"Organik Büyüme inisiyatifleri geliştiriyorum ve bunları uluslararası Büyüme Pazarlarında uyguluyorum."

Marc Zimmermann, İş Geliştirme Müdürü

Geberit Uluslararası Satış AG, Rapperswil-Jona, İsviçre

2001 yılında Geberit'e gelmemden önce, birkaç yıl tabaka metal işçisi ve tesisatçı olarak çalıştım ve sonra sıhhi tesisat mühendisi olmak için okula gittim.

Daha sonra Geberit'e katıldım ve Jona tesisinde, Çin'de ve Güney Afrika'da çeşitli görevlerde çalıştım. Şu anda İş Geliştirme Müdürüyüm ve Rusya'daki OBİ Projesi'nden (OBİ = organik büyüme inisiyatifi) sorumluyum. Buradaki mesele, esas olarak Geberit'i kendi büyüme pazarında doğru ürünlerle başarılı bir şekilde nasıl konumlandırabileceğimiz ve sonra nasıl daha fazla genişletebileceğimizdir. Yerel Yönetim Müdürü ile birlikte, Rusya pazarındaki uygulamadan sorumluyum ve düzenli olarak St. Petersburg ve Moskova'ya seyahat ediyorum. Ek olarak, Güney Afrika'daki şube ofisimizi de stratejik projelerle destekliyorum.

İşimle gerçekten ilgi çekici yanı, profesyonellikle ve pazarla ilgili iyi düzeyde bilgi sahibi olmanın ötesinde, kültürel konularla ilgilenmek zorunda olmamdır. Yerel çalışanları başarılı bir şekilde desteklemek için, farklı kültürleri ve mentalitelerini anlamak önemlidir. Geberit'te çalışmaktan hoşlanmamın birçok nedeni var. Her şeyden önce, uluslararası konulardan her zaman hoşlanmışımdır. Şirkette çalıştığım on yıl içinde, 30 ülkede projelere katıldım veya projeler yürüttüm. Genel merkezde, Pazarlama ve Proje Yönetimi'den Ürün Geliştirme ve Satış'a kadar tüm şirket içi departmanlarla projelerin uygulanmasında yakın ilişki içinde çalışıyorum. Benim işimi bu kadar ilginç ve çok yönlü yapan şey bu.