bakırdan üretilen drenaj çözümleri alanlarında bir öncü ve Avrupa'daki önde gelen tedarikçilerden birisidir. Konut olarak kullanılan binalar, bina drenajı, yangın fıskiye sistemleri, gaz dağıtımı, endüstriyel uygulamalar ve denizcilik için su tedariki ve ısıtma ana uygulama alanlarıdır.

Geberit artık satışları yaklaşık 1,8 milyar İsviçre Frangı ve çalışan sayısı yaklaşık 5300'e ulaşan bir şirkettir.

Günter F. Kelm, yıl sonu itibarıyla CEO pozisyonundan ayrılacağını duyurur. Albert M. Baehny, 1 Ocak 2005 tarihinden itibaren Geberit Grup'un yeni başkanı olacak.

Meksika'da bir dağıtım şirketi kurulur.

Geberit, Avusturyalı Huter şirketinin %100 hisselerini satın alır.


Çek Cumhuriyeti ve Macaristan'daki iki Geberit yan kuruluşu 10. yıldönümlerini kutlarlar.

Geberit, Moskova'da Geberit International AG Moskova adıyla resmi temsilcilik ofisini açar.


Geberit, Avusturya şirketi Huter Vorfertigung GmbH'ye ortak olur.

Temmuz ayında, Geberit ABD'de genişler ve genel merkezi Illinois'te Des Plaines'te bulunan Chicago Faucet Company'i satın alır. Kasım ayında, Michigan'da Farmington Hills'de bulunan WC Technology Corporation'ı da satın alır. Avustralya'da, yeni bir satış şirketi açıldı.


Jona'da yeni Geberit enformasyon merkezinin açılışı.


Geberit, İngiltere'de Aylesford'da bulunan British Caradon Terrain'i satın alarak İngiltere'deki pozisyonunu genişletir.

Kuruluşunun 125. yılında, Geberit başarıyla halka açılır. Aynı zamanda, çalışanlara cazip bir katılım planı sunar.


İlk kez olarak, Geberit Grup'un satışları bir milyar İsviçre frangını aşar. Şirket, borsaya girmek için hazırlıklara başlar.


Ailedeki hissedarlar şirketi İngiliz yatırım şirketi Doughty Hanson & Co'ya satarlar. Grup İdari Kurulu, diğer idari müdürlerle birlikte, şirkete ortak olurlar ve bu yolla Geberit Grup'un operasyonel bağımsızlığını korurlar.

“İnovasyon süreci geliştirme” (IPD) uygulaması, tüm Geberit ARGE faaliyetleri için tek tip ve bağlayıcı prosedürler öngörür. Aynı yıl içinde, Jona'daki bina teknolojisi ve akustiği laboratuvarı tamamlanır.

Slovenya'da, gömme rezervuarlar ve seramik rezervuarlar için iç fitingler üreten bir şirket olan Prosan satın alınır.


İtalya'nın Villadosa şehrinde faaliyet gösteren bir plastik boru üreticisi olan Deriplast S.p.A'nın %100'ünün devralınması, (1989'dan beri %26 oranında azınlık hisseli ortaklık).


Geberit Çin'e açılır ve iki üretim tesisiyle iki müşterek girişim ortaklığı kurar.


Almanya'da, Lichtenstein'da Geberit Lichtenstein GmbH kurulur. Geberit montaj sistemlerini (GIS) ve elemanlarını üretir.


Doksanların başında, kurucu ailenin üyeleri emekli olarak operasyonel yönetimden ayrılır. 1991 yılında, yeni CEO, Günter F. Kelm'in liderliğinde, yeni bir yönetim yapısı geliştirildi ve uygulamaya sunuldu. Yeni yapının bir sonucu olarak, satış, üretim ve servis hizmetleri ayrı bölümler halinde gruplandırıldı. Tüm araştırma ve geliştirme faaliyetleri Jona'da bulunan tek bir şirkette merkezileştirildi.


Pfullendorf'ta yeni bir enformasyon merkezinin ve Pottenbrunn'da yeni bir fabrikanın inşası.

İlk kapsamlı çevre stratejisi geliştirildi.


Pfullendorf'ta yeni bir enformasyon merkezinin ve Pottenbrunn'da yeni bir fabrikanın inşası


Musluk suyu tedarik sistemleri ürün portföyüne eklendi.

