"Geberit'te Sürdürülebilirliği desteklemek benim için önemli."

Evan Xu, Çevre / Sağlık / Güvenlik Müdürü

Geberit Plumbing Technology Shanghai Co. Ltd., Çin

Çevre mühendisi olarak yaptığım çalışmaların ardından, ilk önce Şangay'daki bir şirkette yönetim danışmanlığı görevim kapsamında mesleki güvenlik ve çevre koruması için ÇSG (Çevre, Sağlık ve Güvenlik) sistemini kurdum.

Geleneksel şirket tarihçesi, bilinen marka adı ve iyi kurumsal kültürü nedeniyle, Geberit'ten uzun süredir haberdardım. 2008 yılında ÇSG Müdürü olarak çalışmaya başladım. Geberit is sürdürülebilirlikle ilgili kararlılığı konusunda iradeli olduğundan, ÇSG sisteminin işlediğinden ve mesleki güvenlik ve çevre korumasıyla ilgili gerekliliklere uygun davrandığımızdan emin olmamız gerekiyor.

Benim sorumluluk alanım ÇSG sisteminin bakımı ve iyileştirilmesi, İç Denetim, ÇSG'deki yeni çalışanların eğitimi ve yangınların önlenmesini içeriyor. Yeni ürünler geliştirilmeden önce, ilgili iş arkadaşlarımla birlikte düzenli olarak Eko-Tasarım seminerlerini organize ediyorum ve mesleki güvenlik ve çevre koruması konularındaki iyileştirmelerle ilgili olarak resmi kurum temsilcileriyle iletişim kuruyorum. İşimin en çok sevdiğim yanı, Geberit'in sürdürülebilir üretimi uygulamasına ve bir rol model olmasına katkıda bulunabilmemdir.