"Her Gün yeni Güçlüklerle ve çözümlenmesi gereken Görevlerle karşılaşıyorum."

Domen Gornik, montaj teknisyeni ve mezun makine mühendisi adayı

Geberit - Sanitarna tehnika d.o.o., Ruse, Slovenya

1990 yılında eğitimimi freze teknisyeni olarak tamamladıktan sonra, kısa bir süre sonra Geberit tarafından satın alınan Gorenje Metalplast adlı şirkette çalışmaya başladım.

1990'ların sonunda, Geberit'te çalışırken, makine teknisyeni olmak üzere bir eğitim kursuna başladım. 2006 yılında ciddi sağlık sorunlarım başladı ve o zamandan beri kısmen engelliyim. O zaman Geberit'te benim için uygun bir pozisyon olmadığından, eğitimimi ilerletmek ve devletin mali desteğiyle mühendislik alanında üniversite eğitimi almak için bir düzenleme yapabildim. Çalışmalarımı tamamladıktan sonra, Geberit bana iş teklifinde bulundu ve işim hazır oluncaya kadar da stajyerlik pozisyonu verdi. Benim için uygun bir pozisyon açılır açılmaz, Geberit taahhüdünü yerine getirdi ve benimle kalıcı bir iş sözleşmesi yaptı. Eğitim çalışmalarımı 2011 yılı sonuna kadar bitirmiş olacağım.

Şu anda montaj kısmında tam zamanlı teknisyen olarak çalışıyorum. Bu, şu anki tıbbi duruma çok uygun bir pozisyon. Geberit'in bana bir iş garanti etmiş olmasından dolayı çok mutluyum.