Marly'deki FAE Fluid Air Energy'ye, münhasır pazarlama haklarıyla birlikte ortak olundu.


Sistem Veri Erişimi Nesnesi (DAO), bilgisayar destekli üretim (CAM), Bilgisayar Destekli Mühendislik (CAE) ve Bilgisayar Destekli Tasarım (CAD) ve Üretim (CAM) için bir Yazılım olan CATIA'nın kullanıma sunulması.


Almanya, Weilheim'de Sanbloc GmbH'nin satın alınması. Bu şirket, montaj elemanları üretir.


Sanbloc Ticino, Manno'da İtalyan pazarı için enformasyon merkezinin açılması.


Danimarka, Lystrup'ta Geberit A/A'nın kurulması.


Jona'daki yüksek raflı depo kullanılmaya başlanır.

Pfullendorf'taki fabrikanın genişletilmesi.


Montaj sistemlerinin ve taharet sistemli klozetlerin kullanıma sunulmasıyla birlikte, ürün serisi önemli ölçüde genişletildi.


ABD'nin Indiana eyaletinde Michigan City'de Geberit Manufacturing Inc. yan kuruluşunun kurulmasıyla birlikte, Geberit deniz aşırı genişleme sürecini başlatır.

Geberit’in kurumsal yapısı yeniden düzenlenir ve Geberit Holding SA kurulur.


Taharet sistemli klozetlerle ilk deneyimler.


Geberit B.V.'nin Amsterdam'da kurulması.


Rezervuarların akılcı bir şekilde üretilmesi için hava basınçlı kalıplama teknolojisinin kullanıma sunulması.

Viyana'nın 50 km batısında, Pottenbrunn, St. Pölten'deki Geberit fabrikasında üretime başlanır.

Geberit P.V.B.A.'nın Brüksel'de kurulması.


Pfullendorf'taki yeni fabrika kapılarını açar.


Viyana'da Geberit şirketinin kurulması


İlk gömme rezervuarın tanıtılması.


Geberit daha da genişler ve Rapperswil yakınlarındaki Jona endüstriyel parkında bulunan yeni tesislerine taşınır.


Paris'te Geberit Sàrl satış şirketinin kurulması.


Plastik rezervuarların pazarda elde ettiği başarının mantıksal bir sonucu olarak, Geberit drenaj teknolojisi alanında üretime başlar. Şirket bu alanda, plastik, koku üreten koku sifonları ve diğer dökme bileşenleri de PE'de ağırlıklı olarak kullanır.


Geberit GmbH yan kuruluşunun, bir satış organizasyonu ve teknik danışmanlarla birlikte Almanya'nın güneyindeki Pfullendorf kasabasında kurulması.


Geberit bir ticari marka olarak tescil ettirilir ve bu isim bundan sonra tüm Geberit ürünleri için bir marka adı ve kalite etiketi olarak kullanılır.

Kurucu ailenin üçüncü kuşağından ve her ikisi de Albert Emil ve Regina Gebert-Droeser'in oğulları olan Heinrich (1917-2007) ve Klaus (1926-98), sıkıntı yaşayan şirketin yönetimini üstlenirler. Bu iki genç girişimcinin çabaları sayesinde, Geberit çıkış noktası bulur ve uluslararası bir şirkete dönüşür.


İlk plastik rezervuar üretilir. Çığır açan bu ürünle birlikte, şirket pazarda yukarı doğru bir sıçrama yaşadı.


Şirketin geleceği açısından çığır açan bir gelişme, plastik işleme alanında çalışılmaya başlandığında oldu ve bu aşamada, korozyona dirençli rezervuar bileşenlerini ve boruları üretmek için yeni bir teknik kullanıldı.

1935 ve 1952 yılları arasına, Gebert & Cie. şirketi çok büyük sorunlarla karşılaştı. Bu sorunların, İkinci Dünya Savaşı dışında kalan nedenleri ve özellikleri üzerine yalnızca tahminlerde bulunulabilir. Bu yıllarda, işlenecek materyaller yalnızca önceden ödeme yapılması koşuluyla teslim ediliyordu. Bu tarihlerde (1953), Albert Emil Gebert 73 yaşında yaşlı bir adamdı, Leo Gebert ise 65 yaşına gelmişti. 36 yaşındaki Heinrich Gebert, erkek kardeşi Klaus'tan (27) şirkete katılmasını ister. Bu iki genç adamın girişimci ruhu o kadar güçlüdür ki, sorunları tümünü çözmede başarılı olurlar.


Albert Emil Gebert şirketin ilk yabancı ofisini açar; Paris'te bir perakende deposu.


Üretim tesisini büyütmek için, Falkenstrasse'de 851 m2 büyüklüğünde bir arazi daha satın alınır.


Yeni bina tamamlanır ve tüm üretim üniteleri ve atölyeler yeni tesislere taşınır. Üretim, Geberit tarafından tasarlanan bakır ve kurşun rezervuar fitingleri ve bilyalı şamandıraların kullanıldığı ve hem İsviçre'de hem de yurt dışında patenti alınan kurşun astarlı rezervuarlar üzerine yoğunlaştırılır. Asit endüstrisi için tasarlanmış kurşun giriş vanaları ve koku sifonları, ürün serisine eklenir.


Ürün serisi, kimya endüstrisi için tasarlanmış koku sifonlarının ve giriş vanalarının katılımıyla genişler.


Birinci Dünya Savaşı ortalarında, yeni üretim fabrikasının inşasına başlanır.


Geberit'in tarihçesindeki kilometre taşlarından birisi, Rapperswil'de Falkenstrasse'de emlak satın alınmasıdır. Albert Emil Gebert, metre karesi 8,50 İsviçre frangı fiyatla 1493 m2 arazi satın alır.


“Phoenix” ahşap rezervuar için ilk patent kaydettirilir. Şirket kısa süre sonra İsviçre'deki ve komşu ülkelerdeki müşterilere bu güvenilir rezervuarı tedarik etmektedir.


İsviçre'de üretilen ilk rezervuarlar Rapperswil'deki üretim fabrikasından ayrılır.

Babalarının ölümünden sonra, oğulları Albert Emil Gebert (1880-1969) ve Leo Gebert (1888-1964) şirketin yönetimini devralır.

Albert ve Leo, Basle'de doğan, Regina ve Anna Droeser adındaki iki kız kardeşle evlenirler. Albert Emil ve Regina Gebert-Droeser, onlarca yıl boyunca tek hissedar ve şirket yönetim kurulu üyesi olurlar. Leo Gebert, yeni icatların yapımı konusunda özel yeteneğe sahiptir. Leo Gebert, valf temelli tuvalet sifonu mekanizmasının asıl mucididir. Uzun süre geçmeden, iki girişimci erkek kardeş, küçük Rapperswil kasabasının çeşitli yerlerine dağılmış olan tüm üretim tesislerini ve atölyeleri tek bir çatı altında birleştirmek için kendi üretim fabrikalarının inşasıyla ilgili planları çizmeye başlarlar.


Albert Emil Gebert, “Phoenix” markası adı altında ilk kurşun astarlı ve kurşun fitingli ahşap rezervuarı üretmeyi başarır. Bu ürün, gelecekteki büyümenin kilometre taşıdır.


Engelplatz'ın yeni yerleşim kısmında yer alan Phoenix mülkünün satın alınması. Atölye de bu tesislere taşınır ve sonra zemin katında bir mağaza açılır. Eski mülk 1900 yılında satılır.

Yüzyılın sonuna doğru, sıhhi tesisatlarda kullanılan tertibatlar ve armatürler hala oldukça ilkeldir. Bu durum, Albert Emil ve Leo adlı Gebert kardeşlere kendi fabrikalarını açma fikrini aşılar. Şirket, bir dökümhane, bir alet yapımı atölyesi, bir torna atölyesi ve yüzey işlemede uzmanlaşmış bir atölyenin eklenmesiyle daha da genişler.


Gebert, kendisinden üç yaş küçük Josefina Domeisen ile evlenir. Gebert, Herrenberg 25/obere Halsgasse 39 adresindeki mülkü Josefina’nın ailesinden 8000 İsviçre frangı karşılığında satın alır. Bu mutlu evliliklerinden altı çocuk dünyaya gelir. Ne yazık ki, kızlarından üçü genç yaşta difteriden ölürler ve bir kızları da trajik bir tekne kazasında boğulur. Çiftin yalnızca iki çocukları kalır; oğulları Albert Emil ve Leo Gebert.


İsviçre, St. Gallenkappel'li Caspar Melchior Albert Gebert (1850-1909) ilk su tesisatı şirketini eski kasaba mahallesi Rapperswil'de Engelplatz Meydanı'nda açar.